ویژگیهای کلینیک معتبر کاشت مو در تبریز

اگر قصد کاشت مو و ابرو دارید، کسب آگاهی از ویژگی‌های یک مرکز درمانی با کیفیت، می‌تواند باعث نتیجه‌گیری بهتر شما شود و سلامتی شما را حفظ کند. پس از تصمیم کاشت مو، برای انتخاب کلینیک مناسب، باید به نکاتی توجه کرد که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

کیفیت یک مرکز کاشت یا پیوند مو از اهمیت خاصی برخوردار است؛ یک مرکز درمانی شایسته دارای ویژگی‌های بخصوصی است، که از مهمترین آنها مجوز رسمی وزارت بهداشت است.

1)مجوز رسمی وزارت بهداشت

مأموریت این مجوز، فراهم کردن اصول اصلی بهداشت و درمان برای تعمیم و گسترش خدمات بهداشتی است.

هدف از ارائه این مجوز در زمینه بهداشت و درمان ارتقاء سطح خدمات بهداشتي كشور، پيشگيري از بروز معلوليت، افزايش خدمات قابل ارائه، كنترل بهداشتي اماكن عمومي، افزایش امکانات درمان و تأمین موجبات ارتقاء سطح علمي است.

این مجوز تاییدیه، در معرض دیده مراجعین مرکز درمانی، نصب خواهد‌ شد. وزارت بهداشت به منظور حمایت از سلامت بیماران، قوانین سفت و سختی را وضع کرده که رعایت آن برای تمامی کلینیک‌های پوست و مو الزامی است.

مراکز پوست و مو باید دارای استاندارد‌های تعیین شده توسط وزارت بهداشت از جمله سیستم تهویه و امنیت درمانگاه، اتاق جراحی و معاینه مجهز، سالن انتظار مناسب و مواردی از این قبیل باشند. ضمن اینکه این روزها به دلیل شرایط خاص کرونایی مراکز پزشکی درمانی، بیش از پیش نیازمند رعایت اصول و پروتکل‌های کرونا یا کوید 19 هستند.

2)تجهیزات نوین و امکانات معقول

کلینیک کاشت مو باید دارای بهترین، کامل‌ترین و بروز‌ترین ابزار، سیستم و تجهیزات پزشکی باشد.
بسیاری از افراد آگاهی زیادی در ارتباط با دستگاه‌های کاشت مو ندارند و ظاهر دستگاه را ملاک خوب بودن آن می‌دانند که اشتباه است؛ گاهی دستگاه‌هایی با ظاهر خوب اما بی‌کیفیت در مرکز کاشت مو، خدمات ارائه می‌دهند که بدون تأثیر و همراه با عوارض خواهند‌ بود. پس در نتیجه ظاهر دستگاه‌های پزشکی را ملاک خوب بودن آنها قرار ندهید.

3)حمایت و دفاع از مراجعین توسط تیم پشتیبانی

مهمترین ویژگی یک مرکز کاشت مو، احترام (داشتن گوش شنوا) به مراجعین است که باعث جذب و رضایت کامل آنها خواهد‌ شد. علاوه‌ بر این دریافت مطلوب خدمات، قرار گرفتن کامل و مساعد اطلاعات درمان در اختیار بیمار، حق انتخاب و تصمیم‌گیری آزادانه بیمار در خصوص انتخاب پزشک و مرکز ارائه خدمات، ارائه خدمات مبتنی بر احترام باید در حریم خصوصی (حق خلوت) باشد و رعایت اصل رازداری ویژگی‌های یک مرکز درمان ایده‌آل کاشت مو است.

حمایت از بیماران امری مهم بوده که حدود الهی و احکام مقدس دینی همواره به آن تأکید داشته است.

در دنیای طبابت، اخلاق و پزشکی به شکلی جدایی‌ناپذیر به یکدیگر گره خورده‌اند، هر پزشکی پیش از این که کارش را به طور حرفه‌ای آغاز کند و قدم در راه پر فراز و نشیب درمان بیماری‌ها بگذارد باید قسم‌نامه‌ای را بخواند که او را به رعایت اصولی ملزم می‌‌کند.

4)تجربه و مهارت بالای پزشک در زمینه پیوند و کاشت مو

رکن اصلی مراکز درمانی، داشتن پزشکان ماهر، با تجارب بالا است. نداشتن تجربه پزشک می‌تواند نتایج جبران نا‌پذیری بوجود آورد. فقط داشتن دانش و ارائه مدرک پزشکی کافی نیست و از آن مهمتر تجربه پزشک است که حرف اول را در علم پزشکی می‌زند. ابزار‌ها و تجهیزات کاشت مو مدرن باید توسط پزشکان ماهر و با تجربه نیز استفاده شود تا نتایج مطلوبی ارائه دهند.

5)تنوع و گوناگونی در درمان کاشت مو

داشتن تنوع در خدمات نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مهم مرکز درمانی کاشت مو است. با پیشرفت علم در زمینه پزشکی، روشهای گوناگونی برای کاشت مو ابداع شده است؛ مانند روشSUT ، BHT ،FUT و FIT . به همین دلیل مهارت پزشکان و داشتن تجهیزات و امکانات لازم، عاملی مهم در کلینیک کاشت مو است.

6)داشتن کادر اداری و خدماتی مناسب در کلینیک درمان کاشت مو

اگر در یک کلینیک کاشت مو اختلال در کار یک فرد ایجاد شود، باعث بی‌نظمی در همه‌ کارها خواهد شد. پس کادر خدماتی و اداری مانند یک زنجیره هستند و هنگامی که شخصی وظیفه خود را به خوبی انجام ندهد، تمام زنجیره دچاره اختلال می‌شود.

7)مشاوره رایگان کاشت مو توسط کلینیک

یک کلینیک معتبر باید کادر مشاوره را به صورت رایگان در اختیار بیماران قرار داده تا فرد کاملاً متوجه متد درمانی، مزایا و عوارض آن شود. مشاوره بایستی اطلاعات اولیه مراحل کاشت مو را در اختیار بیمار قرار دهد و نسبت به مو و سیستم بدنی فرد پیشنهاد خود را ارائه دهد.

8)بررسی سوابق کاری و سال‌های فعالیت کلینیک در زمینه کاشت مو

برای انتخاب یک کلینیک خوب و معتبر، پرس و جو از مراجعین که قبلا به آنجا رفتند می‌تواند شما را در انتخابتان یاری کند و بتوانید بهترین مرکز را برای کاشت مو انتخاب کنید.
با پیشرفت علم و فناوری شما می‌توانید با مراجعه به سایت‌ها و چنل‌ها از دیگر بیمار‌ها مشورت بگیرید و از دیدگاه آنها به بررسی بهترین کلینیک کاشت مو بپردازید.
معمولاً مراکز معتبر کاشت مو دارای وبسایت یا کاتولوگ هستند که مراجعین با بازدید آنها می‌توانند کیفیت و توانایی پزشکان کلینیک را بررسی کنند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *