اکستنشن مو در تبریز


اکستنشن مو چیست ؟

فرقی نمی کند که موی بلند و آبشاری دارید یا موهی کوتاهی دارید و فقط برای یک بار در زندگیتان تمایل دارید که موهایتان را دم اسبی ببندید ، اکستنشن مو می تواند راه حلی فوری برای تمام مشکلات موهای شما باشد و موجب آرایش دائم موهای شما می شود .

ما در این مقاله قصد داریم تا درمورد اکستنشن مو ، نوع مناسب اکستنشن ، انواع اکستنشن فواید و معایب آن به طور کامل توضیح دهیم ، بنابراین تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا به تمام سئوال های شما در مورد این موضوع ، پاسخ دهیم.

جهت مشاوره رایگان و انجام خدمات زیبایی در کلینیک تبریز پوست دکتر صابر با شماره مطب ۳۳۸۴۰۰۲۹ یا با شماره موبایل ۰۹۳۰۵۵۰۰۳۸۰ تماس حاصل فرمایید.

چه نوع اکستنشن مو می توانید بکار ببرید؟

راه های زیادی برای قرار دادن اکستنشن در مو ها وجود دارد و لی سه دسته اصلی آن عبارتند از:

موقت: هر روز هفته میتوانید استفاده کنید

روش های موقت شامل قطعات گیره ای، پود و بافت هایی است که در آن قطعات بزرگ مو اضافه می شود .

نیمه دائم: یک۶-۸ هفته

اکستنشن مو نیمه دائم شامل قطعات نواری است که حدود ۶ تا ۸ هفته دوام می آورد. این بخش ها نسبت به گیره ها کوچکتر هستند . همچنین اکستنشن های نوار نامرئی جدید تقریباً به طور کامل قابل تشخیص نیستند که و با مو های طبییعی هیچ تفاوتی ندارند.

دائمی:اکستنشن مو دائمی به طور مداوم، برای چندین ماه استفاده می شوند
اکستنشن مو دائمی معمولاً به شکل رشته ای هستند. به این معنی که پیوست های کوچک زیادی اضافه می شوند. به عنوان مثال می توان به حلقه های میکرو یا پیوندهای میکرو اشاره کرد.

 

چگونه بفهمم کدام نوع اکستنشن مو را باید انجام دهیم؟

روشهای اکستنشن موقت برای استفاده گاه به گاه عالی هستند و معمولاً توسط کسانی استفاده می شوند که موهای خود را دوست دارند اما فقط میخواهند ظاهر خود را برای آخر هفته یا برای یک رویداد خا ص و یا جشن خاصی با اکستنشن مو بهتر کنند.

اکستنشن مو

گیره های اکستنشن مو بسیار عالی هستند، زیرا می‌توان آنها را به راحتی قیچی کرد و در عرض چند دقیقه حالت داد و سپس به همین راحتی استفاده کرد.

اما روشهای اکستنشن مو دائمی برای کسانی که از موهای خود ناامید هستند و احساس می‌کنند به موهای اضافی نیاز دارند تا حجم، طول یا هر دو را به صورت روزانه افزایش دهند، روش خوبی است .

روش حلقه میکرو محبوب ترین روش است زیرا یک روش قابل استفاده مجدد است.

مشتریان می توانند چندین بار موهای مشابه را اصلاح کنند. با این حال، اکستنشن مو نوار نامرئی برای کسانی که موهای نازکی دارند که می خواهند آنها را به صورت اکستنشن مو نیمه دائم حجیم کنند، گزینه عالی است.

 

راه حل برای استفاده از اکستنشن مو در سال۲۰۲۱ چیست؟

متخصصان، ادعا می کنند همه چیز در مورد استفاده از اکستنشن مو برای حجم دهی به مو ها در سال ۲۰۲۱٫ وجود دارد. در حال حاضردر سال ۲۰۲۱ از روش های. غیر قابل شناسایی برای ایجاد مو های اکستنش شده طبیعی استفاده می شود.

 

اکستنشن مو مصنوعی یا طبیعی،کدام یک بهتر است؟

همیشه بهترین کار این است که ۱۰۰٪ موهای طبیعی انسان را انتخاب کنید، زیرا سایر قطعات مصنوعی جایگزین مناسبی برای مو های طبیعی نیستند. همچنین توصیه می‌شود روی موهایی با بالاترین کیفیت سرمایه گذاری کنید .

موهای مصنوعی معمولا به طور غیر طبیعی براق هستند. همچنین نمی توان آن ها را با ابزاری مانند بابلیس و اتو مو حالت دار کرد. وزن آن بسیار سبک تر از موی انسان است و به درستی حالت نمی گیرند.

همچنین روشهایی که برای تناسب موهای مصنوعی استفاده می‌شوند، امکان تطابق رنگهای چند رنگی را ندارند، زیرا در رنگهای بلوکی تولید می شوند. همه مشتریان به ترکیبی از رنگها/سایه ها نیاز دارند تا مطابقت رنگ واقعی داشته باشند.

 

آیا اکستنشن مو به موهای طبیعی شما آسیب می رساند ؟

این واقعاً به آموزش بستگی دارد، به شرطی که آرایشگر شما حرفه ای باشد. صرف نظر از اینکه از چه روشی برای اکستنشن استفاده می کنید، هیچ آسیبی به موها وارد نمی‌کنید .

این هنوز یکی از بزرگترین تصورات غلط در مورد انواع اکستنشن مو است.

بله شما باید مطمئن شوید که همه آرایشگران دارای گواهینامه می توانند خدمات سفارشی را برای مشتریان خود ارائه دهند، خدماتی که برای مو مناسب است و آسیبی به آنها وارد نمی کند.

مهم است که به کدام سالن/استایلیست مراجعه می کنید. آرایشگران باید از قبل و بعد کار، از آن عکس بگیرند و همچنین پس از حذف عکس بگیرند تا واقعاً تفاوت را مشاهده کنید که آسیبی به موهاوارد نشده است.

 

هزینه اکستنشن مو چقدر است؟

هزینه انواع اکستنشن مو در هر شهری حتی در هر کشوری به قدری متفاوت است که تشخیص قیمت مناسب برای آن دشوار است.

اکستنشن مو دائمی هزینه بیشتری نسبت به اکستنشن موقت دارد، زیرا جا گذاری آنها زمان بر است.

یک سر کامل برای اکستنشن ۲ یا ۳ ساعت طول می کشد تا جا بیفتد، بنابراین شما هزینه کار را پرداخت می کنید.

اما بیشتر هزینه ای که می پردازید برای هزینه خود محصول خواهد بود – و بنابراین این بدان معنی است که می تواند خدمات گران قیمتی باشد. ارزش آن را دارد که به یک سالن تخصصی بروید و ابتدا چند تکه مو را آزمایش کنید و سپس روی بهترین کیفیت موهایی که می توانید از قبل خرید کنید، با دانستن اینکه می توانید دوباره از موها استفاده کنید ، آگاهی پیدا کنید.

با این حال، برخی از سالن ها بخاطر موقعیت های مکانی گران و اجاره ها و مخارج سنگینی که پرداخت می کنند. این بدیهی است که بر قیمت کلی تمام خدمات آنها تأثیر می گذارد.

اکستنشن موی موقت بسیار متفاوت است

اگر فقط برای یک یا دو بار می خواهید از اکستنشن استفاده کنید، خرید موهای ارزانتر انتخاب خوبی است. اما، اگر میخواهید این قطعات را به طور مکرر در طول سال ها استفاده کنید، سرمایه گذاری روی موی باکیفیت ضروری است . زیرا این تنها درجه موی انسان است که برای سالهای طولانی دوام میآورد.

در جلسه مشاوره، آرایشگر شما باید ایده واقعی و مسئولانه ای را در مورد اینکه چند قطعه را می توان نصب کرد و در کجا قرار داد تا طبیعی ترین رنگی که به موهای شما آسیب نمی رساند، به شما بدهد.

اکستنش های موی نوار نامرئی

اکستنش های موی نوار نامرئی به طرز جالبی طبیعی به نظر می‌رسند و نسبت به حلقه های میکرو جداگانه زمان بسیار کمتری برای جاگذاری نیاز دارند. یک تکه از موی شما بین دو قطعه نوار قرار داده می شود و با استفاده از گیره متصل می شود – بدون نیاز به حرارت، چسب یا حلقه.

آنها فقط ۶ تا ۸ هفته دوام دارند و در حداکثر طول ۱۷ اینچ موجود هستند، که هنوز هم بسیار طولانی است، اما اگر به دنبال مو های خیلی بلند هستید، احتمالا مو نواری نامرئی برای شما مناسب نیست.

نوارهای نامرئی در جهت رنگ آمیزی با موهای شما در ۳۰ رنگ مجموعه موجود است. آرایشگر شما نزدیکترین سایه را با ۵ اینچ آخر موهای طبیعی شما مطابقت می دهد.

 

آیا نوار های نامرئئ سنگین هستند؟

تکه های تکی دارای موی بیشتری نسبت به حلقه های میکرو هستند که آنها را کمی سنگین ‌تر می‌کند، اما این بدان معناست که شما به آنها کمتر نیاز دارید تا وزن تقریباً به همان اندازه متعادل شود.

 

ماندگاری اکستنشن مو چقدر است؟

حلقه های میکرو یا روش های میکرو باندینگ برای ۳-۴ ماه قبل از نیاز به نصب مجدد دوام می آورند زیرا ۱٫۵ اینچ از پوست سر شما فاصله گرفته اند. ( گیره های اکستنشن ) روزانه داخل و خارج می شوند. روش های دیگر مانند نوار یا بافت ۶-۸ هفته دوام می آورند .

چه کسانی نباید از اکستنشن مو استفاده کنند ؟

هرکسی که ریزش موی فعال دارد، هرگز نبایداز انواع اکستنشن استفاده کند، زیرا استفاده از آنها می‌تواند اتفاقی که در موهای طبیعی روی می دهد را بپوشاند و هر اقدامی را برای درمان ریزش مو به تأخیر بیندازد. هر مشتری با موهای نازک غیر معمول با موهای بسیار کم پشت به اندازه کافی متراکم نیست باید از استفاده از انواع اکستنشن مو خودداری کند اما این برای کمتر از ۱٪ از جمعیت زنان است .

در غیر این صورت، راهنمایی این است که مقدار مو هایی که اضافه می شود با تراکم موهای خود مشتری مطابقت داشته باشد. بنابراین، مشتریانی که موهای ظریف تری دارند، باید موهای کمتری نسبت به آنهایی که موهای پرپشت تری دارند، اضافه کنند.

 

چگونه از اکستنشن مو مراقبت کنیم؟

مراقبت از اکستنشن کار سختی نیست. قوانین اصلی عبارتند از:

  • برای جلوگیری از لیز خوردن یا چسبندگی اتصالات، از چرب کردن ریشه ها خودداری کنید .
  • سر خود را وارونه یا دم اسبی بلند نکنید زیرا این کار باعث می شود قسمت زیرین اتصال به سمت پایین کشیده شود.
  • اگر به صورت تهاجمی در غیر این صورت، شست وشو، خشک کردن و حالت دهی به انواع اکستنشن ،تا زمانی که کیفیت خوبی داشته باشد، بسیار شبیه به موهای طبیعی شما است .

 

چه زمانی باید اکستنشن مو را حذف کرد؟

انواع اکستنشن هرگز نباید بیش از ۴ ماه یا پس از ۲ اینچ رشد مجدد باقی بمانند .

به سالن رفته تا آنها را به طور حرفه ای حذف کنید.

 

اشتباهات رایج اکستنشن مو که باید از آنها اجتناب کنید;:

برخی از سالن ها به سختی می توانند موهایی با کیفیت خوب داشته باشند، حتی اگر گران باشد، باز هم می توانند بیش از حد فرآوری شوند و ماندگاری زیادی نداشته باشند.

تطابق بد رنگ اکستنشن های مو که از قبل به صورت تار ساخته شدهاند، عموماً یک رنگ یا دو رنگ هستند که در یک رشته راه راه ترکیب شدهاند، بنابراین هماهنگی رنگ هرگز به اندازه کافی خوب نخواهد بود زیرا موهای طبیعی شما چند رنگ است. تارها برای قسمت کوچکی از موهای شما خیلی بزرگ است. تار مو باید به طور ایمن با استفاده از مقدار مناسبی از موهای خود مشتری، متناسب با وزن موهای طبیعی مشتری، قرار گیرد .

اکستنشن های مو با هم ترکیب نشده و به درستی کوتاه نمی شوند تا یک مدل موی جدید ایجاد کنند. سالن های بی تجربه فقط میتوانند اکستنش نها را خراب کنند، اما آنها باید به درستی ترکیب شوند و یک مدل موی جدید ایجاد شود.

هیچ توصیه ای برای مراقبت های بعدی ارائه نشده است .

اکثر سالن ها مشتریان خود را در مورد نحوه مراقبت از انواع اکستنشن موی جدید خود راهنمایی نمی کنند و فقط کار خود را انجام می دهند و مشاوره به مشتری را جز وظایف خود نمی بینند. روال های ساده مانند بستن موها در یک پونی کم در شب و خشک کردن کامل از ریشه، می تواند از مات شدن موها جلوگیری کند و به ماندگاری اکستنشن مو کمک کند.

 

آنچه باید قبل از استفاده از اکستنشن مو بدانید:

یک سالن متخصص پیدا کنید و مطمئن شوید که نتیجه ای که می خواهید با حجم موهایی که در حال حاضر دارید قابل دستیابی است. اگر موهای نازکی دارید و کوتاه هستند، فقط می توانید به اندازه کافی اکستنشن مو اضافه کنید تا شاید ۵ اینچ به طول موهای طبیعی خود اضافه کنید – اضافه کردن ۱۰ اینچ برای شما توصیه نمی شود!
قبل از انجام اکستنشن مو را امتحان کنید، داشتن اکستنشن مو صرف زمان و هزینه شماست. شما باید به سالن بروید و یک مشاوره داشته باشید و تکه های آزمایشی اکستنشن مو را روی مو ها قرار دهید. سپس می توانید حداقل یک هفته آن ها را بپوشید تا ببینید که روش و نوع مو چگونه به شما می آید.
به تطابق بد رنگ بسنده نکنید شما هرگز نباید با عدم تطابق رنگ سازش کنید زیرا حتی یک تفاوت جزئی به وضوح قابل مشاهده است. همچنین هرگز مجبور نیستید موهای خود را مطابق با اکستنشن مو رنگ کنید.
شما به یک یک آرایشگر خوب نیاز خواهید داشت تا به سوالات شما درمورد انواع اکستنشن ، توضیح دهد و صادقانه اطلاعات خود را با شما به اشتراک بگذارد. و به شما و موهای جدیدتان اهمیت دهد. اکستنشن مو می تواند ظاهر شما را به شدت تغییر دهد، بنابراین باید احساس راحتی کنید.

منبع:

https://www.elle.com/uk/beauty/hair/a26212/hair-extensions-guide-reviews/

دکتر مصطفی صابرمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر مصطفی صابر

دکتر مصطفی صابر در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ التحصیل شده است و 22 سال سابقه طبابت دارد و هم اکنون به عنوان پزشک پوست و مو در شهر تبریز مشغول خدمت رسانی به همشهریان عزیز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *