تبریزپوست
تبریزپوست

میکروشیدینگ ابرو در تبریز

در این مقاله قصد داریم تا درمورد یکی از بهترین روش های آرایش دائمی ابرو، یعنی میکروشیدینگ ابرو که به آن سایه ابرو یا شیدینگ ابرو یا آمبره ابرو نیز گفته می شود، صحبت کنیم. در این مقاله سوالاتی از جمله، میکروشیدینگ چیست؟ و چگونه باعث تغییر ظاهر شما می شود؟ و اینکه این روش برای چه کسانی مناسب است؟ را بررسی کنیم.

ابروها نقشی عظیم در دنیای زیبایی امروز دارند. روش های مختلفی برای حالت دهی و زیبایی ابرو وجود دارد. از بین روش های آرایش دائم ابرو ، روش میکروشیدینگ محبوب ترین است.

جهت مشاوره رایگان و انجام خدمات زیبایی در مرکز زیبایی تبریز پوست دکتر صابر با شماره مطب ۳۳۸۴۰۰۲۹ یا با شماره موبایل ۰۹۳۰۵۵۰۰۳۸۰ تماس حاصل فرمایید.

میکروشیدینگ یا سایه ابرو چیست؟

میکروشیدینگ ابرو (همچنین با نام های تاتو ابرو و سایه ابرو نیز شناخته می شود) یک روش آرایش نیمه دائمی برای تقویت ابرو است که در آن آرایشگر رنگدانه ها را با دستگاه تاتو طراحی شده برای این کار به لایه های سطحی پوست وارد می کند. در نتیجه، یک سایه ابرو ایجاد می شود.

میکروشیدینگ

این تکنیک مشابه میکروبلیدینگ است ،اما نتایج آن چشمگیرتر است. روش سایه ابرو شبیه روش میکروبلیدینگ است ، اما تکنیک مورد استفاده و نتیجه نهایی متفاوت است. اگر می خواهید تفاوت بین میکروبلیدینگ ابرو و میکروشیدینگ ابرو را متوجه شوید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

کل این روش یک فرآیند دو مرحله ای است و شامل قرار دادن رنگدانه و ترمیم اولیه است که ۶ – ۸ هفته پس از مرحله اولیه انجام می شود. میکروشیدینگ ابرو ، ابرو شما را به صورت درخواستی ، مطابق با ویژگی های صورت شما ایجاد می کند و زیبایی طبیعی شما را چند برابر می کند.

میکروشیدینگ برای چه کسانی مناسب است؟

این روش هم درست مانند دیگر روش های میکروپیگمنتیشن ، برای اکثر افراد با پوست های مختلف و سلیقه های متفاوت مناسب است. اگرچه محدودیت هایی در مورد شرایط پزشکی وجود دارد.

همچنین ، نکته مثبت در مورد این روش این است که این روش یک گزینه عالی برای افرادی با پوست چرب نیز هست. برخی از روش های تاتو ابرو نمی توانند نتایج رضایت بخشی را برای افرادی با چنین پوستی به همراه داشته باشند ، اما این روش متفاوت است. با این حال ، موارد خاصی وجود دارد که شما باید قبل از انتخاب این روش به خاطر بسپارید.

چه کسی نباید از روش میکروشیدینگ استفاده کند؟

برخی شرایط خاص شما را از انجام میکروشیدینگ ابرو منع می کند. اگر در هر یک از دسته های زیر قرار بگیرید ، انجام این روش برای شما مناسب نخواهد بود.

این شرایط عبارتند از:

 • افراد دیابتی.
 • اگر بیماری های جدی مانند سرطان ، صرع یا اختلالات خود ایمنی دارند.
 • در صورتی که هرگونه اختلال خونریزی دارند.
 • اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند.
 • افرادی که اخیراً تزریق بوتاکس انجام داده اند.
 • زنان باردار یا شیرده.
 • افرادی که سابقه کلوئید یا زخم هایپرتروفیک دارند.
 • ابتلا به عفونت یا بیماری ویروسی.
 • افرادی که شیمی درمانی می کنند.
 • اگر دچار تحریکات پوستی یا پسوریازیس در نزدیکی ناحیه تحت درمان هستند
 • در صورتی که که اخیراً پوست خود را برنزه کرده اند..

اگر تأیید پزشک داشته باشم چه می شود؟

آنچه باید بداند این است که افرادی هستند که با وجود برخی از شرایط پزشکی ، اما فقط با تأیید پزشک ، می توانند شیدینگ ابرو یا همان سایه ابرو را انجام دهند. این شرایط شامل افرادی است که دارای مشکلات زیر هستند:

 • فشار خون کنترل نشده
 • پیوند عضو
 • تپش قلب یا مشکلات عمده قلبی
 • صرع
 • هرگونه درمان ، دارو یا بیماری که سیستم ایمنی بدن را به خطر بیندازد.

 

مراحل انجام میکروشیدینگ یا سایه ابرو

انجام میکروشیدینگ ابرو دارای چندین مرحله است که معمولاً به این شکل هستند:

مرحله ۱: مشاوره و نظافت

در مرحله اول باید با آرایشگر درباره سایه ابرو خود صحبت کنید و سوالات خود را درباره میکروشیدینگ ابرو بپرسید. اگر شما با آرایش همیشگی ابرو هایتان به مرکز آرایشی مراجعه کنید ایده خوبی خواهد بود. زیرا آنها می توانند ترجیحات ، سبک و سلیقه شما را متوجه شوند. و این در انتخاب رنگ مناسب ابرو هایتان به شما کمک خواهد کرد. سپس، آرایشگر با تمیزکاری کامل اطراف ابروها ، آنها را آماده می کند.

مرحله ۲: بی حسی

ناحیه ابروها با ماده بی حس کننده موضعی بی حس می شود که تقریباً به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست باقی می ماند تا تاثیر بگذارد.

مرحله ۳: انتخاب رنگدانه شیدینگ ابرو

شما با کمک آرایشگرتان ، با درنظر گرفتن رنگ پوست و رنگ موهایتان، رنگ ابروهایتان را انتخاب می کنید.

مرحله ۴: اندازه گیری و طراحی شکل ابرو

سطح ابروها اندازه گیری می شود ، با در نظر گرفتن فرم صورت ، تقارن ، ویژگی های صورت و غیره.سپس طرح ابروی شما کشیده می شود و هنگامی که از آن راضی بودید ، کار میکروشیدینگ ابرو های شما شروع می شود.

مرحله ۵: فرآیند سوزن زدن شیدینگ ابرو

رنگدانه ها به وسیله دستگاه و از طریق سوزن های ریز شیدینگ ابرو در لایه ی سطحی پوست شما قرار داده می شود. اگر در این مرحله در ناحیه ابرو ها احساس درد داشتید بنابر صلاحدید آرایشگرتان می توانید یک لایه دیگر از بی حس کننده روی ناحیه ابرو بزنید.

مرحله ۶: تزریق رنگدانه

لایه نهایی رنگدانه اضافه می شود ، پس از آن ناحیه ابرو تمیز می شود.

مرحله ۷: ترمیم کردن میکروشیدینگ ابرو

پس از بهبود ابروهای میکروشیدینگ شده ، برای پر کردن شکافهایی که رنگدانه به درستی در آنها نفوذ نکرده یا بهبود نیافته است ،به یک جلسه ترمیم نیاز خواهید داشت.

 

دستگاه میکروشیدینگ

دستگاه میکروشیدینگ یک دستگاه با ظاهر قلم است که به راحتی می توان آن را تنها در یک دست در طول مدت فرآیند سایه انداختن نگه داشت.

این خودکار با ده‌ها سوزن ریز پر شده است که می‌چرخند، بسیار شبیه به روشی که یک دستگاه تاتو معمولی انجام می‌دهد. رنگدانه یا جوهر در دستگاه میکروشیدینگ وارد نمی شود، بلکه سر دستگاه قبل از قرار گرفتن در برابر سطح پوست در ماده فرو می رود.

بسیاری از بهترین دستگاه‌های میکروشیدینگ برای فروش در سراسر اینترنت وجود دارد.تکنسین هایی که میکروشیدینگ ابرو را انجام می دهند باید متخصصانی آموزش دیده و با تجربه باشند.

آنها می دانند که این نقاط را کجا و در چه زاویه ای اعمال کنند تا بتوان به نتیجه زیبایی شناختی مطلوب دست یافت. خرید دستگاه میکروشیدینگ برای استفاده در خانه یک کار پرخطر است، زیرا اگر زاویه یا عمق یک نقطه را اشتباه قضاوت کنید، ممکن است برای ۱ تا ۳ سال آینده ابروهای خود را خراب کنید.

 

ابزارهای شیدینگ ابرو

همانطور که گفته شد، دستگاه های میکروشیدینگ ابرو همیشه در حال پیشرفت است و در حال حاضر ابزارهای متعددی در بازار وجود دارد که قصد دارند فرآیند میکروشیدینگ زدن را بسیار ساده تر کنند.

شیدینگ ابرو

ضمائم سوزنی در هر شکل و اندازه در کیت های میکروشیدینگ ابرو وجود دارد که تکنسین ها می توانند زمانی که آماده شرکت کوچک خود هستند و با آن اداره می کنند، تهیه کنند. دسترسی به همه این ابزارها به هیچ وجه باعث ایجاد یک تکنسین ماهر نمی شود، این چیزی است که نیاز به تمرین، زمان و فداکاری دارد.

برعکس، در واقع، برخی از بهترین تکنسین های میکروسایدینگ به هیچ وجه با تمام فناوری های جدید فانتزی کاری ندارند. بسیاری هنوز از ابزارهای نسل اول استفاده می کنند که از همان روزهای اولیه در توسعه این عمل داخلی بودند.

ابزارهای Microshading زمانی به کار می‌آیند که مشتری دید خاصی را در ذهن داشته باشد که با آنچه اکثر مردم تمایل دارند ابروهایشان شبیه به آن به نظر برسد، غیر معمول است. این ابزارها می‌توانند در دستیابی به زیبایی ظاهری واضح‌تر، برخلاف ظاهر طبیعی‌تر و کامل‌تر که دیگران از این فرآیند به دنبال آن هستند، عالی باشند.

مواردی که باید قبل از میکروشیدینگ ابرو بدانید:

 • روزی که برای انجام شیدینگ ابرو مراجعه می کنید، باید آرایشی را که معمولا انجام می دهید روی صورت داشته باشید . عکس هایی از ابرو ها و ظاهردلخواهتان ، همراه داشته باشید.
 • قبل از شروع این روش ، باید فرم سلامت پزشکی را تکمیل کنیید.اطمینان حاصل کنید که کاملا سالم هستید.
 • حداقل ۴۸ ساعت قبل از عمل کافئین یا الکل مصرف نکنید.
 • حداقل ۱ هفته قبل از عمل از داروهای رقیق کننده خون مانند ایبوپروفن ، آسپرین ، نیاسین ، ویتامین E ، B6 ، امگا ۳ یا گینکو بیلوبا استفاده نکنید. این از نظر پزشکی ضروری است ، بنابراین اگر مشکلی داشتید می توانید تاریخ میکروشیدینگ خود را تغییر دهید.
 • به چرخه قاعدگی خود توجه کنید . زیرا در این مدت نبایدهیچ عملی انجام دهید – این می تواند حساسیت درد شما را افزایش دهد.
 • ۳ روز قبل از قرار ملاقات از اپیلاسیون ، برنزه شدن و رنگ کردن ناحیه ابرو خودداری کنید.
 • حداقل از ۲ هفته قبل از ویزیت خود از انجام هرگونه درمان ضد پیری مانند میکرودرمابراشن ، لایه برداری شیمیایی ، لیزر یا فیشال خودداری کنید.
 • از ۱ ماه قبل از عمل ، در ناحیه صورت تزریقی انجام ندهید.

 

مراقبت های بعد از میکروشیدینگ ابرو

پس از اتمام عمل ، کمی تورم و درد در ناحیه شیدینگ ابرو خواهید داشت ، که کاملا طبیعی است. این ظرف چند روز فروکش خواهد کرد ، بنابراین جای نگرانی نیست.

با این حال ، اگر می خواهید از این روش حداکثر استفاده را ببرید ، باید برخی از نکات مربوط به مراحل مراقبت از میکروشیدینگ را بدانید:

 • آرایشگر شما احتمالاً به شما پمادی می دهد تا از آن در قسمت ابرو استفاده کنید. پماد را ۳ بار در روز استفاده کنید و همیشه از انگشتان تمیز یا پنبه استفاده کنید. به خصوص در ۳ روز اول پس از عمل، یا طبق برنامه دیگری که توسط آرایشگر شما تجویز شده است.
 • هرگز ناحیه میکروشیدینگ ابرو را لمس نکنید ، مگر اینکه کاملاً تمیز باشد. ممکن است باکتری ها از طریق انگشت های کثیف به سطح پوست وارد شده و منجر به عفونت شود.
 • روی یک روبالشتی تمیز ، ایده آل ابریشمی بخوابید.
 • پوست ناحیه ابروهایتان را نخراشید و لایه برداری نکنید. اجازه دهید خود به خود پوسته پوسته شود تا به پوست یا رنگدانه ابرو ها آسیب نرساند.

روتین های مراقبتی در مورد شستشوی ناحیه شیدینگ ابرو

همیشه محل شیدینگ ابرو را با صابون ضد باکتری ملایم تمیز کنید. هرگز اسکراب نکنید زیرا این امر بر نتیجه نهایی شما تأثیر می گذارد. با آب ولرم بشویید و به آرامی محل مورد نظر را با حوله یا دستمال تمیز به آرامی خشک کنید.

همیشه قبل از دوش گرفتن یا استحمام یک لایه پماد روی ناحیه ابرو قرار دهید و این روش را ادامه دهید تا ناحیه عمل کاملاً خوب شود.

تا زمان بهبودی کامل میکروشیدینگ ابرو ، از هرگونه آرایش ، فیشال، تعریق ، قرار گرفتن در معرض آفتاب ، سونا ، جکوزی یا شنا خودداری کنید.

سعی کنید از خیس شدن ابروها خودداری کنید.

از هیچ محصول جوانسازی استفاده نکنید ، خصوصاً از محصولات حاوی اسیدهای لاکتیک ، اسیدهای گلیکولیک و رتینول ، زیرا باعث محو شدن رنگدانه ابرو شما می شود.

به منظور جلوگیری از محو شدن رنگ رنگدانه در آینده ، پس از عمل از ضد آفتاب استفاده کنید.

پس از پایان مرحله لایه برداری ، می توانید فعالیت های منظم خود را ادامه دهید.

ظاهر ابروهای شما در طول دوره بهبود تغییر خواهد کرد. در برخی از مراحل بهبودی میکروشیدینگ ابرو ممکن است بهترین حالت را نداشته باشند، که در زمان ترمیم میتونید آن را تا حدی تغیر دهید.

سوالات متداول درباره میکروشیدینگ

علی رغم محبوبیت روز افزون سایه ابرو ، باز هم سوالاتی در مورد این روش زیبایی وجود دارد که در ادامه ی این مقاله به آنها پاسخ میدهیم.

تفاوت بین میکروشیدینگ و روشهای دیگر چیست؟

این دو روش تاحد زیادی مشابه هستند ، یعنی در هر دو روش رنگدانه توسط متخصص آرایش دائمی در لایه های سطحی پوست شما قرار می گیرد، اما روش انجام این دو و همچنین نتیجه کار ، که بزرگترین تفاوت بین میکروبلیدینگ و میکروشیدینگ ابرو می باشد، متفاوت است.

میکروبلیدینگ رگه های تکی را ایجاد می کند که شبیه موهای ابرو است ، در حالی که شیدینگ ابرو نقاط ریزی را ایجاد می کند تا ابروهایتان سایه دار و صاف به نظر برسند. . مزیت میکروشیدینگ نسبت به میکروبلیدینگ این است که میکروشیدینگ کمی بیشتر از میکرو ابرو ، یعنی تقریبا دو سال ، بدون ترمیم های اضافه دوام می آورد.

انتخاب بین میکروشیدینگ و روشهای دیگرکاملا به سبک و سلیقه شما بستگی دارد. در روش میکروبلیدینگ ، ابرو ها کاملاً طبیعی به نظر می رسند ، اما در روش شیدینگ ابرو ظاهری آراسته برای ابرو هایتان ایجاد می کند. البته روش میکرو تلفیقی ابرو مزایای هر دو روش فوق را دارد.

جوانب مثبت میکروشیدینگ چیست؟

انجام میکروشیدینگ مزایای زیادی دارد. این روش بیشتر از بقیه روش های تاتو ابرو ، شبیه به روش های تاتو قدیمی است. به این معنی است که نتیجه حاصل این روش، دوام بیشتری دارد.

علاوه بر این ، این روش بر روی انواع پوست ، از جمله پوست چرب که برای میکروبلیدینگ مناسب نیست، نیز کار می کند. بیشتر مشتریان پس از ۱۲ تا ۱۸ ماه فقط برای ترمیم رنگ به مرکز آرایشی مراجعه می کنند.

سرانجام ، در این روش ابرو بسیار مشخصتر و چشمگیرتر از روش کلاسیک و میکروبلیدینگ ابرو به نظر می رسد.

آیا سایه ابرو را با روشهای دیگر ترکیب کرد؟

خوب است بدانید که روش میکروشیدینگ ابرو را می توان با میکروبلیدینگ ترکیب کرد. تاثیری که این ترکیب ایجاد می کند ، به این صورت است که رگه های بسیار طبیعی ابرو (میکروبلیدینگ ) با سایه ای صاف برای پر شدن رنگ ابرو ها( میکروشیدینگ ) ترکیب شده و ابرو هایی خیره کننده را برای شما به وجود می آورد.

مراحل کار سایه ابرو چقدر طول می کشد؟

کل روش میکروشیدینگ ابرو معمولاً حدود ۲ ساعت طول می کشد. مدت زمان انجام این روش بیشتر به تجربه متخصص مرکز آرایشی مورد نظرتان بستگی دارد.

چگونه یک آرایشگر مناسب برای انجام میکروشیدینگ انتخاب کنیم؟

کیفیت نتایج تا حد زیادی به مهارت و تجربه هنرمندی که درمان را انجام می دهد بستگی دارد. به یاد داشته باشید که شیدینگ ابرو چیزی نیست که شما سعی کنید در آن صرفه جویی کنید. قیمت های این روش از آرایشگر به آرایشگر دیگر و از سالن به سالن دیگر متفاوت است و قیمت های بالاتر نیز اغلب قابل توجیه هستند.

قیمت ها را در چندین سالن مقایسه کنید و سعی کنید آرایشگر و مرکز آرایشی را انتخاب کنید که علاوه بر قیمت پایین ، کیفیت بالایی در انجام کار داشته باشد.

یک متخصص آرایش دائمی خوب می تواند ظاهر نهایی شما را عالی و یا خراب کند ، بنابراین از قبل تحقیقات کاملی را انجام دهید.

سعی کنید تا آنجا که می توانید عکس های سایه ابرو یا میکروشیدینگ قبل و بعد از بهبودی آرایشگر موردنظرتان را ببینید و بررسی ها را بخوانید. عکس هایی از ابروهای میکروشید شده التیام یافته آرایشگرتان را ببینید، زیرا بلافاصله پس از شیدینگ ابرو، شکل نهایی ابرو مشخص نمی شود. مشورت گرفتن از کسانی که قبلا این روش را انجام داده اند بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

آیا میکروشیدینگ ابرو دردناک ست؟

به محض شنیدن درمورد دستگاه و سوزن های میکروشیدینگ، احتمالاً ذهن شما مستقیماً به سراغ این سوال رفته است که آیا میکروشیدینگ دردناک است؟ پاسخ به این سوال دشوار است ، عمدتاً به این دلیل که تعریف درد در افراد مختلف متفاوت است.

افرادی که به طور مرتب بوتاکس انجام می دهند، این روش را بسیار دردناک نمی دانند ، در حالی که کسی که هرگز ابروهای خود را حتی اصلاح هم نکرده، ممکن است احساس ناراحتی و درد داشته باشد.

نکته مثبت این است که متخصصان آرایش دائمی از یک کرم بی حس کننده موضعی استفاده می کند که آن را به ابروهای شما می زنند تا روش کار را تا آنجا که می تواند راحت کند. در هنگام بهبودی ابروهای خود ممکن است احساس حساسیت و خارش داشته باشید. که از نظر بعضی ها این دردناک تر از خود روش میکروشیدینگ ابرو است.

آیا میکروشیدینگ ابرو بی خطر است؟

به طور کلی شیدینگ ابرو یک روش ایمن و غیرتهاجمی در نظر گرفته می شود. اما از آنجا که شامل برش هایی است ، هنوز خطرات خاصی را به همراه دارد.

اول از همه ، لیستی از شرایطی وجود دارد که میکروشیدینگ ابرو را برای شما نامناسب می کند. برخی از آنها شامل بارداری ، دیابت ، بیماری های قلبی ، آلرژی و سایر شرایطی است که آرایشگر شما باید از شما در مورد آن سوال کند و مشخص کند آیا مجاز به درمان هستید یا خیر.

علاوه بر این ، همیشه خطر ابتلا به عفونت وجود دارد. دلیل این امر این است که این روش بسیار پرطرفدار است و تعدادی از متخصصان در این زمینه از تجهیزات غیر استریل استفاده می کنند. اما نگران نباشید زیرا عفونت آنقدرها هم شایع نیست.

اگر شما یک متخصص و مرکز آرایشی معتبر را انتخاب می کنید که با تجهیزات استریل کار می کند و دستورالعمل های بهداشتی را دنبال می کند ، جای نگرانی نیست.

آیا میکروشیدینگ نکات منفی دارد؟

برای اکثر افراد، میکروشیدینگ ابرو مانند تاتو های ابرو کارتونی رنگی رنگی در دهه ۹۰ به نظر می رسند ، بنابراین آنها تمایلی به انجام این روش ندارند.

با این حال ، آنها باید بدانند که تکنیک انجام این روش و همچنین تجهیزات مورد استفاده در آن تغییر کرده و وسایل مورد استفاده در این روش نیز وسایل مهمی هستند. در نیجه ابرو های حاصل این روش دیگر خیلی غیرطبیعی به نظر نمی رسند . زیرا رنگدانه های مورد استفاده به طور خاص برای آرایش و زیبایی ابرو ساخته شده اند.

علاوه بر این ،امروزه می توان ابروهای میکروشیدینگ را داشت که ظریف و طبیعی به نظر برسد ، و با اشباع نشدن بیش از حد رنگ ، شکل ابرو مورد نظر حاصل می شود ، که به شما امکان می دهد یک ظاهر زیبا و جذاب داشته باشید.

چه مدت بعد از شیدینگ ابرو می توان آرایش کرد؟

ناحیه تحت درمان بلافاصله پس از انجام هر نوع تاتو بسیار حساس و مستعد ابتلا به عفونت است.

بنابراین ، آرایش در ناحیه تحت درمان ممنوع است. شما مجاز به آرایش کردن در قسمت های دیگر صورت خود هستید. با این حال ، از آنجا که آرایش می تواند به راحتی به ناحیه میکروشیدینگ شده برسد و در طی روند بهبودی ، میکروشیدینگ ابرو باید در برابر آلودگی محافظت شود، بهتر است آرایش نکنید.

توصیه می شود که حدود دو هفته از آرایش کردن خودداری کنید.

چقدر طول می کشد شیدینگ ابرو بهبود یابد؟

باید بدانید که نتیجه درمان توسط عوامل مختلفی تعیین می شود. مانند داروها ، ویژگی های پوست (چرب بودن پوست،حساس بودن در مقابل نور، به خصوص ضخیم یا نازک بودن پوست) ، تعادل pH منحصر به فرد پوست ، مصرف الکل ، سیگار کشیدن ، و مراقبت های بعد از عمل.

با توجه به همه اینها ، فرایند ترمیم شیدینگ ابرو شده ممکن است برای هر کس متفاوت باشد.

بعد از عمل به احتمال زیاد تورم و قرمزی را تجربه خواهید کرد. این باید ظرف ۴ روز پس از عمل فروکش کند ، اما این حالت نیز فرد به فرد متفاوت است.

همچنین بعد از عمل ممکن است ابرو هایتان تقریباً ۵۰٪ تیره تر از رنگ مورد نظرتان باشد. حدود ۴-۱۰ روز طول می کشد تا ابروهایتان به رنگ واقعیشان نزدیک شوند. رنگ ابرو واقعی شما ممکن است ۱ ماه پس از عمل قابل مشاهده باشد.

بهبود پوسته پوسته شدن ابروها آزار دهنده ترین مرحله برای بیشتر افراد است. شما باید مراحل بهبودی میکروشیدینگ ابرو را درک کنید و اجازه دهید پوست بهبود یابد. وقتی دیدید که ابروهایتان خوب شده است ، همه چیز را در مورد عذاب ها و مشکلات آن فراموش خواهید کرد.

عوامل کم رنگ شدن شیدینگ ابرو

اگرچه این روش تاتو ابرو گاهی تاتو ابرو نامیده می شود. اما ابرو ها با استفاده از رنگدانه های جدید ایجاد می شوند نه جوهر های تاتو قدیمی. بنابراین در نهایت محو می شوند.

دوام ابروهای میکروشید شده تا حدود زیادی به عملکرد شما بستگی دارد. برخی از فاکتورهای مهم وجود دارد که باعث می شود ابروهای میکروشید شده شما سریعتر محو شده و در نتیجه طول عمر آنها را کوتاه کند.

مهمترین عامل خورشید است. برنزه شدن ، آفتاب گرفتن و قرار گرفتن در معرض آفتاب می تواند باعث سریع محو شدن ابروهای میکروشید شده شما شود. همچنین لایه برداری می تواند باعث از بین رفتن مقداری از رنگ شود. عوامل دیگر شامل پوست چرب و شرایط مختلف پزشکی می شود.

همچنین تا زمانی که می خواهید ابروهای میکروشید شده خود را داشته باشید باید از برخی محصولات مراقبت از پوست که سرعت محو شدن را تسریع می کنند خودداری کنید. اگر می بینید که ابروهای شما کمرنگ می شوند ، می توانید برای ترمیم “افزایش رنگ” به مرکزآرایشی موردنظرتان مراجعه کنید.

چه موقع باید برای ترمیم میکروشیدینگ ابرو مراجع کرد؟

ترمیم میکروشیدینگ ابرو نمی تواند زودتر از ۳۰ روز پس از مرحله اول شیدینگ ابرو های شما انجام شود.

پس از یکماه و در جلسه دوم می توانید سایه ابرو خود را بیشتر کنید.(زیرا ممکن است در مرحله بهبودی تا حدودی کمرنگ شود). برخی از رنگ های تیره یا گرم را انتخاب کنید و شکل را اصلاح کنید. به عنوان مثال ، اگر پوست شما بعضی نقاط رنگدانه ها را جذب نکرد می توانید آن را تمیم کنید. مراحل بعدی ترمیم به اندازه مرحله اول اجباری نیستند. با این حال ، اگر می خواهید میکروشیدینگ ابرو های شما بیشتر دوام داشته باشند ، باید حداقل هر ۶ ماه یک بار ترمیم انجام دهید.

میکروشیدینگ ابرو چقدر دوام دارد؟

ابروهای میکروشیدینگ شده می توانند ۱ تا ۳ سال دوام داشته باشند ، اما همه چیز به نوع پوست و مراقبت های بعد از تاتو ، شما بستگی دارد.

هنگامی که متخصص شما پیشرفت شما را ارزیابی و بررسی می کند به شما می گوید آیا لازم است روال مراقبت های بعد از تاتو خود را تغییر دهید یا نه. ترمیم همیشه پس از ۶ تا ۸ هفته پس از مرحله اولیه شیدینگ ابرو انجام می شود.

معمولاً افرادی که پوست ملایم تر و روشن تری دارند یا دستورالعمل های مراقبت های ویژه را با دقت دنبال نمی کنند ، ممکن است به مراحل ترمیم بیشتری نیاز داشته باشند.

آیا می توان میکروشیدینگ ابرو را پاک کرد؟

اگر از نتایج میکروشیدینگ ابرو راضی نیستید و نمی خواهید منتظر بمانید تا به طور طبیعی محو شود. روش هایی برای از بین بردن آن وجود دارد. اگرچه ، ممکن است به کمی وقت و تلاش نیاز داشته باشد.

بهترین روش انجام تمام کارهایی است که محو شدن را تسریع می کنند: آفتاب گرفتن ، شستن مرتب صورت ، سونا و غیره. گزینه های دیگر حذف نمک و لیزر است که گران تر و زمان بر هستند. بهترین راه حل ترمیم و رفع ایرادات ابرو هاست. همچنین اگر دیگر به انتخاب اولیه خود اعتماد ندارید ، می توانید مرکز آرایشی دیگری را امتحان کنید.

آیا میکروشیدینگ عوارض جانبی دارد؟

سایه ابرو شما در ابتدا متورم و خیلی تیره به نظر می رسد ، که طبیعی است. این رنگدانه به تدریج از بین می رود، و بعد از چند هفته مانند آنچه شما خواسته اید به نظر می رسد. همچنین ، در ابتدا ممکن است کمی خارش داشته باشد ، اما نباید آنها را بخراشید. پوسته ها بلافاصله پس از میکروشیدینگ ابرو ظاهر نمی شوند. این پوسته ها ممکن است بعد از ۳-۵ روز روی پوست ظاهر شوند و می توانند تا دو هفته دوام بیاورند.

مورد بعد این است که ممکن است بعد از انجام شیدینگ ابروهایتان یکدست نباشد یا غیر طبیعی به نظر برسد یا اینکه آنها را دوست نداشته باشید . در این صورت لازم است که فردی بامهارت بیشتر را برای اصلاح آنها پیدا کنید. خوشبختانه ، این یک روش نیمه دائمی است ، بنابراین ابروهایتان برای همیشه به آن شکل نخواهند ماند.

عوارض جانبی احتمالی :

 • ابروهای متورم
 • ابروهای خیلی تیره
 • خارش
 • محو شدن سریع رنگدانه ها (پوست چرب)
 • تحریکات
 • عفونت ها
 • آلرژی

آیا در روند میکروشیدینگ احتمال عفونت وجود دارد و چگونه می توان از آن پیشگیری کرد؟

خطر ابتلا به عفونت همیشه وجود دارد ،بنابراین رعایت مسائل بهداشتی بسیار مهم است. باید از وسایل ضد عفونی شده استفاده شود. درغیر این صورت ممکن است افراد دچار عفونت شوند. همچنین تا زمانی که ابروهای شما کاملاً بهبود نیابند ، در معرض ابتلا به عفونت هستید.

آیا ممکن است کسی نسبت به میکروشیدینگ حساسیت داشته باشد؟

متأسفانه ، بله ، برخی از افراد هستند که نسبت به این روش درمانی یا به عبارت دقیق تر ، نسبت به رنگدانه ها واکنش های آلرژیک داشته اند.

اگر به جوهر تاتو حساسیت دارید ، احتمالاً به رنگدانه میکروشیدینگ ابرو نیز حساسیت خواهید داشت. همچنین ، کرم بی حس کننده یا رنگدانه خود وارد جریان خون می شود. در نتیجه منجر به واکنش های آلرژیک می شود.

برخی از رنگدانه ها حاوی پارافنیلن دی آمین (PPD) هستند. که در رنگ مو استفاده می شود و برخی از افراد به آن حساسیت دارند. خوشبختانه ، طیف گسترده ای از رنگدانه ها وجود دارد. بنابراین باید به متخصص آرایش دائمی در مورد آلرژی هشدار دهید. و مطمئن شوید که آنها از رنگدانه های PPD استفاده نمی کنند.

اگر مطمئن نیستید که به برخی از رنگدانه ها حساسیت دارید یا خیر، بهترین کار این است که ناحیه مورد نظر خود را آزمایش کنید. پچ های تستی وجود دارد که برای افرادی که مطمئن نیستند به رنگدانه حساسیت دارند یا خیر ، توصیه می شود.

علاوه بر انجام پچ تست، می توانید به یک متخصص آلرژی نیز مراجعه کنید، تا مطمئن شوید که روش شیدینگ ابرو برای شما بی خطر است.

بلافاصله پس از میکروشیدینگ ابرو ، و قبل از اتمام دوره بهبود ،از آرایش کردن و استفاده از محصولات آرایشی خودداری کنید. زیرا این امر می تواند باعث واکنش آلرژیک شود.

 

مزایای میکروشیدینگ ابرو

میکروشیدینگ ابرو یک روش تاتو ابرو محبوب است. این روش مزایای زیادی دارد. شما با انجام این روش دیگر نیازی به آرایش ابرو نخواهید داشت بنابراین زمان بیشتری را را ذخیره می کنید.

بعد از انجام این روش ابروهای زیبا ، مد روز و بدون هزینه های اضافی برای اصلاح و زیبایی خواهید داشت. همچنین، بعد از انجام این روش ابروهایی با طرح دلخواه خود خواهید داشت که باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد.

منابع میکروشیدینگ ابرو :
https://www.harpersbazaar.com/beauty/makeup/a29802625/what-is-microshading/
https://www.byrdie.com/microshading

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *