توصيه هاي لازم پس از انجام كاشت مو


توصيه هاي لازم پس از انجام كاشت مو:

1.در صورتی که پس از عمل بانداژ انجام شده است باز نمودن آن بایستی پزشک یا یکی از اعضای تیم پزشکی صورت گیرد پس از باز نمودن بانداژ ، شستشوی سر بایستی شروع شود که چگونگی شستشو و دفعات شستشو و استفاده از شامپو توسط پزشک به شما توضیح داده می شود . دارو های تجویز شده توسط پزشک را نیز به دقت و بر اساس دستور پزشک مصرف نمایید .

2.شب اول پس از عمل حتی الامکان از سوپ و مایعات تغذیه نموده و از خوردن غذاهای چرب و سنگین خودداری نمایید . پس از 24 ساعت می توانید از هرگونه غذای دلخواه خود استفاده کنید.

3.در 12 ساعت اول پس از عمل از رانندگی و کار با وسایلی که نیاز به هوشیاری و دقت کامل دارند پرهیز نمایید .

4.در 24 ساعت پس از عمل حتی المقدور استراحت نمایید . از ورزش کردن در سه روز اول پس از عمل اجتناب کنید . پس از دو هفته می توانید هر نوع ورزشی را انجام دهید. از شنا کردن در دو هفته اول اجتناب نمایید . از شیرجه زدن در آب وسر زدن به توپ تا یک ماه خودداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به جدول ضمیمه مراجعه نمایید.

5.از نکات بسیار مهمی که بایستی به آن دقت نمایید مراقبت از سرو نواحی پیوند شده در هفته اول پس از عمل به منظور جلوگیری از وارد آمدن هر گونه فشار به این نواحی می باشد . به هنگام سوار و پیاده شدن از اتومبیل فوق العاده دقت نمایید.

6.از مصرف الکل ، آسپرین و سیگار کشیدن به مدت یک هفته پس از عمل خودداری کنید.

7.به مدت 4 هفته با گذاردن کلاه در مقابل نور آفتاب از سرخود محافظت کنید . همچنین در این مدت از تعریق زیاد بپرهیزید و در صورت عرق کردن سر را شستشو دهید.

8.پس از عمل احساس بی حسی و کرختی معمولاً در نواحی مختلف سر به ویژه در نواحی میانی و فرق سر وجود دارد این حالت موقتی است و معمولاً از چند هفته تا حداکثر چند ماه پس از عمل به تدریج از بین می رود.

9.گاهی ممکن است خونریزی از نواحی پشت سر و محل بخیه ها اتفاق بیفتد . بهتر است در 3 تا 4 روز پس از عمل بالش خود را به منظور جلوگیری از آلودگی احتمالی روکش کنید . در صورت بروز خونریزی سر را بالا نگه داشته با استفاده از یک گاز پانسمان به مدت چند دقیقه روي ناحیه خونریزی را فشار دهید. همچنین از کمپرس یخ روی ناحیه مربوطه استفاده نمایید . در اکثر موارد خونریزی بسیار ناچیز بوده و پس از چند دقیقه خودبخود بند می آید ولی در صورتیکه ادامه یافت با ما تماس بگيرید .

10. در چند روز اول پس از عمل در مواردی که ضربه ای به سر وارد شود و یا جسمی روی سر کشیده شود و یا در اثر شانه زدن احتمال خارج شدن یک یا چند گرافت کاشته شده وجود دارد . بنابراین همانطور که قبلا نیز متذکر شدیم در هفته اول پس از عمل در مراقبت از سر و نواحی پیوند شده کاملاً دقت نمایید . در هر حال به خاطر داشته باشید که خروج یک یا چند گرافت اهمیت چندانی در نتیجه عمل شما نخواهد داشت .

12.تجویز سایر داروها در صورت لزوم با نظر پزشک انجام می گیرد .

دکتر مصطفی صابرمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر مصطفی صابر

دکتر مصطفی صابر در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ التحصیل شده است و 22 سال سابقه طبابت دارد و هم اکنون به عنوان پزشک پوست و مو در شهر تبریز مشغول خدمت رسانی به همشهریان عزیز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *