تزریق چربی به روش نانوفت

تزریق چربی به روش نانوفت

تزریق چربی به روش نانوفت

نانوفت یک مفهوم و روش جدید در انتقال و پیوند چربی است. نانو چربی تاثیر معجزه آسایی در جوانسازی پوست دارد.

از بین روش های تزریق فیلر (ژل و چربی) انتقال و پیوند چربی طرفداران بیشتری دارد. زیرا کاربردهای مختلفی مانند زاویه سازی، فرم دهی، لیفت پوست صورت، حجم دهی، رفع چین و چروک ها و فرورفتگی ها دارد.

 جهت مشاوره رایگان و انجام خدمات زیبایی در مرکز زیبایی تبریز پوست دکتر صابر با شماره مطب ۳۳۸۴۰۰۲۹ یا با شماره موبایل ۰۹۳۰۵۵۰۰۳۸۰ تماس حاصل فرمایید.

نانوفت یا نانو چربی چگونه انجام می شود؟

نانوفت (چربی نانو) به حالتی گفته می شود که چربی گرفته شده از بدن همراه با سلول های بنیادین به ناحیه مورد نظر تزریق شود. چربی نانو نسبت به چربی معمولی غلظت بالاتری دارد.

تزریق نانوفت به نواحی صورت، گردن، دکلته، دست ها و سینه انجام می شود.

 

نقش سلول های بنیادین در بازسازی و ترمیم

ویژگی اصلی سلول های بنیادین این است که قابلیت تبدیل شدن به تمامی سلول های بدن را دارند. به همین علت می توانند نقش مهمی در بازسازی و ترمیم داشته باشند.

تزریق ترکیب چربی و سلول بنیادی به صورت علاوه بر مادلینگ و حجم دهی به درمان بافت های آسیب دیده کمک می کند و باعث جوانسازی و رفع مشکلات پوستی آن ناحیه خواهد شد.

پس از تزریق سلول های بنیادی شروع به تقسیم سلولی می کنند و گسترش می یابند. تحقیقات متخصصان پوست نشان داده که شش ماه بعد از تزریق نانوفت کیفیت پوست به صورت چشمگیری بهبود یافته است.

چربی مورد نیاز از چه نواحی بدن چربی گرفته می شود؟

مقدار چربی لازم از ناحیه شکم، پهلو و یا ران گرفته می شود و باید طی یک مرحله کاملا دقیق چربی تصفیه گردد و بهترین بافت چربی همراه با سلول های بنیادی از دیگر مواد مثل خون و مایعات دیگر جدا شود. در واقع نانوفت روش پیشرفته تر تزریق چربی می باشد.

مقایسه نانوفت و تزریق ژل

تزریق نانوچربی با حجم بیشتری نسبت به تزریق ژل انجام می شود. برای مثال در یک جلسه می توان تمام نواحی صورت، گردن و دست ها را تزریق کرد و هزینه ای به صرفه تر از ژل خواهد داشت.

نانوفت چربی است که کاملا صاف شده و به صورت یک مایع غلیظ فیلتر شده در آمده است.

شباهت با تزریق چربی

تمامی مراحل برداشت و تزریق نانوفت و چربی مشابه هستند. ابتدا ناحیه برداشت تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد. چربی ها توسط روش لیپوساکشن و یا لیپوماتیک تخلیه می شوند.

چربی مورد نیاز فرآوری شده و از طریق تکنولوژی مدرن یک ماده کاملا تصفیه شده استخراج می گردد. در نهایت ناحیه مورد تزریق نیز به صورت موضعی بی حس می شود.

مزایای تزریق چربی به روش نانوفت

در ابتدای تزریق نانوفت التهاب وجود دارد که بعد از دو هفته نتیجه کار به طور کامل قابل مشاهده خواهد بود. چون چربی از بدن خود فرد برداشته می شود، در حقیقت یک تکنیک پیوندی است به همین دلیل بدن آن را می پذیرد و عفونت و ریسکی پیش نمی آید.

با گذشت زمان نانوفت در زیر پوست گوله گوله نمی شود. به طور کلی انجام نانوفت هدفی متمایل به لیفت پوست و جوانسازی دارد.

مدت زمان ماندگاری نانوفت

مدت زمان ماندگاری نانو چربی بین 9 تا 18 ماه است و بعد از این مدت نیاز به ترمیم مجدد دارد.

چه افرادی می توانند تزریق چربی به روش نانوفت را انجام بدهند؟

انجام این روش درمانی محدودیت سنی ندارد و هر فردی که پوست آسیب دیده و سالخورده داشته باشد می تواند از تزریق نانوفت بهرمند گردد.

بهترین کاندید افرادی هستند که به اندازه کافی چربی در نواحی انتقال داشته باشند زیرا معمولا مقدار چربی که برداشت می شود در حدود 3 یا 4 لیتر می باشد. در اکثر افراد میزان چربی تجمع یافته در ران ها می تواند این مقدار را تامین کند.

دکتر مصطفی صابرمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر مصطفی صابر

دکتر مصطفی صابر در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ التحصیل شده است و 22 سال سابقه طبابت دارد و هم اکنون به عنوان پزشک پوست و مو در شهر تبریز مشغول خدمت رسانی به همشهریان عزیز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *