اصلاح فرم بینی در تبریز


اصلاح فرم بینی

یکی از روش‌ها اصلاح فرم بینی ( Rhinoplasty ) تزریق فیلر است که امروزه طرفداران خود را پیدا کرده است و یک دوراهی بین جراحی و تزریق ژل برای افرادی که تصمیم به تغییر فرم بینی خود دارند ایجاد شده است. برخلاف تصور مردم بوتاکس نمی تواند فرم بینی را تغییر دهد.

 جهت مشاوره رایگان و اصلاح فرم بینی در کلینیک تبریز پوست دکتر صابر با شماره مطب ۳۳۸۴۰۰۲۹ یا با شماره موبایل ۰۹۳۰۵۵۰۰۳۸۰ تماس حاصل فرمایید.

آدرس کلینیک: شهرک پرواز-روبروی کلانتری-ساختمان 7 آسمان-طبقه 4

ساعت کار:از ساعت 16 تا 20

یکی از نگرانی‌های افرادی که تصمیم به اصلاح فرم بینی خود دارند سختی جراحی و دوره نقاهت بعد از عمل جراحی است. به همین دلیل به دنبال روش‌های غیر از جراحی هستند.

بیشتر بخوانید:

 

چرا اصلاح فرم بینی با تزریق ژل ؟

زیرا فرم دهی بینی ( رینوپلاستی ) با فیلر هم مقرون به صرفه تر است و هم افرادی که تصور می کنند که انجام جراحی بینی به دلیل تغییرات کوچکی که برای اصلاح نیاز دارند، لزومی ندارد که به اتاق عمل بروند وقتی که می شود در مطب و در کمتر از ده دقیقه با بی حسی موضعی این اصلاح را انجام داد مسلما این راه بسیار بهتر است.

 

کاربرد ژل در اصلاح فرم بینی

۱- در مواردي كه بين بيني و پيشانی فرورفتگی وجود دارد و اين مورد باعث شده كه بيني فرد به صورت كاذب قوز داشته باشد. مورد استفاده قرار میگیرد،و در مواردی مثل نامنظمی و فرورفتگی‌های در پشت بینی یا کنار بینی هم استفاده میشود.

۲- زمانی که بیمار تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته است و پس از عمل فرورفتگی و نامنظمی روی بینی دیده می‌شود نیز با ژل می توان این ایرادات را برطرف کرد و از جراحی ترمیمی بینی پرهیز نمود.

۳- فروافتادگی نوک بینی و خمیدگی کوچک از دیگر مواردی هستند که با تزریق ژل بینی رفع می‌شود.

 

مراحل اصلاح فرم بینی

ابتدا با بی حسی موضعی محل تزریق ژل را به وسیله پمادهای موجود به مدت ۳۰-۲۰ دقیقه بی حس کرده و قبل از انجام تزریق، محل را ضدعفونی کرده و سپسدخب مقادیر کمی از ژل مناسب در موضع تزریق می شود.

چنانچه تزریق ژل بینی به وسیله کانولا انجام شود کمترین احتمال ایجاد کبودی و آسیب به موضع را داریم. پس از تزریق در مناطقی که نیاز به اصلاح دارند موضع را ماساژ می دهیم تا ژل تزریقی کاملا صاف و یکنواخت شود و به بیمار توصیه می شود به مدت ۲۴ ساعت در موضع بینی آرایش انجام ندهد، از دستکاری بینی اجتناب ورزیده و دوش نگیرد.

ماندگاری این عمل حدود یک سال است و با چندین بار تکرار به دلیل تحریک ترمیم های کلاژن و سایر بافت های پیوندی در موضع تزریق به تدریج بینی شکل طبیعی خود را پیدا کرده و ممکن است در آینده نیاز به هیچ گونه تزریقی نداشته باشد.

 

مراحل اصلاح فرم بینی
انواع ژل اصلاح فرم بینی

۱- هیالورونیک اسید

این ماده، ماده ای است که به صورت طبیعی در بدن انسان و بعضی جانداران دیگر وجود دارد. این ماده کاربرد های زیادی مثل جوانسازی پوست ، افزایش قابلیت ارتجاعی آن و افزایش حجم دارد. با جاسازی اسید هیالورونیک در زیر پوست حجم مورد نظر با تمرکز آب در منطقه تولید می‌شود.

مهم ترین ویژگی این مدل ژل ها برگشت پذیر بودن آن ها می باشد. این ژل معمولا حدود ۱۸ ماه ماندگاری دارد و به دلیل طبیعی بودن کم ترین عوارض را در اصلاح فرم بینی دارد.

۲- رادیس

این ماده، یک محصول مصنوعی و مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا می باشد. از ویژگی های این محصول این است که نیازی به تست حساسیت ندارد. اثر گذاری فوری از دیگر مزایای این ماده است. ماندگاری این دسته از ژل ها در اصلاح فرم بینی معمولا چیزی بین ۶ تا ۱۲ ماه می باشد.

مزایای اصلاح فرم بینی با ژل

۳- کلاژن

کلاژن نیز یک محصول طبیعی می باشد که کار اصلی آن جوانسازی پوست می باشد و در بدن انسان ها یافت می شود.

کلاژن در لایه ی میانی پوست وجود دارد ، ولی از آن برای اصلاح فرم بینی نیز می توان استفاده کرد. ماندگاری این محصول در حدود سه یا چهار ماه می باشد.

 

مزایای اصلاح فرم بینی با ژل

 • پس از عمل نیاز به استراحت ندارد.
 • اگر تورم یا کبودی مختصر ایجاد شود، به مدت ۳ تا ۴ روز از بین می‌رود.
 • در این روش درد پس از عمل وجود ندارد یا بسیار اندک است.
 • به بستن چسب روی بینی یا پانسمان نیاز نیست.
 • نتیجه این روش بلافاصله قابل رویت است و فرد همان موقع میتواند تغییر را در بینى خود مشاهده کند.
 • تزریق ژل بینی برای برخی از افرادی که قادر به پرداخت هزینه جراحی نیستند بهترین گزینه است.
 • در این روش هیچ گونه عمل جراحی انجام نمی شود و تنها چند عدد سوزن وارد بینی فرد می گردد.

تنها نکته ای که اهمیت دارد و شما هم باید به خوبی به آن دقت داشته باشید، این است که تزریق ژل به بینی خود را باید توسط پزشکی که تخصص زیادی در این زمینه دارد بسپارید.

 

هزینه تزریق ژل بینی چقدر است؟

این که هزینه فرم دهی بینی چقدر است، به میزان فیلر هیالورونیک اسید و الانسه بستگی دارد که فرد برای فرم دهی بینی لازم دارد و پزشک از یکی از این دو و یا هر دو استفاده می نماید.

 

مراقبت های بعد از فرم دهی بینی

بعد از آن که ژل هیالورونیک اسید و الانسه به منظور اصلاح فرم بینی انجام شد، باید مراقبت هایی را انجام داد تا فرد نتیجه قابل قبول از فرم دهی بینی داشته باشد.

روش تزریق ژل بینی

از جمله مراقبت های بعد از فرم دهی بینی به مدت یک هفته از انجام اقداماذت زیر باید خودداری نمود:

 • خوابیدن بر روی صورت
 • عدم فشار آوردن بر روی صورت
 • از رفتن به استخر، سونا و جکوزی به مدت یک هفته اجتناب شود.
 • همچنین افرادی که ورزشکار هستند و می خواهند تا فرم دهی بینی را انجام دهند، باید این مژده را داد که فقط نیاز است تا یک هفته هیچ گونه ورزشی
 • را انجام ندهند و بعد از آن به راحتی به ورزش های خود برسند.

 

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای اصلاح فرم بینی هستند؟

 • افرادی که میخواهند قوس بینی یا قوز بینیشان ( کم تا متوسط ) محو شود.
 • افرادی که غیرقرینگی یا تورفتگی روی بینی دارند.
 • غیرقرینگی نوک ویا انحراف نوک بینی
 • افرادی که مایلند نوک بینی سر بالاتری داشته باشند.
 • افرادی که قبلا جراحی بینی انجام داده اند و از ظاهر بینی خود راضی نیستند و مایلند بدون جراحی اصلاحاتی در آن ایجاد کنند، مثلا ناصافی و یا
 • تورفتگی در سطح و نوک بینی دارند.
 • افرادی که پل بینی تورفته دارند و بینی شان کوتاه بنظر میرسد میتوانند با تزریق فیلر و پر کردن پل بینی ظاهر بینی را بلندتر نشان دهند.

 

چند نکته ی مهم درباره اصلاح فرم بینی

 • با تکرار جلسات ترمیم در طی فواصل مناسب، ماندگاری بیشتر خواهد شد .
 • در صورت عدم تمایل به ترمیم به هر دلیلی، هیچ گونه مشکلی از جمله دفورمیتی، غیر قرینگی، جابجایی و … ایجاد نخواهد شد.
 • معمولاپس از تزریق، تورم و کبودی نخواهیم داشت و اگر هم ایجاد شود بسیار مختصر بوده و با کمپرس سرد پس از یکی دو روز برطرف خواهد شد .

 

عوارض تزریق ژل بینی

در بازار برندهای بی کیفیت چینی زیادی وجود دارند که با قیمت ارزان به فروش می رسند. این برندها به علت نداشتن تکنولوژی مناسب، از ذرات درشتی تشکیل شده اند که بعد از تزریق به چهره ی شما جلوه ای غیر طبیعی و متورم می دهند. عفونت و ایجاد آلرژی از سایر عوارض این ژل های بی کیفیت می باشد.

دکتر مصطفی صابرمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر مصطفی صابر

دکتر مصطفی صابر در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ التحصیل شده است و 22 سال سابقه طبابت دارد و هم اکنون به عنوان پزشک پوست و مو در شهر تبریز مشغول خدمت رسانی به همشهریان عزیز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *