اشتباهات رایج در اصلاح و آرایش ابروها

اشتباهات رایج در اصلاح و آرایش ابروها

× ابروها باید قرینه باشند.

– ابروها حتما نباید دقیقا مثل هم باشند اگر بیش از حد بخواهید آنها را شبیه هم کنید در آخر نازک و خراب خواهد شد.

× به محض رشد ابروها و روزانه آنها را اصلاح می کنید.

– بگذارید ابروهایتان تا آخرین حد ظرفیت رشد کنند و بعد به یک متخصص ماهر برای برداشتن و اصلاح ابرویتان مراجعه کنید. و یا یک خط مرزی در نظر بگیرید و خودتان در خانه فقط تا همان حدود خط تعیین شده ابروها را تمیز کنید.

× برای برداشتن ابروهای خود می توانید بالای آن را هم دست بزنید.

– برای برداشتن ابروها فقط قوس و زیر ابروها را بردارید و به بالای آن دست نزنید در غیر اینصورت مدل ابرو غیرطبیعی و نازک جلوه می کند.

× قبل از استحمام ابروها را بر می دارید.

– همیشه بعد از حمام ابروها را بردارید چرا که به دلیل رطوبت و گرما موها را راحت تر می توان جدا کرد.

× اغلب افراد طول ابروها را به طور اشتباه اصلاح می کنند.

– برای نشان دادن پرپشتی ابروها بهتر است اجازه دهید دو ردیف از موهای زیر ابروها رشد کنند و سپس از یک مداد برای اندازه گیری استفاده کنید. مداد را از جایی که ابرو باید شروع شود (بخش استخوانی بالایی بینی) و جایی که باید تمام شود یعنی انتهای ابرو قرار دهید.

× برای برداشتن ابروها به آینه نزدیک تر شوید و به هر تار موی ابرو به خوبی توجه کنید.

– اگر به آینه نزدیک شوید فقط جزییات ابرو را می بینید و از مدل کل ابرو و تنظیم آن با کل صورت غافل می مانید. بهتر است برای برداشتن ابرو از آینه تقریبا بزرگی استفاده کنید که هم بتوانید گاهی جلو بروید و هم گاهی عقب تا بتوانید کل صورت را هم در نظر بگیرید و ابروها ناصاف و نازک نشوند.

× ابروهایتان را در دوران ماهانه وکس می کنید.

– در مواقعی که دمای بدن بالاست مانند دوران ماهانه خانم ها، نباید صورت را وکس کنید یا ابروها را بردارید چرا که تغییرات هورمونی و خلقی می تواند این کار را بسیار دردناک کند و یا باعث سخت تر شدن دوران پریود شود. افزون بر این، پوست شما در این دوران بسیار حساس بوده و زمینه جوش زدن و علائم حساسیتی دیگر را هم دارد.

× برخی افراد از رنگهای اشتباه در آرایش ابرو استفاده می کنند.

– برای رنگ کردن ابروهایتان بهتر است به رنگ پوستتان و ابروهایتان توجه کنید. اگر دارای پوستی روشن هستید بهتر است از رنگ های یک درجه تیره تر از موها برای ابروهای خود استفاده کرده و اگر دارای پوستی تیره هستید بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید تا چهره تان را بازتر نشان بدهد.

*به هیچ عنوان برای رنگ ابروهای خود از رنگ مشکی استفاده نکنید.

– آرایش ابروها در زیبایی صورت بسیار مهم است. اگر ابروهایی کم پشت دارید بهتر است با استفاده از یک مداد تیز، میان ابروها را به صورت محو پر کنید.