تبریزپوست
تبریزپوست

5 نکته برای مراقبت از پوست در زمستان

روشهای مراقبت از پوست در زمستان

1)پاک کردن

برنامه مراقبت از پوست زمستانه شما در هر روز باید با پاک کننده های صورت شروع و پایان یابد، بنابر استفاده از یک پاک کننده رطوبت رسانی که پوست شما را تمیز، نرم و آبرسانی کند مهم است.

معمولا پاک کننده های پوست می توانند بیش از حد تهاجمی باشند و در کوتاه مدت و بلند مدت باعث صدمه به پوست گردند. به همین دلیل برای پیدا کردن یک پاک کننده مناسب نوع پوست خود را بشناسید.

2)سرم ها برای کاهش چین و چروک ها

سرم های پوستی برای برطرف کردن چین و چروک ها بسیار مفیدند، این سرم ها آبرسان، احیا کننده، لیفت کننده و تغذیه کننده پوستند همچنین از ایجاد خطوط و چروک های پوست پیشگیری می کنند.

سرم ها باعث می شوند شما جوانتر به نظر برسید و به کاهش لکه های قهوه ای کمک می کنند. روزانه استعمال دو قطره سرم کافیست. علاوه بر این سرم ها ممکن است به افزایش میزان کلاژن درون پوست کمک کرده و برای کاهش علائم پیر شدن پوست جریان رساندن مواد مغذی پوست را بهبود می دهند.

3)رطوبت رسانی

در طی ماه های زمستان مشخصا پوست شما خشک می گردد. نتیجه پوست خشک ایجاد مشکلاتی چند برای پوست از جمله پوست ترک خورده می باشد.

آبرسانی خوب توسط نرم کننده های حاوی ویتامین به کاهش خشکی، پیری و چروک های پوست کمک کرده و پوست شما بی عیب می کند.

4)چشم های براق

چشم ها یکی از اولین جاهایی ست که پیری را نشان می دهد. استفاده از یک کرم دور چشم خطوط و پف را کاهش داده و از بافت ظریف ونرم آن ناحیه محافظت می کند. به طوری که با استفاده صبح و شب از کرم دور چشم در طی چند هفته می تواند شما را جوانتر نشان دهد.

5)استفاده از ماسک دوبار در هفته

در این ماه های زمستان یک ایده بسیار خوب برای حفظ لطافت و آبرسانی پوست، دو بار در هفته استفاده از ماسک است.

ماسک برای نگهداری حالت الاستیکی، تازگی و ظاهر جوانی پوست باید فرم ژل یا کرم داشته باشد تا منبع خوبی از ویتامین ها روغن ها و مواد معدنی باشد.

نکته پایانی

در زمستان با برداشتن این پنج گام ساده که چند دقیقه بیشتر زمانبر نیست، پوست خود را بی عیب، جوانتر، نرمتر و آبدار کنید. دو هفته این تمهیدات را اجرا کنید و بهترین نتایج را بر روی پوست خود شاهد باشید.

اشتراک گذاری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *