گونه گذاری در تبریز


گونه گذاری یکی از روش‌های عالی برای ایجاد برجستگی گونه و زیباتر کردن آن می باشد در واقع همه افراد زیبایی را دوست دارند و با روش‌های مختلف به دنبال زیباتر شدن هستند.

افرادی که دارای صورت‌های لاغر هستند؛ علاقمند به داشتن چهره‌ای زیبا و صورتی گرد و پر می‌باشند. پیشرفت علم و تکنولوژی راه‌های بسیاری را در برابر این افراد قرار داده است.

یکی از روش‌هایی که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است؛ گونه گذاری می‌باشد.

گونه‌های مسطح و فرو رفته به این وسیله می‌توانند برجسته و زیبا شوند. این روش می‌تواند در زیبایی؛ جوانی و اعتماد به نفس افراد بسیار موثر باشد.

گونه‌گذاری دارای روش‌های مختلفی است. هر فرد می‌تواند با توجه به شرایط خود یکی از این روش‌ها را جهت گونه‌گذاری انتخاب کند.

برای رسیدن به نتیجه بهتر؛ لازم است قبل از انجام این کار؛ با یک مشاور خبره؛ با تجربه و متخصص صحبت کنید.

اولین اثرات گونه گذاری

هر اقدامی جهت زیبایی تاثیر مستقیمی بر چهره افراد می‌گذارد. هر نوع گونه گذاری در برطرف کردن افتادگی صورت؛ برطرف کردن افتادگی لب‌ها؛ برجستگی گونه؛ لیفت پوست صورت؛ از بین بردن چین و چروک صورت؛ رفع غبغب؛ برطرف

شدن گود رفتگی چشم‌ها؛ ایجاد جذابیت در صورت؛ جوانی چهره از اولین اثرات گونه گذاری می‌باشد که در مدت زمان کوتاهی تاثیر آن بر چهره مشخص می‌گردد.

جهت مشاوره رایگان و خدمات زیبایی در کلینیک تبریز پوست دکتر صابر با شماره مطب ۳۳۸۴۰۰۲۹ یا با شماره موبایل ۰۹۳۰۵۵۰۰۳۸۰ تماس حاصل فرمایید.

انواع روش‌های گونه گذاری

متخصصان زیبایی برای افرادی که به هر دلیلی علاقمند به داشتن گونه‌ای زیبا هستند؛ روش‌های مختلفی همچون گونه گذاری با بوتاکس؛ پروتز؛ تزریق ژل یا فیلر و ایمپلنت گونه را یادآور شده‌اند.

انواع روش‌های گونه گذاری با یکدیگر متفاوت هستند. افرادی که قصد گونه‌گذاری دارند باید نکات مهمی را مد نظر قرار داشته باشند.

مهمترین اصل برای انجام این کار؛ مشاوره با متخصص زیبایی می‌باشد.

۱- گونه گذاری با بوتاکس

در این روش نیازی به عمل جراحی نمی‌باشد. عوارض بوتاکس جزئی و بسیار کم می باشد. این تزریق بسیار راحت است و در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود. در این روش فرد احساس درد و ناراحتی نمی‌کند. همین امر سبب محبوبیت گونه گذاری با بوتاکس در بین بانوان شده است.

با این روش می‌توانید چین و چروک‌ها را بین ببرید و دارای گونه‌های برجسته و زیبا شوید. لازم به ذکر است آقایان نیز می‌توانند از این روش برای از بین بردن چین و چروک صورت خود استفاده کنند. افرادی که بین ۱۸ تا ۶۵ سال سن دارند؛ می‌توانند از این روش استفاده کنند.

۲- گونه گذاری با پروتز

یکی از روش‌های مناسب و مطلوب برای حجم دهی به گونه، گونه گذاری با پروتز می‌باشد. این روش به صورت جراحی تهاجمی؛ با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی می‌باشد.

معمولا کاشت پروتز از ایمپلنتی مخصوص که جنس سیلیکون دارد؛ صورت می‌گیرد و ساخت پروتز جهت قرار دادن روی استخوان گونه انجام می‌شود. مدت زمان جراحی این روش بین سی الی چهل و پنج دقیقه می‌باشد. میزان ماندگاری این روش بسیار زیاد می‌باشد.

۳- گونه گذاری با تزریق چربی یا فیلر

این روش به وسیله لیپوساکشن صورت می‌گیرد. به طوری‌که پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک مقداری چربی از نواحی مختلفی از بدن همچون ران جدا می‌کند.

سپس با فرآوری چربی آن را به شخص تزریق می‌کند. گونه گذاری با تزریق فیلر یا چربی از روش‌های رایج می‌باشد. این روش سبب حجیم سازی گونه می‌گردد و چهره فرد را بسیار جوان؛ زیبا و صاف می‌کند.

۴- گونه گذاری با ایمپلنت

برای ایمپلنت گونه مانند پروتز عمل جراحی صورت می‌گیرد و معمولا با بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی می‌باشد. برای این روش باید ایمپلنت مناسب برای گونه‌ها ساخته شود. پزشک متخصص برای انجام جراحی داخل دهان یا ناحیه زیر چشم را برش داده ؛ ایمپلنت را در محل مورد نظر قرار می‌دهد تا جای‌گذاری دقیق انجام شود.

گونه گذاری در تبریز

انجام این روش سبب لیفت نسبی پوست می‌شود. به طوری‌که در کم‌رنگ کردن چین و چروک‌ نقش موثری ایفا می‌کند. ایجاد تناسب و تقارن بینی با گونه‌ها در این روش بسیار چشمگیر می‌باشد.

 

چه افرادی گزینه مناسبی برای تزریق چربی یا فیلر هستند؟

افرادی که ساختار ژنتیکی اسکلت صورت آن‌ها کوچک می‌باشد و دارای گونه‌های افتاده و لاغری هستند؛ افرادی که به دلیل ورزش کردن دچار کاهش وزن زیادی شده‌اند؛ به طوری‌که صورت آن‌ها شل و افتاده شده است؛ گزینه مناسبی برای تزریق چربی و فیلر می‌باشند.

 

ماندگاری تزریق بوتاکس به گونه چقدر می باشد؟

ماندگاری این روش به صورت موقت می‌باشد. در واقع پزشک با تزریق بوتاکس تا حدی عضلات گونه را فلج می‌کند تا از انقباض عضلات جلوگیری شود. در صورتی که عضلات دوباره منقبض شوند؛ لازم است تزریق بوتاکس تکرار شود. اثر این تزریق معمولا بین سه تا شش ماه می‌باشد و در افراد مختلف متغیر است.

با توجه به تنوع ژل‌ها؛ پزشک متخصص تشخیص می‌دهد چه ژلی مناسب پوست شما می‌باشد و بر اساس آن اقدام به تزریق بوتاکس می‌کند. شما می‌توانید پس از بین رفتن اثر آن دوباره اقدام به تزریق بوتاکس کنید.

 

ماندگاری گذاشتن گونه چگونه است؟

ماندگاری تزریق چربی یا فیلر به مقدار چربی؛ تکنیک تزریق و این‌که چربی مربوط به کدام قسمت از بدن می‌باشد؛ بستگی دارد.

عواملی همچون ثابت نگه داشتن وزن؛ سبک زندگی؛ واکنش بیولوژیکی بدن به چربی و …. در میزان ماندگاری تزریق تاثیرگذار است.

در حالت کلی کمترین میزان ماندگاری تزریق چربی یا فیلر یک سال می‌باشد.

در بیشتر موارد ماندگاری گذاشتن گونه با پروتز و ایمپلنت تا سالها ادامه دارد.

 

آیا گونه گذاری دائمی می‌باشد؟

با توجه به این‌که گونه گذاری دارای انواع مختلفی است؛ پس جواب این سوال منفی می‌باشد.

هر کدام از شیوه‌های گونه‌گذاری با توجه به شرایط افراد متفاوت است. بنابراین در برخی روش‌ها گونه‌گذاری مدت زمان طولانی‌تر و یا شاید سال‌ها تداوم دارد. در برخی از روش‌ها همچون تزریق بوتاکس نیز به صورت موقت می‌باشد و پس از طی شدن مدت زمانی مشخص؛ لازم است فرد دوباره تزریق را تکرار کند.

 

گونه گذاری برای صورت لاغر

برای افرادی که دارای صورت لاغری می‌باشند و به هر دلیلی علاقمند به عمل جراحی نیستند؛ گونه گذاری با تزریق ژل و بوتاکس بهترین گزینه است. این روش یک درمان غیر تهاجمی است. نیاز به بی‌حسی ندارد.

درمان لاغری صورت با این روش‌ها بدون حساسیت؛ موثر و ایمن می‌باشد. تزریق ژل می‌تواند در برجستگی گونه؛ دل‌انگیزی و زیبایی صورت لاغر نقش مثبتی داشته باشد.

عواملی همچون کشیدن سیگار؛ قرار گرفتن طولانی مدت در نور آفتاب و …. می‌تواند در ایجاد چین و چروک؛ شل شدن و افتادگی گونه تاثیر گذار باشد. بنابراین در قدم اول و قبل از گونه‌گذاری باید این عوامل را از خود دور کنید.

 

گونه گذاری برای صورت کشیده

تزریق بوتاکس و ژل گزینه مناسبی برای این افراد می‌باشد. افرادی که دارای صورت کشیده‌ای هستند؛ برای از بین بردن کشیدگی صورت خود علاوه بر گونه‌ها می‌توانند؛ ؛ در زیر گونه‌ها نیز تزریق ژل تزریق کنند. با این کار چین و چروک‌ها نیز از بین می‌رود و دارای صورتی صاف و گونه‌های برجسته‌ای می‌شوند.

تزریق ژل و فیلرهای پوستی که برای درمان شیارها؛ گوشه دهان؛ وسط صورت؛ خط فک و …. صورت می‌گیرد؛ تاثیر مستقیمی در از بین بردن کشیدگی صورت دارد. این روش صورت را چاق و توپر می‌کند. تزریق ژل در صورت کشیده زیبایی چهره را دو چندان می‌کند.

 

مزایای گونه گذاری

همه شیوه‌های گونه‌گذاری در جوان‌سازی پوست و زیبایی افراد نقش موثری دارند.

گونه گذاری بدون عوارض و در برخی روش‌ها دارای عوارض کمی می‌باشد. بدون درد و بی‌هوشی انجام می‌شود.

افرادی که با زیاد شدن سن دچار تو رفتگی؛ شل شدن و گود شدن گونه‌های خود می‌شوند؛ با پروتز گونه می‌توانند چهره خود را جوان؛ شاداب و زیبا کنند.

پروتز تنها گونه‌ها را برجسته می‌کند و هیچ تاثیری روی قسمت‌های دیگر بدن ندارد. بنابراین شما می‌توانید با خیال راحت از مزایای گونه گذاری برخوردار شوید.

اگر استخوان گونه شما به هر دلیلی دچار آسیب شده باشد؛ با روش‌های گونه‌گذاری می‌توانید به بهبود و زیبایی آن‌ کمک کنید.

 

عوارض گونه گذاری

معمولا روش‌هایی همچون گونه گذاری با بوتاکس و چربی یا فیلر دارای عوارض بسیار کمی می‌باشد. اما در گونه‌گذاری با پروتز یا ایمپلنت؛ عوارض عمل جراحی دور از انتظار نیست.

برجستگی نامتقارن در گونه‌ها؛ ایجاد کبودی و تورم در اطراف ناحیه گونه؛ احتمال ایجاد عفونت در اطراف گونه؛ احتمال آسیب به رگ‌ها و اعصاب گونه‌؛ واکنش بدن به جسم خارجی و حرکت پروتز در ناحیه گونه از جمله عوارض‌هایی می‌باشد که اگر توسط پزشک متخصص؛ ماهر و با تجربه انجام شود احتمال بروز این عوارض بسیار کم است.

 

هزینه گونه گذاری در تبریز

عوامل موثری در هزینه گونه گذاری موثر هستند. با توجه به این‌که گونه گذاری دارای روش‌های مختلفی است بنابراین هزینه تزریق ژل بدون جراحی از روش‌های جراحی ارزان‌تر می‌باشد.

در گونه‌گذاری با چربی یا فیلر به دلیل این‌که روش تهاجمی می‌باشد و عمل جراحی صورت می‌گیرد؛ فرد هزینه بیشتری متقبل می‌شود.

عواملی همچون موقعیت جغرافیایی؛ منطقه کلینیک پزشک متخصص؛ روش جراحی؛ دستمزد پزشک متخصص؛ وجود آزمایش‌هایی قبل از عمل؛ امکانات اتاق عمل؛ نوع پروتز و تزریق و ….. همگی در تعیین قیمت و هزینه گونه‌گذاری تاثیرگذار هستند.

برای انجام گونه گذاری حتما به پزشک فوق تخصص زیبایی و یک کلینیک زیبایی معتبر مراجعه کنید. برخی از افراد برای این‌که هزینه کمتری را پرداخت کنند؛ به پزشک‌هایی که در این باره تخصص و تجربه‌ای ندارند؛ مراجعه می‌کنند. این امر سبب بروز نتیجه منفی برای شخص خواهد شد. بنابراین جهت این امر باید به کلینیک معتبر مراجعه کنید.

دکتر مصطفی صابرمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر مصطفی صابر

دکتر مصطفی صابر در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ التحصیل شده است و 22 سال سابقه طبابت دارد و هم اکنون به عنوان پزشک پوست و مو در شهر تبریز مشغول خدمت رسانی به همشهریان عزیز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *