هیدرودرمی پوست یا هیدرودرم ابریژن ، آبرسان پوست می باشد که اغلب با میکرودرم ابریژن اشتباه گرفته می شود ، با این حال ، این دو متفاوت هستند.

از هیدرودرم برخلاف میکرودرم ابریژن برای لایه برداری از پوست شما هیچ گونه کریستالی استفاده نمی شود.

انجام این فرآیند برای پوست شما بسیار راحت و برای پوست های حساس نیز ایمن است.

جهت مشاوره رایگان و خدمات زیبایی در مرکز زیبایی تبریز پوست دکتر صابر با شماره مطب ۳۳۸۴۰۰۲۹ یا با شماره موبایل ۰۹۳۰۵۵۰۰۳۸۰ تماس حاصل فرمایید.

آبرسانی پوست

این روش از اکسیژن و آب برای بهبود طبیعی ، لایه برداری و پاکسازی پوست استفاده می کند. بنابراین پوست عمیقاً مرطوب و سالم به نظر می رسد.

این فناوری لایه برداری ترکیبی از مایعات فوق العاده آبرسان پوست و مواد فوق العاده سرم ها است که در اعماق پوست نفوذ می کنند و مواد فعال مغذی مورد نیاز سلولها برای بازسازی را به آنها می رسانند.

هیدرودرم ابریژن چه تاثیری روی پوست می گذارد؟

اگر آبرسان پوست به روش هیدرودرم به درستی انجام شود ، می تواند چندین مزیت برای صورت شما داشته باشد ، از جمله:

 • بافت و رنگ پوست شما را بهبود می بخشد
 • چین و چروک ها را کاهش می دهد
 • پوست را آبرسانی می کند
 • جریان خون را تقویت می کند
 • جای زخم های آکنه و لکه های قهوه ای را کاهش می دهد
 • کاهش منافذ پوست
 • رفع جوش های سر سیاه

همچنین ، اگر می خواهید از پوست مات و لکه ها خلاص شوید ، یا اگر می خواهید منافذ پوست خود را کوچک کنید ، این روش درمانی را انتخاب کنید.

روش انجام هیدرودرمی پوست ( آبرسانی پوست) چگونه است؟

این روش چند مرحله ای از یک سری روشهای هیدرولیکی برای انجام عملکردهای مختلف استفاده می کند.

هیدرودرمی

نوک دستگاه آبرسانی پوست هیدرودرم دارای یک لبه ساینده است که با هر بار عبور از روی پوست به آرامی آن را لایه برداری می کند و باعث پوسته پوسته شدن آن می شود.

برخی دستگاههای آبرسان پوست هیدرودرم دارای یک طراحی مارپیچی منحصر به فرد هستند که گردابه ای ایجاد می کند که در تخلیه جوش های سرسیاه و دفع ناخالصی ها از منافع عمیق پوست موثر است.

روش انجام هیدرودرم ابریژن

متخصص پوست با دستگاه آبرسان پوست هیدرودرم ابریژن که دارای یک نازل دستی است کار خواهد کرد. این نازل با محلول نمک و اکسیژن پر می شود که به بهبود بافت پوست ، کاهش چین و چروک ، افزودن آب به پوست ، افزایش جریان خون و به حداقل رساندن منافذ پوست کمک می کند.

تصور کنید که این روش یک اسکراب لایه بردار تقویت کننده است که پوست شما را پاک می کند.

اگر روی سطح پوست قرار گیرد ، بدون هیچ زحمتی سلول های مرده پوست و لایه های مرده را از بین می برد. این محلول بسیار راحت تر از میکرودرم است. چرا؟ خوب ، در طول آبرسانی پوست با این روش متخصص زیبایی بیشتر از اکسیژن و محصولات پایه آب استفاده می کند که ملایم و بدون درد هستند.

هیدرودرم ابریژن باید توسط یک متخصص پوست یا پزشک انجام شود.

در صورت انجام صحیح آن، می تواند باعث آبرسانی پوست ، جوان سازی و صاف شدن اپیدرم پوست شود.

دلیل کم آب بودن پوست چیست؟

نوشیدن آب و مایعات کم باع می شود پوست شما دچار کم آبی و خشکی شود پوست شما شود. در فصل تابستان گرما و آفتاب باعث کم آبی بدن می شود.

عرق کردن در هنگام ورزش باعث کاهش آب بدن نیز می شود. با افزایش سن، توانایی پوست برای حفظ رطوبت از لایه های سطحی کاهش می یابد و باعث بروز چین و چروک در پوست شما می شود.

آیا منظور از پوست کم آب همان پوست خشک می باشد؟

منظور از پوست کم آب پوست خشک نمی باشد . پوست کم آب بدلیل اینکه رطوبت پوست خود را از دست داده خشک و کدر مانند می شود که با آبرسانی پوست میتوان دوباره پوست را تقویت کرد اما منظور از پوست خشک جنس پوست می باشد.

ما بطور کلی ۴ نوع پوست داریم : پوست خشک ، پوست چرب ، پوست معمولی و پوست مختلط . ممکن است از بدو تولد تا نوجوانی جنس پوست شما خشک باشد اما بدلیل سن ، تغییرات آب و هوا و … جنس پوست شما تغییر کند.

چرا هیدرودرمی پوست بهتر از میکرودرم است؟

در این فرآیند ، سرمی دریافت خواهید کرد که نه تنها برای لایه برداری ، بلکه همچنین برای مرطوب سازی و تغذیه پوست نیز مناسب است. پوست شما از مواد سالم بدون درد برخوردار خواهد شد و برخلاف میکرودرم دیگر نیازی به ترکه یا کریستال ساینده نیست.

این روش نه تنها پوست شما را لایه برداری می کند بلکه با تزریق مواد مرطوب کننده و آبرسان پوست به داخل پوست همزمان با لایه برداری پوست ، آن را آبرسانی نیز می کند.

مواد آبرسان پوست به راحتی در پوست فرو رفته و منجر به ایجاد پوستی زیبا ، جوان و براق می شوند. تنها نوع هیدراتاسیون میکرودرم ابریژن است که این ویژگی را دارد.

علاوه بر این ، این فرایند به خودی خود هیچ زخمی بر جای نمی گذارد ، زیرا بسیار ملایم است ، که در مورد میکرودرم ابریژن صدق نمی کند.

هیدرودرم ابریژن چه تاثیری روی پوست می گذارید؟

برخلاف روش های میکرودرم ابریژن ، در این روش به جای کریستال های ریز ، از یک ابزار با دیسک ساینده استفاده می شود تا پوست به طور یکنواخت لایه برداری شود.

کریستال های ریز اگر به درستی از روی پوست جارو نشوند ، بعضی اوقات بقایای ریزی روی پوست باقی می گذارند ، که در نهایت می تواند به پوست آسیب برساند. این روش پوست شما را تحریک نمی کند و به اپیدرم آسیب نمی رساند.

برخلاف میکرودرم ابریژن ، هیدرودرم دارای دیسک های ساینده قابل تعویض است ، بنابراین شدت سطح سایش به نوع پوست مشتری بستگی دارد ، که از قبل ارزیابی شده است. به همین دلیل یک روش مناسب برای پوست های حساس می باشد.

چه کسی می تواند آبرسانی پوست انجام دهد؟

هر فرد بالای ۱۶ سال می تواند این روش درمانی را انجام دهد. اگر کسی هستید که می خواهید از جوش های سرسیاه ، آکنه ، جوش و یا سایر مشکلات مشابه خلاص شوید می توانید به دنبال این راه حل باشید.

وظیفه اصلی این روش آبرسانی پوست ، کاهش منافذ پوستی و از بین بردن آلودگی هایی است که می تواند در آن گیر کند.

آبرسانی پوست یا هیدرودرم ابریژن برای انواع پوست مناسب است ، از جمله پوست های نازک ، پوست معمولی ، پوست های خشک و چرب. حتی حساس ترین پوست ها نیز به راحتی این روش را تحمل می کند.

افراد دارای بیماریهای پوستی مانند پسوریازیس و اگزما نیز می توانند از این روش درمانی بهره مند شوند.

به کسانی که در ۱۲ ماه گذشته با ایزوترتینوئین تحت درمان قرار گرفته اند توصیه می کنند که از این روش استفاده نکنند. همچنین ، بیماران مبتلا به تبخال یا هرگونه مشکل شدید پوستی برای هیدرودرم ابریژن مناسب نیستند.

همچنین اگر درحال انجام عمل هایی مانند بوتاکس پیشانی و یا لیزر موهای زائد بر روی صورت خود هستید ، این موضوع را به پزشک خود بگویید.

آبرسانی پوست با پروفایلو

آبرسانی پوست با ژل پروفایلو یکی از بهترین روش های آبرسانی می باشد چرا که پروفایلو حجم و آبرسانی تمام پوست را افزایش داده و به این طریق یک ظاهر بسیار جوان تر را به فرد می بخشد.

پروفایلو علاوه بر اینکه پوست شما را آبرسانی می کند باعث رفع شلی پوست نیز می شود.

آبرسانی پوست با ژل جالپرو

جالپرو یک ژل بسیار قدرتمند برای آبرسانی پوست می باشد.

جالپرو علاوه برا اینکه باعث آبرسانی پوست می شود چین و چروک های صورت را نیز از بین می برد.

با تزریق جالپرو جهت آبرسانی پوست شما پوستی شاداب و جوان خواهید داشت.

فواید آبرسانی پوست

 • جلوگیری از چین و چروک صورت
 • زنده کردن سلولهای مرده پوست
 • تولید کلاژن پوست
 • آبرسانی پوست به جونسازی پوست و رطوبت پوست کمک می کند
 • درمان آسیب های پوستی ناشی از زخم ها ، آفتاب سوختگی
 • مواد بکار رفته برای هیدرودرمی پوست یا آبرسانی باعث آبرسانی عمیق پوست می شود

هیدرودرمی دور چشم

هیدرودرمی یا آبرسانی دور چشم کمی با آبرسانی پوست صورت متفاوت است. پوست دور چشم نسبت به سایر نواحی صورت بسیار نازک تر و حساس تر است و در صورت مراجعه به کلینیک های نامعتبر احتمال بروز عوارض وجود دارد.

نوع ژل و برند مواد انتخابی برای هیدرودرم ابریژن دور چشم به همراه کیفیت دستگاه هیدرودرم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در صورت وجود آبرسانی مناسب دور چشم، سیاهی زیر چشم به راحتی از بین می رود.

آیا هیدرودرمی پوست برای پوست ها ی حساس مناسب است؟

بله، این روش آبرسان پوست ، برخلاف میکرودرم ابریژن به خانم هایی که پوست حساسی دارند توصیه می شود ، زیرا یک روش ملایم است.

ممکن است چند جلسه طول بکشد تا کسی که پوست حساس دارد نتایج را ببیند ، اما در طولانی مدت گزینه بسیار بهتری است. با این روش درد ، قرمزی یا تحریکاتی نخواهید داشت. همچنین درخشش طبیعی و سالمی را به پوست می دهد. زنانی که به طور منظم آرایش می کنند این تفاوت را از همه بهتر تشخیص می دهند.

چند جلسه هیدرودرم ابریژن لازم است؟

این کاملا به ترجیح شما و شرایط پوستی شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، فقط یک بار می توانید این کار را برای یک رویداد بزرگ مانند عروسی انجام دهید ، اما اگر مشکلات جدی و تحریکات قابل مشاهده ای داشته باشید ، می توانید برای درمان های بیشتر نیز اقدام کنید.

بهتر است ۶ تا ۱۰ جلسه روز برای نتایج ایده آل و طولانی مدت انجام شود.

مراقبت های بعد از هیدرودرم ابریژن

پس از اتمام درمان ، باید از پوست خود به خوبی مراقبت کنید ، و باید این ۵ قانون اصلی را دنبال کنید:

۱- نوشیدن مقدار زیادی آب

این روش آبرسان پوست می تواند باعث کمبود آب بدن شما شود ، بنابراین مطمئن شوید که مقدار زیادی آب می نوشید. سعی کنید تا حد ممکن از سبزیجات و میوه ها استفاده کنید.

۲- پوست تمیز و مرطوب

پس از درمان ، پوست خود را تمیز کرده و باقی مانده مواد را پاک کنید. از مرطوب کننده غنی یا مرطوب کننده ای استفاده کنید که متخصص پوست برای ۷ روز آینده توصیه کرده است.

یک لایه ضخیم از کرم مرطوب کننده را روی صورت خود قرار دهید و پس از اتمام عمل ، بقایای باقی مانده بر روی پوست خود را پاک کنید.

۳- پاک کننده ملایم

هنگام تمیز کردن پوست از محصولات معطر و خشن استفاده نکنید. صبح و شب از محصولات غیرمعطر و پاک کننده های ملایم از استفاده کنید و همیشه با آب خنک صورتتان را بشویید.

۴- پوست خود را لمس نکنید

با پوست خود ملایم باشید ، پوست شما در حال بازسازی خودش است بنابراین به پوستتان دست نزنید و از خراشیدن پوست خود خودداری کنید.

۵- دوری از آفتاب

به مدت ۵-۷ روز از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید زیرا پوست حساس شما به راحتی در اثر اشعه آفتاب آسیب می بیند.

همچنین لازم است حداقل ۴۸ ساعت پس از درمان از آرایش خودداری کنید.

آیا هیدرودرمی پوست درد دارد؟

در طول عمل هیچ ناراحتی وجود ندارد. اغلب مراجعه کنندگان هیدرودرم ابریژن را مانند احساس “مسواک خنک که به آرامی روی صورت شما حرکت می کند” توصیف می کنند.

پوست ممکن است پس از درمان کمی قرمز به نظر برسد ، اما به سرعت فروکش می کند.

شما می توانید آرایش کنید و بلافاصله پس از درمان به فعالیت های عادی خود برگردید زیرا زمان بهبودی در این روش وجود ندارد. همیشه باید روزانه ضد آفتاب استفاده کنید و تا چند روز آینده از قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم خودداری کنید.

چه مدت طول می کشد نتایج آبرسانی پوست ظاهر شود؟

بسیاری از افراد پس از فقط یک جلسه ، تغییرات و درخشان شدن پوست را مشاهده می کنند. بسته به نوع پوست و شرایط شما ، تعداد و دفعات جلسات مورد نیاز متفاوت خواهد بود.

این روش قبل از یک رویداد بزرگ مانند عروسی برای تقویت پوست و درخشش خوب آن بسیار خوب است اما اگر واقعاً می خواهید خطوط ریز یا جوش های آکنه را درمان کنید ، توصیه می شود هر ۶ هفته یکبار انجام دهید.

برجستگی های زیاد ، حفره های عمیق تر و لکه های تیره تر ممکن است نیاز به چندین جلسه آبرسانی پوست یا هیدرودرم همراه با درمان های حرفه ای لایه بردار برای مدت زمان طولانی داشته باشد.

پیشرفت نتایج با هر جلسه افزایش می یابد. برای کسانی که مایلند پوست سالم و ظاهری زنده داشته باشند ، درمان های ماهانه توصیه می شود.

قیمت هیدرودرمی پوست چقدر می باشد؟

هزینه هیدرودرمی پوست یا آرسانی به کلینیک زیبایی که انتخاب می کنید و کیفیت کار و نیز تعداد جلسات درمان بستگی دارد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *