هایفوتراپی جدیدترین متد جوانسازی صورت


هایفوتراپی

بیشتر افراد با افزایش سن نگران چین و چروک های پوست خود می شوند و مدام به این فکر می کنند که با به وجود آمدن چین و چروک ها زیبایی صورت خود را از دست می دهند. اما خوشبختانه امروزه با پیشرفت های تکنولوژی و روی کار آمدن روش ‌های مختلف جوانسازی صورت تا حدودی می توان از بروز اثرات پیری جلوگیری کرد. ماندگاری زیبایی و جوانی پوست برای هر فردی اهمیت دارد.

 جهت مشاوره رایگان و انجام هایفوتراپی در مرکز زیبایی تبریز پوست دکتر صابر با شماره مطب ۳۳۸۴۰۰۲۹ یا با شماره موبایل ۰۹۳۰۵۵۰۰۳۸۰ تماس حاصل فرمایید.

در گذشته های دور از روش های مختلفی برای حفظ جوانی استفاده می شد. درست است که هنوز روشی برای جلوگیری از پیشرفت اثرات پیری وجود ندارد. اما با جدیدترین متد های جوانسازی صورت می ‌توان ظاهری جوانتر شاداب تر و زیبا تر داشته باشید.

روش های جوانسازی پوست به دو صورت جراحی و غیر جراحی انجام می ‌شود که هر کدام از آن ‌ها عمق مشخصی از پوست را مورد هدف قرار می دهند و به درمان مشکلات ایجاد شده پوست مانند تغییر رنگدانه ها ، جای زخم و جراحت ، چین و چروک و شل شدن می پردازند.

اگرچه خودتان می توانید به بهترین نحو از پوست محافظت کنید. اما رفته رفته از زیبایی آن کاسته می شود. از آنجا که می گوییم پیشگیری بهتر از درمان است.

شما می ‌توانید از دوره جوانی از پوست خود به بهترین نحو ممکن محافظت کنید تا دیرتر با مشکلات پوستی مواجه شوید. اما به طور کلی نمی توان از روند پیری پوست جلوگیری کرد.

در این مقاله قصد داریم با جدیدترین متد جوانسازی صورت آشنا شویم و تمام مزایا و معایب آن را با یکدیگر بررسی نماییم.

برای این که از جوانی خود به خوبی محافظت کنید و پوست شادابی داشته باشید؛ دو راه کلی وجود دارد:

راه اول این است که از پوست خود به خوبی مراقبت کنید و اثرات پیری را به تعویق بیندازید و راه دوم استفاده از روش های درمانی است تا نشانه ‌های پیری ایجاد شده را برطرف کنید.

در واقع بهترین متدی که می توان برای حفظ جوانی پوست انجام داد؛ مراقبت و رسیدگی است.

اما اگر به هر دلیلی با علائم پیری روبرو شده اید می‌توانید در میان روش های مختلف جوانسازی یکی را به دلخواه و یا با توجه به شرایط خود انتخاب نمایید.

معمولا اثرات پیری در اوایل سی سالگی اتفاق می‌افتد و خطوط روی صورت عمیق تر می شود و افتادگی پوست به تدریج اتفاق می افتد.

هنگام مواجه شدن با علائم پیری باید مراقبت های پوستی را جدی تر بگیرید تا شرایط تان از آن چیزی که هست بدتر نشود.

بنابراین علاوه بر انجام روش های زیبایی، مراقبت های پوستی را به صورت مداوم انجام دهید و از جوانی و شادابی پوست خود لذت ببرید.

برای بسیاری از افراد هایفوتراپی جدیدترین روش درمانی جوانسازی پوست است:

به گفته برخی ها، طبق نتایج به دست آمده هایفو‌تراپی یک روش ایمن است و بهترین روش برای جوانسازی پوست است.

در این روش از امواج فراصوت برای رفع مشکلات پوستی استفاده می شود و هیچ نیازی به ایجاد برش، تزریق و بخیه در اجرای آن وجود ندارد.

دستگاه هایفوتراپی مستقیماً بر روی پوست قرار می‌گیرد و امواج فراصوت منتشر شده لایه مشخصی از پوست را مورد هدف قرار می‌دهد.

در واقع امواج فراصوت همان امواجی است که در دستگاه سونوگرافی استفاده می شود. اما با متمرکز کردن آن بر روی لایه خاصی از پوست باعث تحریک تولید رشته‌های کلاژن خواهد شد‌.

حال کلاژن چیست و چه وظیفه ای دارد؟ وظیفه کلاژن مستحکم ساختن بافت های بدن از جمله پوست است.

بنابراین با افزایش تولید کلاژن پوست سفت تر می شود و چین و چروک پوست از بین می رود.

هایفوتراپی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده مورد تایید است، پس نگرانی بابت اجرای آن نداشته باشید :

این روش جدید توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شده است. بنابراین برای انجام آن جای هیچ نگرانی نخواهد بود.

این روش، علاوه بر صورت می توان در ناحیه خط گردن و بالای سینه استفاده کرد. تا کنون هیچ شواهدی بر مضر بودن این روش مشاهده نشده است.

طبق نتایج بدست آمده کاملاً مشخص شده است، انجام هایفوتراپی بسیار ایمن تر از جراحی های زیبایی است.

کسانی که از این روش را استفاده کردند، بعد از چند ماه شاهد تأثیرات مثبت و لیفت صورت و بهبود وضعیت چین و چروک ها بوده‌اند. بدون این که با خطرات و عوارض ناگواری مواجه شوند.

خیلی‌ها تصور می‌کنند با متمرکز شدن فراصوت به لایه پوست، پوست دچار آسیب می شود:

تصور این که با حرارت دادن به سلول های پوستی و آسیب زدن به آنها پوست کیفیت خود را از دست می دهد، غلط است.

آسیب به سلول ها باعث تحریک شدن آنها و تولید پروتئین های مهم پوست می شود که هر چقدر مقدار این پروتئین و کلاژن بیشتر شود، پوست کیفیت بهتری خواهد داشت.

از آنجا که امواج پر انرژی فراصوت به لایه زیرین پوست متمرکز می شود لایه رویی دچار آسیب نخواهد شد و ظاهر خود را حفظ می کند.

این روش جدید جوانسازی ( هایفوتراپی) برای چه کسانی مناسب است؟

معمولا افرادی که وارد دهه ۳۰ سالگی می شوند با شل شدگی پوست و چین و ظهور چروک های صورت مواجه خواهد شد که از این زمان شروع به انجام روش های جوانسازی می‌کنند.

نتیجه‌ای که هایفوتراپی برای این دسته افراد دارد، کاهش سرعت پیری است. بنابراین هر چقدر فرد متقاضی جوانتر باشد نتیجه این کار بهتر خواهد بود.

به طور کلی، کسانی که بالای ۳۵ سال سن دارند، روش درمانی هایفوتراپی موثرترین روش برای پیشگیری از پیری پوست خواهد بود و کسانی که با آسیب های ناشی از عوامل تاثیر گذار بر روی پوست مواجه شدند که کاندید مناسبی برای هایفوتراپی می‌باشند.

برای رسیدن به نتیجه دلخواه لازم است چندین جلسه درمانی انجام شود. اما کسانی که مسن تر هستند و با شل شدگی و افتادگی شدید پوست مواجه شدند، کاندید چندان مناسبی برای هایفوتراپی نخواهند بود و برای رسیدن به نتیجه موثر و دلخواه باید جراحی انجام دهند.

فواید هایفوتراپی برای انجام زیبایی و جوانسازی پوست چیست؟

این روش به منظور جوانسازی پوست دارای فواید گفته شده در زیر می باشد:

 • کاهش چین و چروک پوست
 • لیفت پوست
 • اصلاح طرح لبخند
 • قابل انجام برای تمام رنگ های پوست
 • استحکام پوست و رفع افتادگی و شل شدگی پوست در نواحی مختلف مانند گردن و غبغب
 • بهبود وضعیت خط چانه
 • لیفت گونه ها، ابروها و پلک ها
 • صاف و سفت کردن پوست صورت

برای انجام این روش به طور کلی یک جلسه درمانی لازم است تا به نتیجه دلخواه برسید. اما نتایج هایفوتراپی حدود یک تا دو سال ماندگاری دارد.

هر جلسه هایفوتراپی حدود ۳۰ الی ۹۰ دقیقه طول می کشد که حین اجرای آن درد خاصی احساس نخواهید کرد.

این روش جزء یکی از آسان ترین و بدون دغدغه ترین روش های زیباسازی صورت است که دوره نقاهت خاصی ندارد. و برای اجرای آن از هیچگونه برشی استفاده نمی شود و بعد از آن شما با درد و پانسمان و خونریزی روبرو نخواهید شد. همچنین می‌توان برای افزایش ماندگاری و مشاهده نتایج بهتر هایفوتراپی را همراه با جراحی های زیبایی انجام دهید.

معمولا این روش را با روش میکرونیدلینگ اقدام می‌کنند. هزینه انجام هایفوتراپی یکی دیگر از مزایای بسیار مهم این روش می باشد که دیگر نیازی نیست برای انجام جراحی و پرداختن هزینه های زیاد به جوانسازی پوست خود برسید.

بعد از انجام هایفو بلافاصله به زندگی عادی خود بر می گردید.

این روش در مقایسه با دیگر روش های جوانسازی هیچ دوره نقاهت ای ندارد و شما بلافاصله بعد از انجام آن می توانید به فعالیت‌های روزانه و زندگی عادی خود برسید. همچنین بعد از درمان نیازی به استفاده از داروی پماد و موارد مشابه نخواهد بود. اما دیگر روش ها در مقایسه با روش هایفوتراپی ممکن است به دوران نقاهت دو هفته نیاز داشته باشد. مثل لیفت صورت.

عمل جراحی آن حدود ۲ الی ۴ ساعت طول می کشد و بعد از جراحی پانسمان بر روی صورت قرار می گیرد. سپس یک هفته بعد بخیه ها کشیده می شود که بعد از آن درد، التهاب، تورم و کبودی اتفاق خواهد افتاد. دوره بهبودی حدود چند هفته یا چند ماه طول خواهد کشید.

برخی افراد تجربه هایفوتراپی را به حس سوزن سوزن شدن تشبیه می‌کنند:

افرادی که روش هایفوتراپی را تجربه می‌کنند، پالس‌های الکتریکی را به حس سوزن شدن تشبیه می کنند. پس جای نگرانی در مورد درد حاصل از این روش وجود ندارد. اما اگر آستانه تحمل درد تان پایین است؛ می توانید با مشورت پزشک قبل از انجام این روش استامینوفن یا مسکن ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ژلوفن مصرف کنید.

ممکن است بعد از اتمام جلسه درمانی پوست شما دچار قرمزی و تورم خفیفی شود که طی چند ساعت کاملا برطرف خواهد شد.

هایفوتراپی چگونه انجام می شود؟

این روش برای جوان سازی پوست صورت نیاز به آماده سازی خاصی ندارد و تنها کاری که باید انجام دهید تا قبل از رفتن به مطب و کلینیک آرایش و از محصولات مراقبت پوست مانند کرم ضد آفتاب استفاده نکنید و سعی کنید با صورتی کاملاً تمیز برای اجرای هایفوتراپی آماده شوید.

هایفوتراپی صورت در تبریز

مراحل انجام هایفوتراپی به شرح زیر است:

 • ابتدا پزشک محل مورد نظر را با استفاده از مواد ضدعفونی کننده تمیز می کند.
 • سپس ممکن است برای حس راحتی بیشتر شما از کرم بی حس کننده موضعی استفاده نمایید.
 • برای اجرای هایفوتراپی باید ژل مخصوص روی پوست قرار بگیرد. این ژل همان ژل استفاده شده در سونوگرافی است.
 • دستگاه هایفوتراپی روی پوست قرار می گیرد و جلسه زمانی آغاز می شود.
 • متخصص باید امواج فراصوت را توسط مانیتور دستگاه تنظیم کند.
 • بعد از تنظیم شدن امواج فراصوت با پاس های کوتاه به محل هدف فرستاده می شود.

عوارض جانبی هایفوتراپی

بسیاری از افراد در مورد عوارض حاصل از انجام هایفوتراپی سوال می پرسند که باید بگوییم این روش یک روش درمانی بسیار ایمن شده است و هیچ عارضه خاصی به همراه ندارد. اما اگر این روش توسط یک فرد غیر متخصص انجام شود که در انجام آن هیچ تجربه و مهارتی کسب نکرده باشد می‌تواند عوارض خطرناکی اتفاق بیوفتد.

بهترین مزیت این روش درمانی این است که شما بعد از انجام آن قادر خواهید بود کلینیک را ترک کنید و به راحتی به فعالیت های روزانه خود بپردازید. مشاهده کمی قرمزی یا تورم بعد از درمان بسیار طبیعی است و بعد از چند ساعت کاملا رفع می شود.

آشنایی با دیگر روش های جوانسازی صورت

حال خوب است با دیگر روش های جوانسازی پوست صورت آشنا شوید و از نتایج حاصل از انجام آن ها با خبر باشید تا بتوانید بهترین و موثرترین روش برای جوانسازی خود انتخاب نمایید.

تزریق بوتاکس یکی از پرطرفدارترین روش های جوانسازی پوست است :

طبق آمارهای به دست آمده این روش جزو یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین روش های جوانسازی پوست صورت است که در آن از سمی به نام بوتولونیوم استفاده می‌شود.

این سم زیر پوست تزریق می شود. و عضلات صورت را به طور کلی فلج می‌کند. اما نگران نباشید. این اتفاق موجب می‌شود تا خطوطی که بر روی صورت به خاطر منقبض شدن عضلات ایجاد شود، دیگر ظاهر نشود. همانطور که می دانید،

با افزایش سن و حرکت بیش از اندازه عضلات صورت خطوط های موقتی بر روی صورت ایجاد خواهند شد.

تزریق بوتاکس برای از بین بردن چنین خطوطی بهترین گزینه است. البته فراموش نکنید زمانی که زمانی می توانید از این روش استفاده کنید که هنوز چین و چروک های صورت به خطوط دائمی تبدیل نشده است.

ماندگاری تزریق بوتاکس حدود شش ماه است که بعد از بین رفتن اثرات آن باید دوباره انجام شود. معمولاً تزریق بوتاکس را برای از بین بردن خطوط صورت نواحی نوک بینی گوشه های لب و همچنین بالا بردن موقعیت مکانی ابروها استفاده می شود.

زیباسازی در کنار رفع اثرات پیری با تزریق ژل امکان پذیر است :

از این روش برای حجم دادن نواحی مختلف صورت استفاده می شود که در کنار حجم دادن باعث از بین بردن اثرات پیگیری خواهد شد.

ماندگاری این روش بستگی به جنس ژل دارد که معمولاً برای تزریق ژل از مواد طبیعی و مصنوعی استفاده می شود.

طبق نتایج به دست آمده ماندگاری ژل های کلاژن کمتر است. اما اگر بخواهید این روش ماندگاری همیشگی داشته باشد، باید از ژل های دائمی استفاده کنید. اما امروزه بیشتر مراجعه‌کنندگان ترجیح می‌دهند از ژل های نیمه دائمی از جنس هیالورونیک اسید استفاده کنند.

این روزها این ماده یک ماده طبیعی، موثر و کم عارضه برای جوان سازی پوست صورت شناخته شده است.

ژل تزریق شده با توجه به جنس آن ممکن است حدود ۵ ماه تا ۵ سال ماندگاری داشته باشد که بعد از کاهش نتیجه باید دوباره تمدید شود.

معمولاً از تزریق ژل برای پر کردن خطوط صورت مانند خنده اخم، چین و چروک های دور چشم و دور لب و همچنین افزایش حجم لب ها و گونه ها استفاده می شود.

تزریق چربی یکی دیگر از روش های جوانسازی برای رفع حجم از دست رفته صورت است :

در این روش بر خلاف روش تزریق ژل، از چربی طبیعی خود بدن به عنوان یک فیلر استفاده می شود و با تزریق آن به لایه خاصی از پوست موجب حجم دهی و جوان سازی پوست صورت خواهد شد.

در واقع یکی از نشانه ها و اثرات پیری کاهش حجم صورت می باشد که به تدریج لایه های چربی تحلیل می رود و باعث لاغر شدن و استخوانی شدن ظاهر صورت خواهد شد.

در پی آن خطوط و چین و چروک ها عمیق تر می شود. بنابراین برای رفع این مشکل باید از تزریق چربی یا تزریق ژل استفاده شود.

تفاوتی که تزریق چربی با تزریق ژل دارد، ماندگاری بیشتر آن است و همچنین احتمال این که بافت بدن نسبت به چربی واکنش نشان دهد، صفر است.

اگر برای این روش به سراغ کلینیک و متخصص معتبر بروید، عوارض بسیار محدود و کمی در پی دارد.

مزایایی که تزریق چربی به همراه دارد، شامل موارد زیر می باشد:

 • چربی تزریق شده همان چربی بدن شماست.
 • احتمال وقوع واکنش‌های آلرژیک بسیار کم است و حتی صفر می باشد.
 • نتایج این روش ماندگار است.
 • این روش کاملا ایمن شناخته شده است.
 • تزریق چربی برخلاف تزریق ژل، اثر و ماندگاری بیشتری دارد و یک روش موثر و مفید و همچنین کم تهاجم برای جوان سازی پوست صورت شناخته شده است.

البته این نکته را هم بگوییم که در کنار طبیعی و موثر بودن این روش هزینه تزریق چربی نسبت به دیگر روش های جوانسازی بیشتر است. چرا که برای آن به انجام دو مرحله درمانی نیاز است. ابتدا باید میزان چربی مورد نیاز از دیگر قسمت بدن استخراج شود. سپس آماده سازی صورت بگیرد و بعد از آن به ناحیه مورد نظر صورت تزریق شود.

جوانسازی پوست صورت با استفاده از لیزر فراکشنال

این روزها از لیزر فراکشنال برای بازسازی آسیب های وارد شده به پوست استفاده می شود.

در واقع با استفاده از لیزر می‌توان تا حدودی ظاهر پوست صورت را بهبود بخشید.

برخلاف تصور خیلی ها روش لیزر نیاز به گذراندن دوره نقاهت خاصی ندارد و لازم نیست بعد از آن بر روی صورت پانسمان انجام دهید.

در واقع پانسمان کردن تنها در مواقع خاص با تشخیص پزشک انجام می شود.

معمولاً نتایج درمانی که لیزر فراکشنال برای بازسازی آسیب های پوستی به همراه دارد، شامل موارد زیر می باشد:

 • رفع کک و مک
 • از بین بردن لکه های پوستی
 • افزایش کلاژن
 • یکدست کردن پوست
 • روشن کردن پوست
 • برگشت خاصیت کشسانی پوست
 • مستحکم کردن بافت پوست
 • بستن منافذ باز پوست

همچنین مزایایی که این روش به همراه دارد، شامل موارد زیر می باشد:

 • بهبودی وضعیت پوست برای طولانی مدت
 • عدم ایجاد گوشت اضافه
 • از بین بردن هر نوع ضایعات پوستی
 • نداشتن خطر ایجاد عفونت
 • رفع افتادگی پوست
 • برطرف کردن مشکلات پوست به صورت ریشه ای

کلام آخر

خوب دقت کنید که در صورت عدم انتخاب درست برای جوان سازی پوست نه تنها مشکل شما برطرف نمی‌شود بلکه احتمال این که با عارضه خاصی مواجه شوید، بسیار زیاد است. بنابراین هنگام جدید ترین متد جوانسازی صورت حتما به یک متخصص حرفه ای در این زمینه مراجعه کنید تا راهی درست در اختیار شما قرار دهد.

دکتر مصطفی صابرمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر مصطفی صابر

دکتر مصطفی صابر در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ التحصیل شده است و 22 سال سابقه طبابت دارد و هم اکنون به عنوان پزشک پوست و مو در شهر تبریز مشغول خدمت رسانی به همشهریان عزیز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *