نسخه آبلیمویی برای افزایش رشد مو

یکی از مواد طبیعی پرخاصیت برای مو، لیموترش است که می‌تواند به‌خوبی نیازهای مو را برطرف کند و در رشد آن تاثیر بسزایی داشته باشد.

 رشد سریع موها مطمئنا یک‌شبه رخ نمی‌دهد بلکه ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا آنها ۲.۵ سانتیمتر رشد کنند.

مسلما این امر بسیار ناامیدکننده است اما گاهی اوقات اگر نیاز مو برآورده شود می‌تواند در رشد آن نیز موثر واقع شود.

یکی از موثرترین موارد در رشد مو استفاده از لیمو است، بنابراین لازم است با برخی از این درمان‌های طبیعی مانند آب لیمو و آب نارگیل موهایمان را تقویت کنید.

روش اول:
یک قاشق غذاخوری آب لیمو

یک قاشق غذاخوری آب نارگیل

کافی است این دو مواد را با یکدیگر مخلوط کرده و سپس این ترکیب را به پوست سر خود بزنید و کمی ماساژ دهید. به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه صبر کرده و در نهایت موهای خود را با یک شامپوی ملایم شستشو دهید.

روش دوم:
دو قاشق غذاخوری روغن زیتون

یک قاشق غذاخوری روغن کرچک

۴-۵ قطره روغن گیاهی لیمو

کافی است همه مواد را در یک کاسه با یکدیگر مخلوط کنید، مخلوط را کمی گرم کنید تا ولرم شوند و سپس ان را به پوست سر خود اعمال کرده و چند دقیقه به خوبی موها و پوست سرتان را ماساژ دهید. پس از اتمام ماساژ به مدت ۲۰ دقیقه صبر کرده و در نهایت با یک شامپوی ملایم شستشو دهید. هفته ای ۱-۲ بار این روش درمانی را انجام دهید تا بهترین نتیجه حاصل شود.

روش سوم:
آب یک عدد لیمو

۱-۲ قاشق غذاخوری آب

کافی است پس از ترکیب این دو با یکدیگر، با استفاده از یک تکه پنبه این مخلوط را به پوست سر خود بمالید و به خوبی ماساژ دهید. فقط توجه داشته باشید بیش از ۱۰ دقیقه این مخلوط در موهایتان نماند. پس ازآن موهایتان را به خوبی شستشو دهید.

پس از استفاده از چنین ترکیب‌هایی خواهید دانست لیمو چگونه می‌تواند به رشد موهایتان کمک کند.

منبع: نمناک