مدت ماندگاری تزریق چربی زیر چشم


تزریق چربی زیر چشم

تزریق چربی زیر چشم روشی غیرتهاجمی، مقرون به صرفه، و ماندگار برای جوانسازی زیر چشم محسوب می‌شود.

در این روش، خطوط و چین و چروکها، همچنین گودی زیر چشم که ممکن است تحت تأثیر افزایش سن یا به دلایل ژنتیکی ایجاد شده باشد، به طور قابل قبولی بهبود یافته، زیبایی چشمها بیش از پیش نمایان می‌گردد.

یکی از مسائل حائز اهمیت در تزریق چربی زیر چشم ماندگار این روش است. در این مقاله می‌خواهیم ابتدا به توضیح مختصری در ارتباط با این روش بپردازیم، سپس در مورد راههای افزایش ماندگاری تزریق چربی زیر چشم، نکاتی را یادآور شویم.

تزریق چربی زیر چشم چگونه انجام می‌شود؟

اگر به دلایل مختلف اعم از افزایش سن، وراثت، آسیب‌های ناشی از آفتاب و سبک زندگی نادرست، دچار چین و چروک و گودی زیر چشم شده‌اید، نگران نباشید؛ امروزه روشهای فراوانی برای رفع این آسیبها وجود دارد که تزریق ژل و چربی جزو متدهای افزایش حجم و بسیار ایمن، همچنین مقرون به صرفه برای جوانسازی زیر چشم محسوب می‌شوند.

تزریق چربی زیر چشم، با ایجاد حجم، چین و چروکها را پر کرده؛ گودی زیر چشم نیز به همین روش پر می‌گردد. در این روش ابتدا چربی مورد نیاز از بافت‌های چربی که در برابر آب شدن توسط ورزش یا رژیم‌های غذایی مقاومت نشان می‌دهند، برداشته می‌شود.

بهترین مناطق برای تخلیه چربی، شکم، پهلوها و پشت است. همچنین می‌توان این چربی را از ران و بازو نیز استخراج نمود. مرحله تهیه چربی و خارج نمودن آن، باید بسیار دقیق و به درستی صورت گیرد تا سلول‌های چربی دچار آسیب نشوند.

برای گرفتن چربی از منطقه مشخص شده، از سوزنهای مخصوصی به نام کانولا استفاده می‌شود. کانولا بسیار نازک است و آثار آن بر روی پوست بیش از یکی دو روز باقی نخواهد ماند.

این چربی را علاوه بر زیر چشم، به دیگر نقاط صورت و بدن، مانند گونه‌ها، روی دست، چانه و … نیز می‌توان تزریق کرد.

پس از مرحله برداشت چربی، عملیات آماده سازی روی چربی برداشته شده انجام می‌پذیرد و در پایان انتقال چربی به زیر چشم صورت می‌گیرد.

تزریق چربی برای اینکه ایده آل ترین نتایج را در برداشته باشد، نیازمند رعایت نکاتی توسط پزشک و بیمار است که این امر در ماندگاری تزریق چربی و کاهش عوارض آن بسیار مؤثر است.

عوارض تزریق چربی زیر چشم

از عوارض شایع تزریق چربی زیر چشم، کبودی و تورم است که طی یک هفته الی ده روز از بین خواهد رفت.

 

مدت ماندگاری تزریق چربی

رعایت برخی نکات توسط پزشک و بیمار می‌تواند موجب افزایش ماندگاری تزریق چربی زیر چشم شود.

این نکات عبارتند از:

  • رعایت نکات مربوط به پزشک
  • انتخاب محل مناسب برداشت چربی
  • کاهش تماس سلولهای چربی با هوا، خون و لیدوکائین در زمان تزریق
  • جلوگیری از آسیب دیدگی سلولهای چربی
  • تزریق به اندازه چربی در محل
  • رعایت نکات مربوط به بیمار

توصیه به بیمار:

-تا دو هفته پیش و تا سه هفته بعد از عمل دخانیات مصرف نکنید. مواد موجود در دخانیات باعث کاهش خونرسانی به نواحی تحت درمان شده و می‌تواند ماندگاری تزریق چربی زیر چشم را کاهش دهد.

-تا ۴ هفته بعد از عمل، هنگام خواب سر خود را بالاتر از سطح بدن قرار دهید.

-برای حداقل ۳ هفته بعد از تزریق چربی زیر چشم، باید از انجام فعالیت‌های سنگین مانند تمرینات کششی یا وزنه‌زدن خودداری کنید.

-اگر همه نکات عنوان شده به درستی انجام شود، و شرایط بیمار نیز مطلوب باشد، صرفه نظر از جذب مقداری از چربی تزریق شده (این امر کاملاً طبیعی است)، ممکن است نتایج تزریق چربی زیر چشم سالها باقی ماند. زیر چشم جزو مناطق کم تحرک صورت است و همین امر نیز به تثبیت نتایج تزریق در این ناحیه کمک می‌کند.

دکتر مصطفی صابرمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر مصطفی صابر

دکتر مصطفی صابر در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ التحصیل شده است و 22 سال سابقه طبابت دارد و هم اکنون به عنوان پزشک پوست و مو در شهر تبریز مشغول خدمت رسانی به همشهریان عزیز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *