لیفت بازو در تبریز

لیفت بازو

لیفت بازو چیست ؟

با افزایش سن، پوست نواحی مختلف بدن خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و کم‌کم شل و افتاده می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که فرم طبیعی اندام‌ها به مرور از بین برود. به همین دلیل روش‌هایی برای حذف پوست شل شده و چربی‌های اضافه زیر پوست به وجود آمده است که لیفت بازو یکی از آن‌ها است.

لیفت بازو روشی است که به منظور حذف پوست و چربی اضافه‌ی زیر بازو انجام می‌شود. با استفاده از این روش می‌توان پوست‌های موسوم به بال خفاش را از بین برده و شکل طبیعی بازوها را دوباره به آن‌ها برگرداند.

مهم‌ترین ویژگی کاندیداهای لیفت بازو، برخورداری از سلامت عمومی است. به همین دلیل پزشک پیش از انجام لیفت بازو به‌خصوص با روش جراحی آزمایش‌هایی از شخص داوطلب می‌گیرد و او را به‌طور کامل معاینه می‌کند.

به‌علاوه کاندیدای مناسب برای لیفت بازو شخصی است که پوستی شل و افتاده در زیر بازوان خود داشته باشد.

این افتادگی ممکن است به دلایل مختلفی رخ داده باشد. اما پزشک با معاینه شخص بهترین روش را برای لیفت بازوی او انتخاب می‌کند.

معمولا افرادی که اضافه وزن بالایی دارند، کاندید مناسبی برای لیفت بازو نیستند. چراکه پوست این افراد خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است.

به‌علاوه حجم چربی زیرپوستی در فرد دارای اضافه وزن بالا زیاد است و نمی‌توان با روش‌های لیفت آن‌ها را از بین برد. چراکه لیفت بازو روشی برای لاغر کردن بازو یا از بین بردن چربی‌های اضافه آن نیست. به همین دلیل بهتر است این افراد ابتدا وزن خود را کم کنند و سپس برای برداشتن پوست اضافه اطراف بازو اقدام کنند.

علاوه بر این افرادی که به‌طور مرتب تغییر وزن دارند نیز نمی‌توانند لیفت بازو را انجام دهند. چراکه تغییر وزن خود باعث تغییر حالت ارتجاعی پوست شده و آن را شل می‌کند. بنابراین اثرات لیفت بازو پس از مدتی از بین می‌روند.

درصورتی‌که فرد به بیماری پوستی خاصی مبتلا باشد یا اختلالاتی در انعقاد خون یا ترمیم زخم داشته باشد، پزشک لیفت بازو به‌خصوص با روش جراحی را به او توصیه نمی‌کند.

لیفت بازو همچنین برای افرادی که برای مدتی طولانی دخانیات یا الکل مصرف می‌کنند مناسب نیست. چراکه مصرف این مواد جریان خون را مختل کرده و بروز نتایج لیفت را به تاخیر می‌اندازد.

به‌جز این موارد هر فرد دیگری با سلامت عمومی و افتادگی پوست در ین ناحیه، می‌تواند برای لیفت بازو اقدام کند.

لیفت بازو در تبریز

 

روش‌های مختلف لیفت بازو

1)لیفت بازو با نخ

در این روش هیچ برشی بر روی بازو ایجاد نمی‌شود و نیازی به برداشتن پوست اضافه هم نیست. برای لیفت بازو با نخ از نخ‌های PDO که شبیه به نخ‌های بخیه قابل جذب هستند، استفاده می‌شود.

پزشک پس از مشخص کردن محل‌های ورود و خروج نخ‌ها، آن‌ها را از طریق سوزن‌هایی نازک و ظریف وارد پوست کرده و پوست را به سمت بالا می‌کشد.

این نخ‌ها بافت‌های پوست را تحریک می‌کنند و با سرعت بخشیدن به روند تولید کلاژن باعث رفع افتادگی و سفت‌تر شدن بازوها خواهند شد.

نخ‌های استفاده شده در لیفت بازو کاملا با بدن سازگار بوده و معمولا دو ماه پس از لیفت به‌طور کامل جذب می‌شوند. البته این موضوع به این معنا نیست که اثرات این روش تنها دو ماه ماندگاری دارد.

در واقع پس از جذب نخ‌های اثرات کشیدگی بازوها همچنان باقی مانده و با تحریک تولید کلاژن فرم بازو و استحکام آن همچنان باقی خواهد ماند.

این اثرات معمولا تا یک تا دو سال باقی می‌مانند و پس از این مدت نیاز به ترمیم مجدد آن وجود دارد.

ازآنجایی‌که نتایج لیفت بازو با نخ در مقایسه با روش‌های دیگر برای مدت کوتاه‌تری باقی می‌مانند، می‌توان آن را برای کسانی که تابه‌حال لیفت بازو انجام نداده‌اند مناسب دانست.

در واقع این افراد می‌توانند با این روش نتایج لیفت بازو را بررسی کرده و سپس برای استفاده از روش‌های دائمی تصمیم‌گیری کنند.

به‌علاوه این روش را می‌توان برای برطرف کردن افتادگی‌های جزئی و متوسط در ناحیه بازوها مناسب دانست.

2)لیفت بازو با لیزر

در این روش که یکی از روش‌های غیرتهاجمی برای لیفت بازو است، از اشعه لیزر برای برطرف کردن افتادگی و ایجاد کشش در پوست استفاده می‌شود.

لیفت بازو با لیزر شامل دو مرحله می‌شود:

در مرحله اول با استفاده از لیزر بافت‌های پوست گرم شده و نرم می‌شوند. این گرم شدن می‌تواند باعث افزایش تولید کلاژن در پوست شده و کم‌کم پوست را بازسازی کند.

در مرحله دوم با استفاده از اشعه دیگری روند کلاژن سازی تسریع شده و پس از مدتی پوست به‌طور کامل کشیده می‌شود.

در لیفت بازو با لیزر نیازی به استفاده از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی نیست. چراکه شخص در این روش دردی را احساس نمی‌کند و تنها ممکن است کمی احساس گرما داشته باشد. به همین دلیل شخص می‌تواند پس از لیفت با لیزر بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بپردازد.

طول مدت جلسات این روش بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه است اما برای اثربخشی آن به بیشتر از یک جلسه نیاز است.

پزشک تعداد جلسات لیفت بازو با لیزر را بسته به شرایط شخص مشخص می‌کند.

نتایج این روش تقریبا مشابه جراحی بوده و برای مدتی طولانی باقی می‌مانند.

این روش مناسب افرادی است که افتادگی یا چین و چروک جزئی یا متوسط در بازوهای خود دارند. بنابراین نمی‌توان آن را برای افراد با افتادگی‌های شدید یا پوست‌های شل و آویزان در زیر بازو به کار برد.

همچنین خانم‌هایی که به‌تازگی زایمان کرده‌اند یا افرادی که از جراحی ترس دارند، می‌توانند کاندیداهای مناسبی برای لیفت بازو با لیزر باشند. دوره نقاهت بسیار کوتاه و عوارض بسیار کم از دلایل محبوبیت این روش است.

3)لیفت بازو با جراحی (براکیوپلاستی)

براکیوپلاستی یکی از روش های دائمی برای برطرف کردن پوست شل و افتاده زیر بازو است. افرادی که دچار افتادگی شدید پوست در این ناحیه هستند، می‌توانند با استفاده از جراحی این افتادگی را به‌طور کامل برطرف کنند.

ناحیه عمل در این روش از زیر بغل تا آرنج است. پزشک جراح، پوست و چربی‌های اضافه این منطقه را برداشته و در نهایت بازوهای فرد را زیباتر و متناسب‌تر خواهد کرد.

جراحی لیفت بازو در بیمارستان و بسته به تصمیم پزشک با بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود. این جراحی بین ۱ تا ۳ ساعت طول کشیده و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد. اما بیمار باید یک تا دو هفته در خانه استراحت کند تا عوارض به‌طور کامل برطرف شده و نتایج جراحی کم‌کم ظاهر شوند.

بسته به میزان افتادگی، نوع پوست و سن بیمار محل برش‌ها و گستردگی آن‌ها متفاوت خواهد بود. پزشک در جلسات مشاوره قبل از عمل بیمار را به‌طور کامل معاینه کرده و نواحی برش را دقیقا مشخص می‌کند.

در زمان جراحی خطوط برش ظریف و نازکی در این نواحی ایجاد شده و بافت‌های پوست از محل برش‌ها کشیده می‌شوند.

پس از اینکه افتادگی به‌طور کامل برطرف شد، پوست‌های اضافه برداشته شده و محل برش‌ها بخیه زده می‌شود. بسته به گستردگی برش ممکن است پزشک برای تخلیه خون آبه‌ها و ترشح‌ها لوله‌هایی را در داخل آن‌ها قرار دهد یا به اصطلاح آن‌ها را زهکشی کند.

این لوله‌ها معمولا دو روز پس از جراحی خارج می‌شوند. اما در این مدت باید تمیز نگه داشته شوند تا زخم‌های جراحی عفونت نکنند.

پس از طی شدن دوره نقاهت نتایج کم‌کم خود را نشان می‌دهند. معمولا چند ماهی طول می‌کشد تا نتایج جراحی لیفت بازو به‌طور کامل تثبیت شوند اما این نتایج معمولا تا آخر عمر باقی خواهند ماند. البته زمان ماندگاری اثرات لیفت بازو بسته به نوع پوست افراد، سبک زندگی و سن داوطلب متفاوت خواهد بود.

مشخصا افزایش سن باز هم تاثیر خود را روی بازوهای فرد داوطلب خواهد گذاشت. اما شدت آن به اندازه پیش از انجام لیفت نخواهد بود. به‌علاوه اگر فرد پس از جراحی مصرف سیگار، قلیان، الکل و غذاهای چرب را از سر بگیرد، ماندگاری اثرات کمتر هم خواهد شد.

روش‌های جراحی لیفت بازو بسته به برش‌های ایجاد شده بر روی بازوها متفاوت است. این برش‌ها دارای سه شکل عمده برش داخلی یا پشت بازو، برش زیر بغل یا برش گسترده (از بالای آرنج تا زیر بغل) است.

بسته به میزان افتادگی در بازوها و ناحیه آن جراح برش متفاوتی را انتخاب می‌کند. این برش‌ها معمولا در جایی از بازو که دیده نمی‌شود ایجاد خواهند شد. اما جای آن‌ها نیز پس از مدتی به‌طور کامل برطرف شده و به سختی قابل تشخیص است.

مزایای لیفت بازو

هدف اصلی از لیفت بازو جوان‌سازی و فرم دهی به بازوها است. با این روش بازوهای فرد خوش‌فرم‌تر و جذاب‌تر شده و ماهیچه‌های آن نیز سفت‌تر خواهند شد. علاوه بر این افتادگی‌های زیر بازو به‌طور کامل از بین خواهند رفت و خطوط آن مشخص‌تر خواهند شد.

با این عمل می‌توان اثرات افزایش سن را از بین برد و پوست بازو را صاف و یکدست کرد.

روش‌های مختلف لیفت بازو می‌توانند برای درمان افتادگی‌های عمیق پوست نیز استفاده شوند.

در روش‌های جدید پزشک لایه‌های عمیق‌تر پوست را هم می‌کشد. بنابراین با این کار می‌توان به بازوها فرم داد و ساختارهای زیرین و ظاهری بازو را ترمیم کرد.

 

معایب و عوارض

درصورتی‌که لیفت بازو را در کلینیک معتبری انجام دهید، عارضه خطرناک یا طولانی‌مدتی را تجربه نخواهید کرد.

عوارض این روش معمولا چند روز پس از لیفت به‌طور کامل برطرف می‌شوند و نتایج آن پس از برطرف شدن عوارض واضح‌تر می‌شود. البته زمانی که جراحی لیفت بازو را انجام می‌دهید، ممکن است عوارض تا یکی دو هفته پس از عمل نیز باقی بمانند.

قرمزی، تورم، درد جزئی، کبودی و التهاب از رایج‌ترین عوارض پس از لیفت بازو است. علاوه بر این‌ها ممکن است فرد تا زمان از بین رفتن اثرات داروهای بی‌حسی یا بیهوشی کمی احساس کرختی و خستگی داشته باشد.

حالت تهوع، سرگیجه و سردرد نیز از عوارض معمول پس از لیفت بازو با جراحی هستند.

این عوارض تا زمانی که طولانی نشده و خفیف هستند، خطرناک نخواهند بود. در صورت طولانی شدن عوارض یا شدت گرفتن آن‌ها حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

توصیه و مراقبت ها

  • حتما در جلسات مشاوره سوالات خود را از پزشک پرسیده و درباره شرایط جسمی و انتظارات خود با او صحبت کنید.
  • از دو هفته قبل از لیفت مصرف داروها و مواد غذایی شل کننده خون را متوقف کنید.
  • از یک ماه قبل از لیفت از مصرف سیگار، قلیان و الکل خودداری کنید.
  • تا دو هفته پس از لیفت مصرف داروها مواد غذایی شل کننده خون را شروع نکنید.
  • از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی و بلند کردن اجسام با وزن بالا خودداری کنید.
  • از انجام فعالیت‌هایی که باعث کشش بازوها می‌شوند دوری کنید.
  • درصورتی‌که پزشک برای شما دارویی تجویز کرده، آن‌ها را سر وقت مصرف کنید.
  • تا چند هفته ابتدایی پس از لیفت به‌طور مرتب برای معاینات بعدی به پزشک مراجعه کنید.
  • درصورتی‌که احساس درد داشتید، از مسکن‌های دوز پایین تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
  • حداقل تا یک هفته پس از لیفت از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید.

هزینه لیفت بازو در تبریز

شاید یکی از مهم‌ترین مسائل برای کسانی که قصد انجم لیفت بازو را دارند، هزینه‌های آن باشد.

معمولا هزینه لیفت بازو در شهرها و کلینیک‌های مختلف متفاوت است. علاوه بر این بسته به روشی که برای لیفت بازو انتخاب می‌شود، ممکن است هزینه‌های شخص کمتر یا بیشتر شود.

معمولا جراحی لیفت بازو گران‌ترین روش است. چراکه در این روش به‌جز هزینه‌های بیمارستان و دستمزد جراح باید هزینه مواد مورد استفاده، وسایل بیمارستان و داروها را نیز بپردازید. علاوه بر این تعرفه سالانه کلینیک‌ها نیز می‌تواند بر روی هزینه‌های لیفت بازو موثر باشد.

هزینه لیفت بازو با جراحی براکیوپلاستی بین 20 تا 25 میلیون تومان می باشد.

دکتر مصطفی صابرمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر مصطفی صابر

دکتر مصطفی صابر در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ التحصیل شده است و 22 سال سابقه طبابت دارد و هم اکنون به عنوان پزشک پوست و مو در شهر تبریز مشغول خدمت رسانی به همشهریان عزیز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *