لب هایی جذاب با لیفت لب

لیفت لب یک عمل جراحی سرپایی است که فضای بین بینی و بالای لب را کوتاه می کند.

در این روش مقدار بافت صورتی قابل مشاهده لب افزایش می‌یابد و این امر موجب برجسته تر دیده شدن لب ها هم می‌شود.

همچنین لیفت لب گزینه خوبی است برای افرادی که می‌خواهند به جای افزایش حجم با تزریق فیلر، طول لب بیشتری داشته باشند و لبهایشان طبیعی تر و در عین حال بارزتر جلوه کند. ما در این مقاله به روشهای متداول لیفت لب می‌پردازیم. در ادامه با ما باشید.

 

جراحی لیفت لب

رایج ترین روش لیفت لب، انجام جراحی است. در این روش ایجاد برش و بخیه از اصول کار می‌باشد که بسته به انتظارات شما و صلاحدید پزشک، ممکن درست در بالای لب، کاملا زیر و چسبیده به بینی یا در امتداد خطوط کنار لب ایجاد شود.

به طور مثال اگر برش در کناره‌های لب انجام شود؛ به درمان افتادگی گوشه‌های لب می‌انجامد؛ اگر برش پوست چسبیده به بینی و در زیر آن ایجاد شود به کمتر شدن فاصله بینی با لب و برجستگی بیشتر لب ها کمک می‌کند.

 

فیلم لیفت صورت با نخ

 

ماندگاری جراحی لیفت لب

روشهای جراحی با وجود عوارض، معمولا نسبت به روشهای غیر جراحی و کم تهاجمی با نتایج چشمگیرتر و ماندگاری بیشتری همراه هستند.

جراحی لیفت لب نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما با انجام جراحی لیفت لب، می‌توانید از ماندگاری بلند مدت نتایج آن بهره مند باشید و از زیبایی لب های خود لذت ببرید تا زمانی که آثار افزایش سن که به طور طبیعی در هر فردی رخ می‌دهد؛ مجددا فرم لب های شما را تغییر دهد که این تغییرات نیز معمولا به کندی و آهستگی صورت می‌گیرد.

 

لیفت لب با نخ

لیفت لب با نخ برای افرادی که قصد استفاده از تزریق بوتاکس و یا ژل های پر کننده را در اطراف لب ندارند؛ گزینه بسیار خوبی محسوب می شود. با این روش افراد می توانند، فاصله لب های خود با بینی را کاهش داده و فرم مناسبی به این جزء از صورت بدهند.

در عین حال استفاده از لیفت لب با نخ تا حدودی نیز سبب افزایش حجم و برجستگی بیشتر لب ها خواهد شد، البته نه به نحوی که مانند تزریق ژل غیر طبیعی به نظر برسد؛ بلکه این افزایش حجم به طور طبیعی جلوه خواهد کرد و مخاطبین اغلب نمی‌توانند تغییر غیر طبیعی را در چهره احساس کنند.

 

لیفت لب با نخ چگونه انجام می‌شود؟

لیفت لب با نخ با استفاده از نخ‌های مخصوص لیفت که در لیفت پوست صورت نیز کاربرد دارند؛ انجام می‌شود.

در این روش با ایجاد سورخ‌های بسیار ریز و ظریف در اطراف لب و وارد نمودن نخ از طریق این سوراخ‌ها به سطوح زیرین پوست، عمل لیفت لب انجام می‌شود.

لازم به ذکر است؛ این سوراخ‌ها با سوزن روی پوست ایجاد می‌شوند و به دلیل کوچک بودن، نیازی به بخیه ندارند و پس از بهبود، آثاری هم از آنها باقی نمی‌ماند.

ماندگاری لیفت لب با نخ

قطعا برای اکثر افرادی که قصد انجام لیفت لب با نخ را دارند این سوال پیش آمده است که تا چه مدت تاثیرات و نتایج حاصل از لیفت لب با نخ در لب ها باقی خواهد ماند و چه عواملی در ماندگاری این نتایج و آثار تاثیر دارد. به طور کلی عواملی وجود دارد که تاثیرات مستقیم و قابل توجهی در دوام و ماندگاری نتایج و آثار حاصل از لیفت لب با نخ خواهد داشت.

مصرف سیگار قرار گرفتن در معرض تابش نور مستقیم خورشید و نوع نخ از تاثیرگذارترین عوامل محسوب می‌شوند. به طور کلی نخ‌های لیفت یا قابل جذب هستند و یا غیر قابل جذب و همچنین هر کدام از این نخها می‌توانند صاف یا خاردار باشند.

مدت زمان ماندگاری نتایج لیفت به این مشخصه‌های نخ وابستگی مستقیم دارد. به طور کلی نخهای خاردار نسبت به نوع صاف، از ماندگاری بیشتری برخوردارند. به طور میانگین می توان ماندگاری نخ های خاردار را حداکثر تا ۵ سال در نظر گرفت و پس از آن به مرور این نتایج از بین می روند

اما نخ های صاف حداکثر تا شش ماه دوام می آورند و پس از این مدت در داخل بافت می لغزند و تاثیرات خود را از دست می دهند. و نخ‌های قابل جذب نیز نسبت به انواع غیر قابل جذب، ماندگارتر هستند. به همین دلیل نمی توان مدت زمان ماندگاری نتایج لیفت با نخ را به طور مشخص و قطعی تعیین نمود؛ اما می توان به طور تقریبی و با در نظر گرفتن شرایط مرتبط با دوام لیفت نخ در لب ها تا حدودی ماندگاری را پیش بینی کرد.