درمان موهای نازک و ضعیف با روشهای خانگی


انواع روشهای خانگی درمان موهای نازک و ضعیف

درمان نازک شدن مو با ماساژ پوست سر

این روش ارزان‌ترین راه برای درمان نازکی موهاست. ماساژ پوست سر بدون هیچ هزینه و عوارض جانبی می‌تواند به ضخیم شدن موها کمک کند. کافی است حین شست‌وشوی موها ‌با نوک انگشتان به آرامی پوست سرتان را ماساژ دهید تا هم جریان خون بیشتر و هم سلول‌های مرده پوست رفع شود.

درمان نازک شدن مو با استفاده از روغن‌های گیاهی تقویت‌ کننده مو

این روغن‌ها بهترین جایگزین برای روش‌های دارویی و شیمیایی است. البته شواهد قطعی برای درمانگر بودن این روغن‌ها وجود ندارد اما در هر صورت در تقویت مو بسیار موثرند. پیش از درمان با این روش، حتما مقدار کمی ‌روغن را روی بازوی خود امتحان کنید و بعد از ۲۴ ساعت واکنش احتمالی آن را ببینید. قرمزی و کهیر ‌می‌تواند نشان‌دهنده یک واکنش آلرژیک باشد.

درمان نازک شدن مو با استفاده از مولتی ویتامین‌ها

سلامت بدن منجر به موی سالم هم می‌شود. سوء‌تغذیه یا برخی اختلالات خوردن، موهای جدید ناشی ازفولیکول‌ها را دچار آسیب ‌می‌کند. برای آگاهی از نیاز بدن‌تان به مولتی ویتامین، آزمایش خون و سپس مشاوره با متخصص ‌می‌تواند به شما در تعیین کمبود مواد مغذی کمک کند. برای داشتن موهای سالم بدن به آهن، اسیدفولیک و روی نیاز دارد.

درمان نازک شدن مو با مصرف غذاهای تقویت‌ کننده موها

کمبود برخی مواد مغذی در برنامه‌ غذایی به ریزش مو منجر می‌شود. یک رژیم‌غذایی مناسب می‌تواند به افزایش سرعت رشد مو و تقویت آن کمک کند. خوردن تخم‌مرغ، توت‌ها، اسفناج، ماهی‌های چرب، آووکادو، مغزها، لوبیاها، سویا، گوشت و…به طور مستقیم با سلامت موهای شما در ارتباط هستند.

برای درمان نازک شدن موهایتان، هیدراته موها را دست کم نگیرید

در طول تابستان موهای خود را هیدراته نگه دارید و در برابر آفتاب شدید تا جای ممکن آن‌ها را بپوشانید. آفتاب تابستان رطوبت موها را از بین می‌برد و پوست کف سر را خشک می‌کند. آب زیاد بنوشید و از محصولاتی استفاده کنید که رطوبت‌ لازم را به موها برساند.