درمان جدید طاسی سر

درمان جدید طاسی سر

درمان قطعی طاسی سر

درمان قطعی طاسی سر و جلوگیری از ریزش موها از دغدغه های متخصصین و پزشکان پوست و مو بوده است.

از این رو پیدا کردن جدیدترین روش درمان طاسی سر و مطالعه و تحقیقات در این زمینه در طول دهه های گذشته در برنامه دانشمندان و متخصصین این زمینه قرار داشته.

اکنون خبر خوش اینکه ظاهرا دانشمندان توانسته اند به بهترین و جدیدترین درمان طاسی سر دست پیدا کنند.

تا قبل از کشف این درمان، متخصصین به کسانی که دچار ریزش مو شدید و طاسی شده بودند، توصیه می کردند که در صورت امکان از کاشت مو جهت برطرف کردن این مشکل برای آنها استفاده شود و یا در مواردی که فردی به هر دلیلی شرایط مناسبی جهت کاشت و پیوند مو را نداشت (مواردی از قبیل نداشتن بانک مو مناسب، سن بالا، کسانی که هنوز ریزش موهایشان ادامه دارد، افراد زیر 21 سال، کسانی که دچار برخی بیماری های خاص هستند و…) از بهترین روش ترمیم مو پزشکان اقدام به ترمیم موهای افراد می کردند. البته در مواردی هم استفاده از داروهایی مانند ماینوکسیدیل و یا فیناستراید تجویز می شد.

اما اکنون دیگر کسانی که دچار طاسی شده اند، نیازی به نگرانی و استرس ندارند. مطالعات نشان می دهد نوعی دارو که تا پیش از این صرفا جهت درمان پوکی استخوان بکار می رفت، می تواند جهت درمان طاسی سر نیز بکار رود.

پژوهشگران با آزمایش های خود متوجه شدند که این دارو موجب تحریک فولیکول مو می شود و موجب رشد مجدد پیاز مو می شود.

این تحقیقات و کشف جدید بسیاری از دانشمندان و محققین را به وجد آورده و بسیاری از آنها امیدوارند که با ورود این دارو به بازارهای جهان و استفاده از آن برای کسانی که دچار مشکل طاسی و ریزش موی شدید شده اند، این مسئله بطور کامل برطرف شود.

نکته جالب اینجاست که این دارو بر روی یکی از پروتئین های بدن تاثیر می گذارد که که مانع رشد مو می‌شود و در طاسی مردان نقش دارد.

این تحقیقات در آزمایشگاه با استفاده از فولیکول های موی بیش از 40 مردی که دچار ریزش موی شدید و در نتیجه طاسی شده بودند، صورت گرفته است.

نتایج این تحقیقات در چندین نشریه و وب سایت های خبری اینترنت منتشر شده و موجب امیدواری بسیاری از افرادی که دچار این مشکل هستند، شده است.

دکتر “ناتان هاکشاو” مدیر این پروژه از دانشگاه منچستر انگلستان، می‌گوید: “این که این دارو که تا پیش از این به عنوان درمان ریزش مو، استفاده نمی شد، به رویش مجدد موهای انسان کمک می کند، بسیار هیجان انگیز است و می‌تواند تغییری واقعی در افرادی ایجاد کند که از ریزش مو ناراضی‌اند.

روزی این دارو تغییر جدی در موهای افرادی که دچار ریزش مو هستند، ایجاد خواهد کرد.”

وی در ادامه اعلام کرد: “من نسبت به عملکرد این دارو بسیار خوش بین هستم، این دارو موجب رشد فولیکول های مو در مدت دو روز شده است.

ما اکنون به دنبال راهی جهت عرضه آن بصورت شامپو و همچنین ژل سر هستیم بطوری که به فولیکول های مو برسد”

نکته جالب اینجاست که به گفته وی خوشبختانه تاکنون هیچ عوارض جدی از این دارو دیده نشده.

ناگفته نماند که این دارو بصورت شامپو تهیه شده و استفاده از آن برای کسانی که می خواهند آنرا مصرف کنند، بسیار ساده خواهد بود.

این دارو فعلا با کد WAY-316606 شناخته می شود و امید می رود که به درمان قطعی طاسی سر منجر شود.

طاسی و ریزش مو اکنون دامنگیر بسیاری از مردان در جهان شده به خصوص با بالاتر رفتن سن و به هر یک از دلایل ریزش مو بسیاری از افراد دچار این معضل شده اند.

دکتر مصطفی صابرمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر مصطفی صابر

دکتر مصطفی صابر در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ التحصیل شده است و 22 سال سابقه طبابت دارد و هم اکنون به عنوان پزشک پوست و مو در شهر تبریز مشغول خدمت رسانی به همشهریان عزیز می باشد.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *