تبریزپوست
تبریزپوست

تزریق ژل اس وی اف ژل در تبریز

اس وی اف ژل SVF-gel

حتماً بارها عبارت تزریق چربی را شنیده‌اید و احتمالاً تا حدودی می‌دانید، تزریق چربی برای افزایش حجم و فرم دهی اندام و صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این نوشتار قصد داریم شما را با اس وی اف ژل (SVF-gel) (ترکیبی بسیار مفید و موثر است)، و نتایج درخشان تزریق این ماده به جای چربی، آشنا سازیم و آثار فوق‌العاده آن را به شما معرفی نماییم.

 

اس وی اف ژل (SVF gel) چیست؟

تزریق چربی به عنوان روشی نوین، مدتی است در سراسر دنیا برای افزایش حجم و فرم دهی صورت و اندام مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این روش با وجود تزریق مواد استخراج شده از بدن خود فرد، ریسک شکست و ایجاد آلرژی و مشکلاتی که ممکن است در سایر روشهای افزایش حجم دهی، وجود داشته باشد، بسیار پایین است. تزریق چربی معایب خاص خود را هم دارا می‌باشد.

از عمده ترین معایب تزریق چربی، جذب میزان نامشخص چربی پس از مدتی و نیاز به تمدید آن است. همچنین دوران نقاهت طولانی، ایجاد تورم و کبودی پس از تزریق هم ممکن است برای بسیاری از افراد آزار دهنده و ناخوش آیند باشد. در تزریق چربی تقریباً می‌توان گفت؛ چربی برداشت شده از یک قسمت بدن خود شخص، فقط به منظور افزایش حجم به ناحیه دیگری از بدن او تزریق می‌گردد و در پی آن، جوانسازی با افزایش تولید کلاژن، به مقدار کم انجام خواهد شد، چرا که سلولهای بنیادی کمی در این حالت در چربی تزریق شده موجود است.

محققین با هدف کاهش عوارض، افزایش کارآیی هرچه بیشتر، ماندگاری و عدم نیاز به تجدید تزریق چربی، به ماده‌ای دست پیدا کردند که با فن آوری جدید، از چربی برداشت شده از بدن تولید می‌شود و در برگیرنده همه نتایج مثبت چربی قابل تزریق، و رفع بسیاری از معایب آن است. مهمترین اثر اینکه این ماده با افزایش کلاژن سازی در پوست به جوانسازی محل تزریق نیز می‌انجامد.

این ماده (اس وی اف ژل) که مخفف Stromal Vascular Fraction است دارای مقادیر زیادی از سلول‌های بنیادی است که می‌توانند علاوه بر جوانسازی و شفاف نمودن پوست، به ترمیم بسیاری از اسکارهای ناشی از آسیب دیدگی پوست نیز به طور قابل ملاحظه‌ای بپردازند.

فرآیند تهیه اس وی اف ژل (S.V.F gel)

برای تهیه اس وی اف ژل (SVF-gel)، ابتدا محل برداشت چربی بی حس خواهد شد و به روش لیپوساکشن یا با به کارگیری کانولاهای بسیار ظریف، از طریق شکاف بسیار کوچکی (کمتر از 1 سانتیمتر)، چربی از بافت مورد نظر برداشته می‌شود و سانتریفوژ می‌شود. سپس قسمت مایع دور ریخته و لایه چربی، برای مراحل بعد جدا می‌گردد.

چربی کلمن بدست آمده با جابجایی بین دو سرنگ 10 میلی لیتر متصل شده توسط کانکتور مخصوص و سپس گذراندن از فیلترهای مخصوص، به صورت مکانیکی امولسیون می‌شود.

پس از پردازش، چربی به امولسیون تبدیل می‌شود و مجدداً با استفاده از سانتریفیوژ آماده سازی خواهد شد. پس از طی این مراحل، سرانجام، ماده باقیمانده زیر لایه چربی، اس وی اف ژل (SVF-gel) خواهد بود که حالت ژله‌ای دارد و حاوی مقادیر فراوانی از سلول‌های بنیادی است.

 

معایب اس وی اف ژل

با توجه به توضیحاتی که در زمنیه آماده سازی اس وی اف ژل(S.V.F gel) داده شد، حتماً دریافتید که تهیه این ماده، وقت گیر و زمان بر است. همچنین با توجه به این نکته که حدود 10% از چربی استخراج شده در مرحله اول، داری اس وی اف ژل می‌باشد، بدیهی است، به میزان برداشت چربی بیشتری نیاز خواهد بود.

 

مزایای اس وی اف ژل

در این روش بدون نیاز به تمدید و تکرار تزریق، نتایج بسیار مطلوبی حاصل می‌شود. همچنین عوارضی که در تزریق چربی برای افراد ایجاد می‌شد، مانند تورم، التهاب، کبودی و درد، در این روش بسیار کمتر است.

در مجموع می‌توان گفت: اس وی اف ژل (SVF gel) ماده‌ای است که با تراکم بیشتری از سلول‌های بنیادی، آثار بهتری در جوانسازی و بهبود عوارض ناشی از زخم و جراحت پوست دارد. پس از تزریق اس وی اف ژل اثرات جوانسازی آن به مدت یک سال ادامه می‌یابد به این معنی که پروسه جوانسازی پوست تا یک سال پس از تزریق ادامه خواهد داشت.

 

تاثیر اس وی اف ژل در درمان جای زخم و سوختگی

محققان با تهیه این ماده و استفاه از آن برای افرادی که اسکارهایزخم و سوختگی غیر قابل درمان داشتند، دریافتند نتایج بسیار خوبی با تزریق اس وی اف ژل (SVF-gel) برای این بیماران ایجاد خواهد شد. اس وی اف ژل با ایجاد رگ‌های خونی اطراف اسکار، به ترمیم هرچه سریعتر بافت‌ها می‌پردازد و بیش از هر روش دیگری در درمان این ضایعات تاثیرگذار است.

تاثیر اس وی اف ژل در جوانسازی پوست

در سالهای اخیر، سلول درمانی برای جوانسازی اهمیت زیادی یافته است. کلاژن برای استحکام و خاصیت ارتجاعی پوست بسیار مهم است و به طور کلی میزان این پروتئین با افزایش سن کاهش می‌یابد. اس وی اف ژل (SVF gel) از طریق تولید بسیاری از سیتوکین‌ها و فاکتورهای رشد، باعث افزایش سنتز کلاژن پوستی و حتی عروقی می‌شود. تزریق این ماده در واقع نوعی سلول درمانی در راستای جوانسازی پوست است.

تزریق اس وی اف ژل (S.V.F gel) همچنین، با تغییر در ساختار پوست، خاصيت ارتجاعي، تراكم و ضخامت پوست را به طور معناداري بهبود می‌بخشد و با کاهش چین و چروک‌ها، به جوانسازی پوست می‌انجامد.

اشتراک گذاری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *