تزریق هیالورونیداز در تبریز


جهت مشاوره رایگان و خدمات زیبایی و تزریق آنزیم هیالونیداز در کلینیک تبریز پوست دکتر صابر با شماره مطب ۳۳۸۴۰۰۲۹ یا با شماره موبایل ۰۹۳۰۵۵۰۰۳۸۰ تماس حاصل فرمایید.

تزریق هیالورونیداز

پرکننده های برپایه هیالورونیک اسید یک دسته از پرکننده های تزریقی پوست هستند که شامل بلوترو، محصولات رستیلاین، ژئودرم و وولبلا می باشند. در این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی دکتر سلام به بررسی تزریق هیالورونیداز می پردازیم.

پرکننده های پوست بر پایه هیالورونیک اسید ( هیالورونیداز ) چگونه کار می کنند؟

تزریق پرکننده پوست یک روش موثر و محبوب برای صاف کردن موقت چین و چروک صورت و خطوط ریز، برگرداندن حجم به مناطقی از چهره که در طول زمان حجم خود را از دست داده اند و بهبود بافت گونه ها یا لب ها، بدون انجام جراحی های تهاجمی و مشکلات بلند مدت است.

هنگامی که تزریق پوستی به وسیله یک تزریق کننده واجد شرایط انجام می شود، به طور معمول نتایج ظریف و طبیعی دارد و بیشتر بیماران با دیدن نتایج شگفت زده می شوند. با این حال، هیچ درمان زیبایی ای، عاری از خطا نیست، و حتی تزریق کننده های ماهر نیز نمی توانند به بیماران قول ایجاد بهترین نتایج را بدهند.

مشکلات مرتبط با پرکننده های پوستی هیالورونیداز

در طول سال ها محبوبیت پرکننده های پوست به دلیل تاثیر آن ها در پر کردن تورفتگی ها و مناطق خالی صورت و بهبود شکل کلی صورت افزایش یافته است. افراد متخصص در زمینه زیبایی به طور مداوم مهارت بیشتری به دست می آورند و توانایی خود در بازیابی حجم صورت را بهبود می بخشند.

اگرچه بروز عوارض جانبی جدی نادر است، اما افزایش راهکارها به معنی افزایش پتانسیل در جهت ایجاد مشکلات و نتایج ناراضی کننده می باشد.

یک بیمار ممکن است بخواهد پرکننده صورت خود را به دلایل مختلف از بین ببرد. به عنوان مثال، برخی از بیماران برای انجام درمان به پزشک تازه کار و فاقد صلاحیت مراجعه می کنند و زمانی که پزشک پرکننده زیادی را تزریق می کند، پرکننده در نقطه اشتباهی قرار می گیرد، یا اینکه پزشک نمی تواند به خوبی پرکننده را روی صورت توزیع نماید تا نتایج متقارنی حاصل شود.

فرد فدوک، رئیس آکادمی آمریکایی جراحی پلاستیک و بازسازی صورت می گوید: ” این موضوع زمانی پیش می آید که بیماران می خواهند بخشی از پرکننده تزریق شده را حذف کنند، زیرا حجم پرکننده باعث ایجاد برآمدگی بر روی صورت و احساس تاثیر جرم پرکننده شده و یا بعد از تزریق پرکننده مشکلات جدی تری به وجود می آید.”یا به گفته ارل ام، دلیل دیگر حذف پرکننده این است که امکان تزریق غیر عمدی به یک رگ خونی وجود دارد. جانسون، جونیور او می گوید: ” این امر می تواند منجر به مرگ بافت و بروز مشکلات فاجعه آمیز گردد.”

هیالورونیداز چگونه کار می کند؟

هیالورونیداز -که با نام هیالورنان نیز شناخته می شود- آنزیمی است که با شکستن اسید هیالورونیک یا همان قندی که در بافت های ارتباطی وجود دارد، کار می کند. این باعث می شود که قند لزجت کمتری داشته باشد و نفوذ پذیری بافت را نیز افزایش می دهد.

تزریق هیالورونیداز

آنزیم های هیالورونیدازی که تحت نام های تجاری هایاداز، هایلنکس و ویتراس فروخته می شوند، به شدت در حل کردن پرکننده های صورت مبتنی بر اسید هیالورونیک موثر هستند.

هنگامی که این آنزیم به ناحیه آسیب دیده تزریق می شود باعث می شود که اسید هیالورونیک با سرعت تجزیه شود، به طوری که شما مجبور نیستید تا ماه ها با ظاهر ناخواسته خود رو به رو شوید.

برای درمان به وسیله هیالورونیداز، نیاز نیست تا برای مدت مشخصی پس از تزریق پرکننده پوست صبر کنید؛ در صورت نیاز می توان آنزیم را پس از تزریق محصول پرکننده مبتنی بر اسید هیالورونیک و در هنگامی که محل تزریق تثبیت شده است، تزریق کنید.

هزینه هیالورونیداز چقدر است؟

هزینه هیالورونیداز بستگی به این دارد که به چند دوره ی تزریق هیالورونیداز نیاز دارید و با توجه به منطقه جغرافیایی، تجربه متخصص و عوامل دیگر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. توجه داشته باشید که برای حل کامل پرکننده ممکن است به بیش از یک دوره و به میزان زیادی هیالورونیداز نیاز داشته باشید که این می تواند هزینه پرداختی تان را تحت تاثیر قرار دهد.

آیا هیالورونیداز دارای عارضه جانبی است؟

با توجه به گفته فدوک، سادگی هیالورونیداز، آن را به موثرترین راه برای حذف پرکننده های برپایه اسید هیالورونیک تبدیل کرده است. ساموئل لین، جراح پلاستیک تایید شده در بوستون، با این نظر موافق است، اما اشاره می کند که اثرات جانبی بالقوه ای نیز در این زمینه وجود دارد.

لین می گوید: ” بیماران باید آگاه باشند که این کار به طور بالقوه می تواند منجر به حذف مقدار بیشتری از پرکننده نسبت به میزان مورد درخواست بیمار شود و همچنین به علت وجود محصولات حیوانی در آن، خطر ایجاد واکنش آلرژیک، وجود دارد.”

آیا راهکار جایگزینی برای حذف پرکننده های برپایه هیالورونیک اسید وجود دارد؟

روش های دیگری نیز وجود دارند. فدوک می گوید: ” می توان بلافاصله پس از تزریق، پر کننده های مبتنی بر اسید هیالورونیک را به وسیله یک سوزن مته ای بزرگ تخلیه کرد. اما بدیهی است که این گزینه در مقایسه با تزریق ساده هیالورونیداز گزینه جذابی نیست.”

باید به این نکته توجه داشته باشید که هیالورونیداز تنها می تواند در پرکننده های اسیدی مبتنی بر اسید هیالورونیک مورد استفاده قرار گیرد. این ماده بر روی دیگر پرکننده ها مثل رادایز، بلافیل و اسکالپترا عمل نخواهد کرد. این پرکننده ها با روش های دیگری حذف می شوند.

لین می گوید: ” روش های بالقوه برای معکوس کردن وجود پرکننده های برپایه هیالورونیک اسید شامل استفاده از تزریق استروئید است، اما این کار تضمین نمی شود. راه دیگر این است که منتظر بمانید تا پرکننده به طور طبیعی حذف شود، اگرچه این امر ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد.

چقدر طول می کشد تا هیالورونیداز پرکننده را حل کند؟

وجود هیالورونیداز نباید به این معنا درنظر گرفته شود که پرکننده های بر پایه هیالورونیک اسید بد هستند.

در حقیقت، همانطور که فدوک توضیح می دهد، این واقعیت که در صورتی که مشکلی رخ دهد می توان پرکننده های مبتنی بر هیالورونیک اسید را حل کرد، آن ها را به یک گزینه بسیار جذاب تبدیل کرده است، و از این جهت، آن ها را از انواع دیگر پر کننده ها جدا می کند.

نتایج تزریق هیالورونیداز برای حذف پرکننده پوست باید در ۲۴ ساعت اول مشخص شود، اما باز هم بستگی به میزان تزریق و فرد تزریق کننده دارد.

گاهی اوقات نتایج ممکن است در نیم ساعت اول ظاهر شوند. برای درک بهتر نتیجه درمان باید با یک پزشک واجد شرایط که تزریقات هیالورونیداز را انجام می دهد، مشورت کنید.

آیا نیاز است تا پرکننده را از بین ببرم؟

فهم این نکته که تزریق پرکننده پوستی یک درمان موقت است، ضروری است. اگر درمان پرکننده پوست تان آنطور که برنامه ریزی شده است پیش نمی رود، بهتر است قبل از اینکه تصمیم بگیرید که از هیالورونیداز استفاده کنید، کمی صبر کنید. زیرا بعد از مدتی پرکننده با بدن هماهنگ می شود، که در آن زمان حتی ممکن است تصمیم بگیرید که مجددا پرکننده پوست را تزریق کنید.

با این حال، اگر تورم یا درد زیادی را تجربه کرید – و یا اگر در منطقه درمان احساس گرما می کنید – باید در سریع ترین زمان ممکن به پزشک خود مراجعه کنید، زیرا این ها علائمی هستند که باید سریعا درمان شوند.

در نهایت، پیش گیری بهترین راه برای جلوگیری از آسیب های منفی تزریق پرکننده های پوستی است. اگر پزشک شما برای اولین بار این کار را با موفقیت انجام داد، پس نیازی به نگرانی درباره حذف آن نیست.

با توجه به این موضوع، ارائه کننده ای را انتخاب کنید که دارای تجربه، دانش و مهارت است تا مشخص کند که کدام گزینه برای وضعیت شما مناسب است. یک متخصص پوست و یا جراح پلاستیک را انتخاب کنید و از او بخواهید تا گواهینامه و عکس های قبل و بعد بیماران خود را به شما نشان دهد. پزشکی که انتخاب می کنید باید سوابق خوبی در تزریق پرکننده های پوستی داشته باشد.

دکتر مصطفی صابرمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر مصطفی صابر

دکتر مصطفی صابر در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ التحصیل شده است و 22 سال سابقه طبابت دارد و هم اکنون به عنوان پزشک پوست و مو در شهر تبریز مشغول خدمت رسانی به همشهریان عزیز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *