مزوتراپی لاغری در تبریز

مزوتراپی لاغری

مزوتراپی چیست و چگونه انجام می شود؟

لاغری موضعی با مزوتراپی متدی است با میزان کم ترین تهاجم برای لاغری،که برای از بین بردن چربی‌های زائد موجود در بدن از طریق تزریق مواد شیمیای به زیر پوست و نواحی مورد نظر انجام می‌شود.

مزوتراپی حاوی آنزیم‌ها، ویتامین‌ها و ماده‌ای مشتق شده ازگیاه سویا به نام فسفاتیدیل کولین که اصلی‌ترین ماده شیمیای موجود در آن است، می‌باشد.

ماده شیمیای موجود در محلول مزوتراپی لاغری (فسفاتیدیل کولین) کاملا ماده‌ای بی‌خطر است که اکثر پزشکان دوز بالای این ماده را در درمان کلسترول بالا استفاده می‌کنند.

اما چگونگی انجام این کار از طریق سوزن تزریق مزوتراپی خیلی نازک و در اندازه سوزن‌هایی که در طب سوزنی استفاده می‌شود صورت می گیرد.

ابتدا قبل از تزریق مزوتراپی محل درمان را بی‌حس می‌کنند این بی حسی برای افرادی که جساس نیستند با یخ هم امکان پذیر است بعد از این مرحله تزریق صورت می گیرد. موقع تزریق نیز سوزش خفیفی ایجاد می‌شود که قابل تحمل است.

بعد از انجام تزریق در محل چربی‌های اضافی، پیوند مولکولی چربی‌ها ساختارشان از دست رفته، متلاشی شده و چربی ها تجزیه می‌شوند و از حالت جامد به مایع تبدیل می‌شوند.

مدت انجام عمل مزوتراپی لاغری در حد معمول حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد.

بدن بعد از گذشت چند هفته از تزریق، ضایعات چربی را از طریق سیستم‌های تصفیه مانند کبد و روده‌ها خارج می‌کند.

اکثر بیماران نتایج بهبود در چهار هفته را مشاهده می‌کنند .

 

کاربردهای لاغری موضعی با مزوتراپی

برخی از موارد چاقی که با تمرینات ورزشی از بین نمی روند با روش لاغری موضعی به راحتی از بین خواهند رفت.

مزوتراپی مانند روش‌های دیگر غیرتهاجمی لاغری موضعی (لاغری با دستگاه rf، لاغری با کویتیشن، لاغری با لیزر لیپولیز و… )، نیز بیشتر برای از بین بردن چربی نواحی از بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد .

از مزوتراپی برای از بین بردن چربی‌های اضافی بازوها، ران‌ها، شکم و دور کمر بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، همچنین روشی مناسب برای درمان سلولیت می‌باشد.

 

کاربردهای مزوتراپی لاغری

در این روش پوست اطراف محل تزریق‌های مزوتراپی سفت می‌شود و ظاهری جوان‌تر وشاداب‌تر ایجاد می‌کند که موجب جوانسازی پوست نیز می‌شود بدون اینکه نیاز به لیفت و جراحی زیبایی یا لیپوساکشن داشته باشد .

 

ترفندهای تزریق مزوتراپی در لاغری موضعی

تزریق در اپیدرم (IED)

تزریق مزوتراپی در عمق کمتر از یک میلی متر را تزریق اینترا اپیدرمال می گویند. از ویژگی ها ی این تزریق می توان به تحریک پوستی قابل توجه، تزریق بدون درد، فقدان خونریزی، اثر سریع و توانایی پوشاندن سطوح وسیعی از پوست اشاره کرد.

تزریق IED در بیمارانی انجام می شود که به درد بسیار حساس هستند و یا با ترس از بروز درد از انجام مزوتراپی لاغری اجتناب می کنند.

تزریق در درم سطحی (IDS)

در این روش تزریق، دارو در محلی که اپیدرم و درم تلاقی می کنند تزریق می شود عمق این تزریق یک الی دو میلی متر است. تزریق در درم سطحی، به دلیل ایجاد برجستگی در محل تزریق، به تکنیک پاپولگذاری نیز معروف است و اغلب در پرتکل های رفع چین و چروک ها و خطوط ظریف پوستی به کار می رود.

تزریق در درم عمقی (IDP)

در این روش، دارو در درم عمقی (عمق دو ال چهار میلی متری) تزریق می شود. این تزریق اغلب در پروتکل های کنترل درد در نقاط مشخص و نیز رفع ندول‏های سلولیت و سلولیت های فیبروزه و اسکلروزه و همچنین جهت تحریک فیبروبلاستها در جوانسازی بکار می رود.

تزریق در هیپودرم (SC or IHD)

این روش معمولاً در مزوتراپی لاغری استفاده می شود. و اخیرا در درمانهای پوست و زیبایی مطرح شده است و درمواقعی که نیاز به تزریقات عمقی تر از درم باشد، بکار می رود. عمق این تزریق بیشتر از چهار میلی متر است. مانند تزریق فسفاتیدیل کولین در لایه هیپودرم در مزوتراپی لاغری؛

 

مزوتراپی لاغری

 

مزوتراپی لاغری برای کدام نواحی انجام می شود؟

۱-مزوتراپی بازو

یکی از مناطق بدن که در برخی از افراد با رژیم‌های سنگین لاغری نیز چربی خود را از دست نمی‌دهند بازوها هستند. برای این کار سریعترین و بهترین روش استفاده از مزوتراپی است. در صورت استفاده از دیگر روش های سفت کردن بازو،در آخر کار ممکن است پوست اضافی باقی بماند.

مزوتراپی لاغری بازو یکی از روش های سریع و بی خطر می باشد .به همین خاطر این افراد به راحتی می‌توانند با استفاده از درمان مزوتراپی لاغری تمامی چربی‌های اضافی بازوهای خود را، بدون اینکه نیاز به عمل جراحی زیبایی داشته باشند از بین ببرند.

۲-مزوتراپی غبغب

داشتن بدنی با فرم عالی و بدون چربی هم با وجود غبغب ظاهر شما را چاق نشان خواهد داد.یکی از ناحیه‌های بدن که چربی آن در مقابل هر نوع رژیم غذایی و ورزش مقاومت سختی می‌کند، چربی‌های زیر چانه (غبغب) است.

مزوتراپی که درقسمت صورت تزریق می‌شود می‌تواند روشی مناسب و بدون خطر و درد برای از بین بردن چربی‌های این ناحیه باشد و این ناحیه از صورت شما را خوش‌فرم و خوش‌تراش‌تر جلوه دهد.

۳-مزوتراپی شکم

بی تردید چربی های این ناحیه بیشتر در معرض جلب توجه است، شاید بتوان با گرفتن رژیم لاغری و نیز ورزش از شر چربی‌های این ناحیه تا حدودی خلاص شد ولی در برخی از افراد این امکان وجود ندارد و یا توانایی گرفتن رژیم غذایی و یا ورزش کردن را ندارند و دوست دارند هرچه سریع‌تر از شر این چربی‌ها خلاص شوند که در این صورت بهترین روش استفاده از روش‌های غیرتهاجمی لاغری موضعی است که یکی از آن‌ها و جدیدترینش مزوتراپی لاغری می‌باشد.

۴-مزوتراپی پا

سلولیت، تجمع ناهموار چربی در زیر پوست است که مستعدترین ناحیه از بدن برای سلولیت داخل و خارج ران‌ها می‌باشد. از بین بردن چربی‌های اضافی ناحیه پاها و ران همانند شکم و اطراف کمر نیست که با هر نوع رژیم و ورزشی از بین بروند.

خلاصی از چربی‌های اضافی این نواحی به شدت سخت است ولی مزوتراپی لاغری که با استفاده از تزریق انجام می‌شود درمانی مناسب برای از بین بردن چربی‌های اضافی و تراش دادن ران‌ها می‌باشد.

 

قبل از درمان لاغری با مزوتراپی

حداقل یک هفته قبل از انجام این روش از مصرف هرگونه آسپرین و غیره اجتناب کنید. همچنین از مصرف ژل ضد التهاب یا ضد هیستامین خودداری نمایید. ۳ روز قبل از درمان می‌توانید برای کاهش کبودی خود از ژل آرنیک استفاده کنید .

روز انجام فرآیند و ۳ تا ۴ ساعت قبل از درمان، غذای سبک و حاوی مواد پروتئینی مصرف کنید. ناحیه مورد نظر را با یک صابون ضد باکتریایی بشویید و هر قسمت مورد نیاز را اصلاح کنید. قبل از درمان خود از لوسیون، کرم و غیره استفاده نکنید.

 

تعداد جلسات درمان لاغری با مزوتراپی

برای بهبودی کامل در لاغری موضعی با مزوتراپی و مشاهده نتایج بهتر و نیز حفظ تاثیرات، تعداد جلسات با فواصلی که پزشک متخصص تعیین می‌کند متغیر می‌باشد که معمولا فواصل بین ۶ تا ۸ هفته می‌باشد.

 

مزایای لاغری با مزوتراپی

 • لاغری موضعی با مزوتراپی یک روش غیر جراحی برای کسانی که از عمل جراحی است.
 • به بیهوشی چه موضعی و چه عمومی نیاز ندارد.
 • بسیار ارزان‌تر از روش لیپوساکشن یا روش‌های زیبایی برپایه لیپوساکشن است.
 • می تواند سلولیت توده‌ای را هموار کند.
 • یک فرآیند ۳۰ دقیقه ای سرپایی است.
 • با حداقل درد همراه است

عوارض مزوتراپی لاغری

 • میزان موفقیت بسیار متغیر است. نتایج را نمی‌توان تضمین کرد و برخی از مردم هیچ تغییری مشاهده نمی‌کنند.
 • نیاز به درمان ممکن است تکرار شود.
 • حفظ رژیم غذایی مناسب و ورزش برای جلوگیری از تأثیرات عکس ضروری است.
 • خطر کبودی، خونریزی، عفونت و یا واکنش‌های آلرژیک به مواد تشکیل دهنده وجود دارد
 • احساس درد، قرمزی، کبودی و تورم در مناطق تحت درمان پس از یک روز که اغلب این عوارض چند روزه هستند و فروکش می کنند.
 • بیمار می‌تواند تقریبا بلافاصله به محل کار یا فعالیت طبیعی خود بازگردد، اما باید یک هفته از حمام گرم اجتناب کند.
 • احتمال واکنش آلرژیک به مواد تزریقی وجود دارد.

 

هزینه مزوتراپی لاغری

هزینه روش‌های غیرتهاجمی برای لاغری موضعی خیلی کم‌تر از روش‌های جراحی مانند لیپوساکشن، جراحی زیبایی شکم، و جراحی لیفت می‌باشد. در بین روش‌های غیرتهاجمی نیز هزینه مزوتراپی لاغری مقرون به صرفه تر می باشد.

دکتر مصطفی صابرمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر مصطفی صابر

دکتر مصطفی صابر در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ التحصیل شده است و 22 سال سابقه طبابت دارد و هم اکنون به عنوان پزشک پوست و مو در شهر تبریز مشغول خدمت رسانی به همشهریان عزیز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *