تبریزپوست
تبریزپوست

قیمت و هزینه لیپوساکشن در تبریز

قیمت عمل لیپوساکشن بدن

هزینه جراحی لیپوساکشن در سال 99 نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است. دلیل این مساله افزایش قیمتی است که مراکز جراحی و بیمارستانها از پزشکان جراح دریافت می کنند. همچنین تجهیزات و مواد مصرفی نسبت به سال گذشته گرانتر شده است. اما جای نگرانی نیست.

لیپوساکشن یک عمل زیبایی است که به منظور پیکرتراشی در بخش های مختلف بدن انجام می‌ شود. این عمل زمانی انجام می شود که فرد از طریق روش هایی همچون ورزش و رژیم غذایی نتواند به تناسب اندام برسد.

هزینه عمل لیپوساکشن در قسمت های مختلف بدن دارای مقدار متفاوتی است. عوامل زیادی قیمت این عمل را تحت تاثیر قرار می دهد که در بخش های بعد به طور کلی شرح داده می شود. اگر می خواهید عمل لیپوساکشن انجام داده و یا در این زمینه اطلاعات کسب کنید، این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید:

 

هزینه عمل لیپوساکشن چقدر است؟

هزینه لیپوساکشن برای هر فرد را قبل از معاینه دقیق نمی توان به طور دقیق مشخص کرد زیرا بستگی دارد این عمل در کدام قسمت انجام می شود.

علاوه بر این لیپوساکشن دارای روش ‌های متعددی است که هر کدام از نظر قیمت در محدوده خاصی قرار دارند. بنابراین برای تعیین قیمت عمل لیپوساکشن ابتدا باید روش مناسب عمل و جراح انتخاب شود.

پس از معاینه کامل و مشخص شدن فاکتورهای موثر در جراحی، قیمت نهایی توسط جراح اعلام می شود.

 

هزینه عمل لیپوساکشن در سال 99

تمام روش های لیپوساکشن در سال 99 افزایش قیمت داشته اند. نه تنها عمل لیپوساکشن بلکه تمام عمل ‌های زیبایی مشمول این افزایش قیمت شده اند.

بر اساس تعرفه هایی که وجود دارد و شرایط جراحان مختلف می توان گفت بین 20 تا 30 درصد این هزینه ها بالا رفته اند.

هزینه ای که در اوایل سال تعیین می شود برای تمام طول سال بوده و به ندرت مشاهده می ‌شود که یک جراح مجددا هزینه‌ ها را افزایش دهد.

به طور میانگین هزینه عمل لیپوساکشن بین 12 تا 30 میلیون تومان برآورد می شود.

 

هزینه لیپوساکشن کل بدن چقدر است؟

برخی از افراد ممکن است در بیشتر اعضای بدن دچار تجمع چربی های موضعی باشند. این افراد برای اینکه به تناسب اندام برسند باید در چند عضو این عمل را انجام دهند.

در چنین شرایطی لازم است بیمار در چند جلسه عمل شود. اگر تعداد نواحی بیشتر شود، هزینه جراحی هم افزایش می ‌یابد.

هزینه نهایی لیپوساکشن کل بدن با جمع هزینه تمام عضو هایی که عمل می ‌شوند مشخص می شود. جراح بیمار را به طور دقیق معاینه کرده و هزینه ی دقیق را به او اعلام می کند.

 

هزینه عمل لیپوساکشن شکم و پهلو

هزینه عمل لیپوساکشن شکم و پهلو از حدود 7 تا 9 میلیون تومان آغاز می شود. لیپوساکشن شکم و پهلو در مواردی انجام می ‌شود که فرد در این دو ناحیه چربی اضافی داشته باشد.

تعداد مراجعه کنندگان برای لیپوساکشن این قسمت بیشتر است. هزینه جراحی لیپوساکشن شکم و پهلو دارای مقدار یکسانی نیست و از عوامل زیادی تأثیر می گیرد.

در این زمینه فاکتورهایی همچون روش لیپوساکشن، مهارت پزشک، وضعیت شکم و پهلو و… موثر هستند. اگر چربی های شکم و پهلو بیش از حد باشد لازم است عمل در جلسات بیشتری انجام شده و قیمت آن هم بیشتر می ‌شود.

 

هزینه عمل لیپوساکشن سینه

عمل لیپوساکشن سینه برای افرادی کارایی دارد که بزرگی سینه برای آنها مشکلاتی را ایجاد کرده باشد. این عمل حجم سینه ها را کاهش داده و باعث می شود به فرم ایده ‌آل برسد.

نمی توان به طور دقیق قیمت جراحی لیپو سینه را بیان کرد زیرا همانطور که گفته شد تحت تاثیر عوامل متعدد بوده و نیاز به معاینه حضوری دارد. هزینه لیپوساکشن سینه بین 7 تا 12 میلیلون تومان تخمین زده می شود.

 

هزینه جراحی لیپوساکشن باسن

هزینه لیپوساکشن باسن از 7 میلیون تومان آغاز می شود. افرادی که دارای باسن بزرگ هستند هم با مشکلاتی روبرو می شوند. بسیار دشوار است که با روش های غیر جراحی بتوان چربی های ناحیه باسن را از بین برد.

به همین دلیل اکثر افراد برای فرم دهی و لاغر کردن این قسمت، لیپوساکشن باسن را انجام می دهند. بانوان در بیشتر موارد در ناحیه باسن دچار افزایش چربی می ‌شوند.

قیمت عمل در وهله اول به روش انجام آن و میزان چربی انباشته شده در این ناحیه بستگی دارد.

البته مهارت جراح هم در این مخارج در نظر گرفته می ‌شود. از آنجایی که لیپوساکشن باسن یک عمل زیبایی است افراد مراجعه‌ کننده نمی توانند از خدمات بیمه استفاده کرده و باید هزینه را خود پرداخت کنند.

 

هزینه عمل لیپوساکشن ران

قیمت لیپوساکشن ران بدون انجام عمل لیفت بین 8 تا 10 میلیون تومان است. ران ها به دنبال افزایش وزن دچار تجمع چربی می شوند.

چربی ها معمولاً در هر دو ران جمع می شوند و لازم است عمل در هر دو پا انجام شود. جراح باید بتواند عمل را به گونه ای انجام دهد که تقارن بین ران ها به هم نخورد.

با استفاده از روش ‌های زیادی می ‌توان رانها را عمل کرد. هزینه دقیق عمل لیپوساکشن ران را تنها بعد از مراجعه حضوری می توان اعلام کرد.

 

هزینه عمل لیپوساکشن بازو

چربی در تمام نقاط بازو ممکن است جمع شود و مقدار این چربی ها در همه افراد یکسان نیست. این موضوع یکی از دلایلی است که باعث می ‌شود قیمت لیپوساکشن بازو ثابت نباشد.

از دیگر عوامل موثر در قیمت عمل لیپوساکشن بازو می ‌توان به تبحر جراح و وضعیت بازوهای مراجع اشاره کرد.

این عمل به طور همزمان در هر دو بازو انجام می شود چرا که معمولاً مقدار چربی که در هر دو بازو جمع می‌ شود یکسان است.

 

هزینه عمل لیپوساکشن غبغب و صورت

چربی ها در ناحیه غبغب و صورت هم استعداد ذخیره شدن دارند. این نواحی بعد از ناحیه هایی همچون شکم و پهلو دچار تجمع چربی می‌ شوند. البته غبغب علاوه بر چاقی ممکن است به دلایلی همچون عوامل ژنتیکی و افزایش سن هم ایجاد شود.

عمل لیپوساکشن یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن چربی های غبغب و صورت است. مقدار چربی های جمع شده در این نواحی کمتر از دیگر اعضا است.

تنها دلیلی که می تواند هزینه عمل لیپوساکشن صورت و غبغب را مقداری افزایش دهد، حساسیت این نواحی و تاثیر زیاد آن ها بر زیبایی چهره است.

هزینه روش های مختلف لیپوساکشن

همانگونه که در بخش اول اشاره کردیم عمل لیپوساکشن با چند روش انجام می شود. این روش ها هر کدام فرآیند خاص خود را دارند. بنابراین هزینه آن ها مقداری با یکدیگر متفاوت است.

 

هزینه عمل لیپوساکشن اولتراسونیک

لیپوساکشن اولتراسونیک با استفاده از دستگاهی انجام می‌ شود که برای حذف چربی ها از امواج ماورای صوتی استفاده می کند.

قدرت این امواج بالا بوده و به راحتی چربی ها را تخریب می کند. بالا بودن مزایای روش اولتراسونیک باعث شده اند هزینه این روش بیشتر از برخی روش های لیپوساکشن باشد. پیش بینی می شود در آینده ای نه چندان دور بیشتر از این روش استفاده شود.

 

عوامل موثر در قیمت عمل لیپوساکشن

پارامترهای زیادی بر لیپوساکشن و هزینه آن تاثیر گذاشته و باعث می ‌شوند این هزینه دارای رقم مشخصی نباشد. هر عامل به اندازه خود روی مخارجی که بیمار می ‌پردازد موثر است. برخی از این عوامل به شرح زیر هستند.

1-ناحیه تحت جراحی

همانطور که می دانید لیپوساکشن برای اکثر اعضای بدن قابل انجام است. نمی توان برای همه قسمت های بدن یک هزینه را در نظر گرفت. هزینه این جراحی در اعضای مختلف بدن متفاوت است.

در مواردی ممکن است لیپوساکشن در دو یا چند ناحیه از بدن انجام شود. هرچه تعداد عضو ها بیشتر باشد هزینه عمل نیز بیشتر می ‌شود.

2-مهارت و تجربه جراح

مهارت پزشکی که انتخاب شده است روی قیمت عمل جراحی تأثیر زیادی دارد. برای اینکه از میزان مهارت یک پزشک مطلع شویم باید سوابق کاری و مدرک تحصیلی را بررسی کنیم.

3-وضعیت بیمار

جراح بررسی می‌ کند بیمار در عضوی که قصد عمل آن را دارد چه مقدار انباشتگی چربی دارد. هرچه حجم چربی بیشتر باشد مدت زمان انجام عمل بیشتر شده و در پی آن قیمت عمل هم بیشتر می‌ شود.

4-هزینه اتاق عمل و مرکز جراحی

مدت زمان عمل بر مخارج اتاق عمل تاثیر می گذارد. در صورتی که چند عضو عمل شوند و لازم باشد عمل در چند جلسه انجام شود، هزینه اتاق عمل بیشتر و قیمت نهایی افزایش می یابد.

 

هزینه عمل لیپوساکشن بدن در تهران چقدر است؟

قیمت عمل لیپوساکشن در تهران از حدود 10 میلیون تومان آغاز می شود. تهران به دلیل امکانات بیشتر و متخصصین حرفه ای تر از آمار بیشتری در عمل های زیبایی برخوردار است.

عمل لیپوساکشن به تعداد زیاد در این شهر انجام شده و شرایط برای انجام بی عیب و نقص آن فراهم است.

حداکثر هزینه ای که برای عمل لیپوساکشن در تهران دریافت می شود حدود 25 میلیون تومان است و این رقم به عواملی پیش تر ذکر شد بستگی زیادی دارد.

اشتراک گذاری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *