شیدینگ لب در تبریز

شیدینگ لب در تبریز

شیدینگ لب

شیدینگ لب یکی از جدیدترین روش های تاتو لب و آرایش دائم است که برای پررنگ تر نشان دادن یا حجیم تر نشان دادن و اصلاح ناهماهنگی های لب کاربرد دارد.

پر بودن و خوش رنگ بودن لب ها تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی و جوان تر به نظر رسیدن صورت دارند. امروزه برای پرتر و حجیم تر نشان دادن لب ها از آرایش لب با رژ لب و خط لب ، تزریق ژل، تاتو خط لب ، رژ لب دائم و شیدینگ لب استفاده می شود.

شیدینگ لب یا رژ لب دائم یکی از روش های آرایش نیمه دائم لب هاست که به دلیل ظاهر طبیعی ای که دارد بین خانم ها بسیار محبوب شده است و کمک می کند همیشه یک ارایش ملایم روی لب های خود داشته باشید.

اگر از حجم لب ها یا کمر رنگ بودن لب هایتان شاکی هستید و وقت کافی برای آرایش ندارید می توانید با بدست آوردن اطلاعات کافی متوجه شوید که شیدینگ لب یعنی چه و چه مزایا و معایبی ممکن است داشته باشد.

شدینگ لب یا تاتو لب یک روش آرایش دائم است که باعث تغییر رنگ لب ها می شود.

شیدینگ لب در واقع نوعی تاتو است که با تزریق رنگ دلخواه به زیر پوست لب ، برای مدت زمان طولانی رنگ لب ها را تغییر میدهد.

شیدینگ لب با وجودی که به عنوان آرایش دائم شناخته می شود ولی همیشگی نیست و بعد از مدتی رنگ و حالت لب ها به شکل اولیه خود باز می گردد.

البته شیدینگ لب با تاتو لب تا حدودی متفاوت است و دستگاهی که برای این دو استفاده می شود نیز متفاوت است ،

شدینگ لب بیشتر برای سایه زنی لب استفاده می شود و رنگ لب را تقویت می کند ولی تاتو لب کلا لب ها را تغییر رنگ داده و ماندگاری بیشتری نسبت به شیدینگ لب دارد.

جهت مشاوره رایگان و انجام خدمات زیبایی در کلینیک تبریز پوست دکتر صابر با شماره مطب ۳۳۸۴۰۰۲۹ یا با شماره موبایل ۰۹۳۰۵۵۰۰۳۸۰ تماس حاصل فرمایید.

ماندگاری شیدینگ لب

مدت زمان ماندگاری شیدینگ لب بین 6 – 10 ماه است و برای افزایش زمان ماندگاری می تواند هر ماه شیدینگ لب را ترمیم کنید.

در صورتی که لب ها را به صورت مدام لایه برداری کنید یا اگر قرار گرفتن در معرض آفتاب و خشکی بیش از حد لب ها باعث پوسته ریزی لب ها شود احتمال این که شیدینگ لب کمتر از 6 ماه ماندگاری داشته باشد، بالا می رود.

شما می توانید هر 6 – 8 ماه برای ترمیم کامل شیدینگ لب به مرکز زیبایی خود مراجعه نمایید.

شیدینگ لب چگونه است؟

از تکنیک شیدینگ لب برای برای پررنگ تر کردن رنگ طبیعی لب ها استفاده می شود که با قلم و سوزن مخصوص رنگ دلخواهتان را به زیر پوست لب تزریق می کنند.

شیدینگ لب

مراحل شیدینگ لب به ترتیب عبارتند از :

1) انتخاب رنگ شیدینگ

در ابتدا باید با مشورت آرایشگرتان زنگی متناسب با رنگ پوست و رنگ لب ود انتخاب کنید. باید دقت داشته باشید که رنگ انتخاب شده با تناژ پوستی و رنگ طبیعی لبتان تناسب کافی را داشته باشد تا نتیجه منفی بر ظاهرتان نگذارد.

2) قرینه سازی لب ها

با اندازه گیری های دقیق در صورتی که لب ها قرینه نباشند یا بخواهید فرمشان را تغییر دهید یا لب های نازکتان را کمی ضخیم تر نشان دهید، قرینه سازی لب ها انجام می شود و خطوط بیرونی لب برای رنگ زدن نهایی مشخص می شود.

3) بی حس کردن لب ها

در صورتی که از بی حس کننده استفاده نشود ، شیدینگ لب درد دارد . به همین دلیل از انواع ژل های بی حس کننده ، کرم های بی حسی یا داروهای بی حسی تزریقی قبل از شروع شیدینگ استفاده می شود.

معمولا مواد بی حسی حدود 20- 40 دقیقه طول خواهد کشید تا اثر کنند.

در واقع نمی توانید انتظار داشته باشید که شیدینگ لب کاملا بدون درد باشد. قرار است با یک سوزن ظریف رنگی که انتخاب کرده اید با حرکات سریع پایین و بالا رفتن سوزن به زیر پوستتان تزریق شود تا تمام لب رنگ بگیرد، با وجودی که شیدینگ لب در عمقی کمتر از تاتو انجام می شود ولی باید توجه داشته باشید که شیدینگ لب درد دارد البته اگر تحمل تان نسبت به درد خوب است مشکل خاصی ندارید و می توانید به راحتی آن را تحمل کنید. پس خودتان را آماده کنید.

اگر میخواهید بدانید که آیا شیدینگ لب درد دارد یا خیر باید بگوییم که با وجود استفاده از ماد بی حسی قرار نیست درد زیادی را تحمل کنید و در صورتی که خیلی حساس باشید با دردی قابل تحمل و کم روبرو خواهید شد.

4) رنگ کردن لب ها

بعد ز بی حس شدن لب ها و اطراف لب ها ، رنگ انتخاب شده را وارد دستگاه تاتو می کنند و نوع و اندازه سوزن را متناسب با نوع شدینگ لب انتخاب نموده رودی دستگاه سوار می کنند و ناحیه مشخص شده روی لب را رنگ می کنند.

مزایای شیدینگ لب

 • تغییر رنگ یا پررنگ کردن لب
 • اصلاح کردن فرم لب
 • رفع ایراد ها و مشکلات لب
 • برجسته نشان دادن لب ها با حفظ حالت اولیه و طبیعی
 • شاداب تر و جوان تر نشان دادن صورت

عوارض شیدینگ لب

عوارض شیدینگ لب معمولا بسیار خفیف بوده و با مراقبت های لازم بعد از چند روز کاملا رفع می شوند.

 • ورم کردن و قرمز شدن لب ها بعد از شیدینگ
 • پوسته پوسته شدن لب ها بعد از شیدینگ
 • حساسیت به رنگ در موارد نادر که برای پیشگیری از آن بهتر است حتما تست حساسیت انجام شود.
 • عفونت لب ، تب و لرز و احساس سردرد در موارد نادر

انتخاب رنگ مناسب شیدینگ لب با توجه به رنگ پوست

تناژ پوست و رنگ پوست شما تاثیر بسیار زیادی در انتخاب رنگ برای لب ها دارد و در صورتی که رنگ انتخابی هماهنگی کافی با رنگ پوست شما نداشته باشد نتیجه کار خوشایند نخواهد شد.

انتخاب رنگ مناسب شیدینگ لب

رنگ پوست به طور کلی به سه دسته روشن ، متوسط و تیره تقسیم می شود که میتواند رنگ شیدینگ را با توجه به آن ها انتخاب کرد.

پوست روشن : به طور کلی رنگ لب مناسب برای پوست های روشن باید در طیف صورتی ، هلویی و قرمز قرار بگیرد. مناسب ترین انتخاب رنگ شیدینگ لب برای افرادی که پوست روشنی دارند عبارت است از : قرمز ، سرخابی و مرجانی.

پوست متوسط : رنگ پوست متوسط و گندمی رو به روشن بهتر است از تاژ بنفش ، صورتی و هلویی پر رنگ برای رنگ لب استفاده کننده تا چهره شان شاداب تر دیده شود.

البته برای پوست سبزه تیزه بهتر است از تناژ رنگ فرمی ، جگری ، آجری ، قهوه ای و کاراملی استفاده شود.

پوست تیره : افرادی که پوست تیره دارند میتواند از اغلب رنگ ها برای لب استفاده کنند ولی بهتر است از رنگ های قهوه ای و بنفش استفاده نکنند و بیشتر از طیف رنگ صورتی و نارنجی پررنگ استفاده نمایند.

شیدینگ لب برای چه افرادی مناسب است؟

-کسانی که لب هایی باریک و نازک دارند می توانند با شیدینگ لب ، ضخامت لب ها را افزایش داده و لب هایشان را برجسته تر و بزرگ تر نشان دهد.

-کسانی که لب هایی بی رنگ دارند می توانند با شیدینگ لب ، رنگ لب ها را تقویت کرده و چهره شاداب تری داشته باشند.

-کسانی که لب هایشان قرینه نیست یا مشکلاتی از قبیل لک و زخم فرم لب ها را به هم ریخته است می توانند با شیدینگ لب این ناهنجاری ها و ناهماهنگی ها را بپوشانند و لب ها را قرینه کنند.

-افرادی که حوصله همیشه آرایش کردن ندارند.

شیدینگ لب برای چه افرادی مناسب است؟

مراقبت های لازم بعد از شیدینگ لب

 •  برای ترمیم لب ها بعد از شیدینگ باید از وازلین برای کاهش ورن ، درد و سوزش و خشکی لب ها استفاده کنرد.
 •  بعد از شیدینگ لب ، لب ها شروع به پوسته ریزی میکنند که باید از کندن این پوسته ها خودداری کنید.
 •  3 – 4 هفته بعد از شیدینگ لب بهتر است از فعالیت های ورزشی ، رفتن به استخر و سونا اجتناب کنید.
 •  تا زمانی که خشکی لب ها از بین نرفته همیشه و به طور مداوم لب ها را چرب نگه دارید که ترک نخورند.
 •  تا زمانی که لب ها زخم است از مصرف مواد غذایی ، شور ، تند و ترش اجتناب کنید.

دکتر مصطفی صابرمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر مصطفی صابر

دکتر مصطفی صابر در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ التحصیل شده است و 22 سال سابقه طبابت دارد و هم اکنون به عنوان پزشک پوست و مو در شهر تبریز مشغول خدمت رسانی به همشهریان عزیز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *