سوالات متداول تزریق ژل

سوالات متداول درباره تزریق ژل

قبل از تزریق ژل به چه نکاتی باید توجه کرد؟

هرگونه دارویی حاوی استیل سالیسیتیک اسید، باید از دو هفته پیش از تزریق متوقف شود.
همچنین مصرف ویتامین ای و مکمل های گیاهان دارویی و طبیعی مانند سیر، جنسینگ و جینگکو نیز در این مدت زمان ممنوع است. اگر از این مواد استفاده می نمایید، لازم است در زمان معاینه، این موضوع را با پزشک متخصص در میان بگذارید.
حدود ۳ تا ۵ روز پیش از زمان تزریق ژل متقاضی باید از مصرف ایبوپروفن، دارو های مسکن ضد التهابی قوی، روغن ماهی و هرگونه نوشیدنی الکلی خودداری نماید. البته در صورت ضرورت استفاده باید در این خصوص با پزشک مشورت صورت گیرد.

چه مقدار ژل تزریق می شود؟

مقدار ژلی که به لب ها تزریق می شود با توجه به تصمیم و با مشورت پزشک متخصص انجام می گیرد. در مواردی که برجستگی بیشتری مطلوب باشد، مقدار ژل مورد نیاز برای تزریق بیشتر خواهد بود. برای مثال حدود سه سی سی ژل برای تزریق به لب های باریک، و حدود یک سی سی برای لب های برجسته تر، در نظر گرفته می شود.

آیا تزریق ژل برای بدن ضرر دارد ؟

اگر تزریق ژل در مراکز بهداشتی و معتبر انجام شود ، هیچ مشکلی برای اشخاص ایجاد نمی کند ، بنابراین توصیه می شود تزریق ژل در مراکز معتبر انجام شود ،

اگر بعد از تزریق ژل پشیمان شوم چه باید بکنم؟

همانطور که گفته شد، ماندگاری ژل های تزریقی دائمی نیست. یکی از ژل های پرکاربردی که برای تزریق استفاده می شود، ژل هیالورونیک اسید است. این ماده به صورت طبیعی در بافت های بدن وجود دارد و عامل حل کننده ی آن، آنزیمی به نام هیالورونیداز معرفی شده است.
تزریق کردن ۵ تا ۵۰ واحد هیالورونیداز می تواند در مدت یک تا دو هفته سبب صاف شدن برجستگی ناشی از ژل شود. البته افرادی که برخی از داروهای خاص را مصرف می کنند و یا به نیش زنبور حساسیت دارند اجازه ی استفاده از این آنزیم را ندارند.

ماندگاری تزریق ژل چقدر است؟

•میزان ماندگاری نتایج تزریق ژل و تزریق فیلر به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله: نوع ژل تزریقی مورد استفاده، سن شما، سبک زندگی و نوع پوست شما. نتایج این روش معمولا بین 6 ماه تا دو سال ماندگاری دارند. در برخی از نقاط مانند لب‌ها لازم است تا جلسات بازسازی پس از حدود ۴ ماه برنامه‌ریزی شوند. درحالی‌که در برخی از نقاط دیگر صورت، پس از گذشت ۸ ماه ممکن است برای حفظ آثار درمان، یک جلسه‌ی بازسازی موردنیاز باشد. معمولاً در جلسه‌ی بازسازی نسبت به جلسه‌ی اولیه، ژل کمتری موردنیاز خواهد بود.

آیا تزریق ژل نیاز به بیهوشی دارد؟

روش تزریق تهاجمی نیست و نیاز به عمل جراحی و بیهوشی ندارد.

من به چند جلسه ی درمانی نیاز خواهم داشت؟

برای حفظ نتایج، لازم است به صورت دوره ای، تزریق ژل را مجدداً تکرار کنید. طول این دوره ها بسته به نوع ژل تزریقی مورد استفاده، نوع پوست شما، سبک زندگی و سن شما بین ۶ ماه تا دو سال متغیر است.

اگر مجدداً تزریق ژل را انجام ندهم، ظاهر من به چه صورت خواهد بود؟

در صورتی که تصمیم بگیرید دیگر به تزریق ژل برای رفع چروک زیر چشم ادامه ندهید، تاثیراتی که ژل تزریق شده بر پوست شما گذاشته است، بعد از مدتی کم کم از بین می رود و پوست شما ممکن است مانند قبل و یا بهتر باشد، چرا که تزریق ژل در جلسات قبلی موجب هیدراته شدن پوست و افزایش میزان کلاژن در پوست شده است.

آیا این روش محدودیت سنی دارد؟

سن بیمار باید بالای ۱۸ سال باشد.

آیا تزریق ژل دردناک است؟

هر گونه درد و ناراحتی احتمالی در تزریق ژل گونه با به کارگیری کرم بی حس کننده موضعی یا تزریق بی حس کننده و استفاده از کمپرس سرد در نواحی تزریق ژل، به حداقل می رسد.

آیا ممکن است سطح پوست من ناهموار شود؟

این مورد به ندت رخ می دهد، ولی در هرحال حتی در صورتی که این مشکل بروز کند نیز، ظرف یک تا دو هفته برطرف می شود. در برخی موارد می توان این مشکل را با تزریق مجدد برای هموار کردن پوست، برطرف کرد.

تزریق ژل به چه صورت می باشد و آیا عوارضی هم به دنبال دارد؟

در مورد ژل های موقت، از آنجایی که خیلی از این ژل ها نوعی پروتئین و قندهای گیاهی بوده و بدن آن ها را به عنوان مواد بیگانه شناسایی نمی کند، معمولاً عوارضی نیز مشاهده نمی شود. حتی در موارد نادر اگر عوارضی ایجاد شود، چون به تدریج بدن این مواد را جذب و تجزیه می کند، هیچ گونه عارضه ماندگاری باقی نخواهد گذاشت.
اما در مورد ژل های دائم، گاهی عوارضی همچون حساسیت و حتی عفونت و گاهی جابه جایی ژل مشاهده می شود که برای پرهیز از آن، اولا در مورد افرادی که سابقه بیماری های خود ایمنی همچون آلرژی و آسم دارند بایستی آزمایش انجام شود و در بیماری های خود ایمنی شدید مانند لوپوس ، روماتیسم و سندرم نفروتیک و نیز بیماری های سیستمیک ماننددیابت، بهتر است به طور کلی تزریق انجام نشود.

آیا تزریق ژل برای افتادگی پلک هم کاربرد دارد؟

بله، یکی از راه هایی که از طریق آن، پزشک شما می تواند افتادگی پلک بالایی را درمان کند، تزریق ژل در زیر ابرو می باشد. این روش موجب می شود که تا حدودی شل شدگی و افتادگی پوست پلک بالایی برطرف شود و در از بین بردن سیاهی دور چشم موثر باشد. انجام این روش همچنین می تواند به خط ابرو حالت خوشایند و جذابی بدهد.

آیا تزریق ژل با تورم و کبودی همراه است؟

ممکن است در محل تزریق شده در برجسته کردن گونه، قرمزی، کبودی، تورم و حساسیت به لمس داشته باشید. البته بروز تمامی این موارد عادی است و واکنش طبیعی بدن به تزریق ژل گونه است و معمولا ظرف یک هفته برطرف می شود. در این مدت زمان، شما می توانید قرمزی و کبودی پوست را با آرایش مخفی کنید.
برجسته سازی گونه با عمل پروتز گونه را می توان تقریباً روی هر فردی انجام داد. این درمان غالباً برای اصلاح تورفتگی استخوان گونه انجام می شود که مهم ترین دلیل افراد برای قرار گرفتن تحت این عمل است. به هر حال، شما باید توجه داشته باشید که آیا این نوع از پروتز می تواند به شما در دست یابی به اهدافتان کمک کند یا نه. پزشک به شما در انتخاب بهترین روش برای برجسته سازی گونه ها کمک می کند و به همین دلیل بهتر است زمانی که تصمیم به انجام این درمان گرفتید با پزشک مشورت کرده تا نیازهای شما را ارزیابی نماید.
این عمل ها معمولاً تا زمانی که بیمار به سن بزرگسالی نرسیده باشد روی او انجام نمی شود؛ زیرا باید ساختار صورت به طور کامل شکل گرفته باشد و رشد و تغییرات آن متوقف شده باشد.