سوالات متداول تزریق بوتاکس

سوالات متداول درباره تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای چه کسانی نباید صورت گیرد؟

افرادی که بیماری های عفونی و التهابی در صورت و اطراف آن دارند افرادی که سابقه حساسیت به بوتاکس دارند خانم هایی که در دوره بارداری و شیردهی هستند افرادی که داروهای قلبی مصرف می کنند افرادی که پوست خیلی ضخیم دارند یا دارای چین و چروکهایی خیلی عمیقی هستند تزریق بوتاکس تقزیبا بی نتیجه است.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه سنی است؟

سن استفاده از این روش به سال تولد مربوط نمی ‏شود بلکه با سن پوست فرد مرتبط است. گاهی به عنوان پیشگیری از عمیق ‏تر شدن خطوط در سنین ۱۸ تا ۱۹ سال انجام می‏ گیرد.

چه افرادی صلاحیت تزریق بوتاکس را دارند؟

تزریق بوتاکس می بایستی فقط توسط پزشکان متخصص زیبایی یا پزشکان عمومی دوره دیده انجام شود تا بهترین نتیجه و کمترین عارضه را برای فرد به همراه داشته باشد.

از تزریق بوتاکس در چه جاهایی نمی توان استفاده کرد؟

متخصصان توصیه می کنند که تزریق بوتاکس در نواحی زیر دارای تاثیری نبوده و لذا نباید تزریق گردد:
-تزریق بوتاکس به لب
-تزریق بوتاکس به گونه ها
-تزریق بوتاکس به خط خنده

آیا می توان با تزریق بوتاکس ابروها را بالا برد؟

بله اما نه بصورت کامل، تزریق بوتاکس باعث شل شدن عضله میشود، با توجه به این موضوع پزشک متخصص، با تزریق بوتاکس به ناحیه میانی پیشانی و عدم تزریق در قسمت های بیرونی ابرو، حالتی ایجاد میکند که انتهای ابروها بالا میروند. با تزریق بوتاکس نمی توان کل ابروها و یا اتنهای داخلی آنها را بالا برد.

هر فرد در سال چند بار می تواند تزریق بوتاکس انجام دهد؟

متخصصان بر این عقیده اند که با توجه به تجربیات گذشته، هر زمانی که فرد توانست عضلات ناحیه مورد تزریق را حرکت دهد، می تواند اقدام به تزریق مجدد بوتاکس نماید. از آنجایی که بوتاکس نقش بسیار زیادی در جلوگیری در پیشرفت چین و چروکها دارد، بهتر است این تزریق سالی دو تا سه بار انجام گیرد.

مدت زمان اثر تزریق بوتاکس چقدر است؟

همانطور که گفته شد معمولا بعد از سه الی شش ماه اثر بوتاکس به تدریج از بین خواهد رفت و عضلات به حالت طبیعی خود برمیگردند. گرچه شرکت های سازنده بوتاکس ادعا میکنند اثر آن بین ۵ الی ۹ ماه است اما این حالت خوشبینانه است و در افراد مختلف با توجه به جنسیت و ماهیچه های صورت افراد، مدت زمان اثر ترزیق بوتاکس متفاوت و بین ۳ ماه تا ۶ ماه است.