روشهای درمان خط خنده در تبریز

درمان خط خنده در تبریز

روشهای درمان خط خنده

برای از بین بردن خط خنده روش های متعددی در علم پزشکی وجود دارد. بسیاری از افراد برخلاف سن و سال کمی که دارند، خطوط اطراف لب هایشان بسیار عمیق است و این موضوع باعث شده تا اعتماد به نفس آنها در لبخند زدن از بین برود.

یکی از خطوطی که در چهره باعث اختلال در زیبایی می شود، خط خنده یا لبخند است. به همین علت برای برطرف کردن این خطوط به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند تا از روش های درمانی رایج برای حذف خط لبخند کمک بگیرند.

 جهت مشاوره رایگان و درمان خط خنده در مرکز زیبایی تبریز پوست دکتر صابر با شماره مطب ۳۳۸۴۰۰۲۹ یا با شماره موبایل ۰۹۳۰۵۵۰۰۳۸۰ تماس حاصل فرمایید.

چه عواملی باعث ایجاد خط خنده (لبخند) می شود؟

خط لبخند خطی است که شادی ما را نشان می دهد. اما گاهی ممکن است این خطوط چنان عمیق در چهره ما ایجاد شوند که سن را بیشتر از حد واقعی نشان دهند.

عوامل متعددی باعث ایجاد خط لبخند در چهره می شوند. گاهی اوقات ممکن است عدم مراقبت صحیح از پوست باعث ایجاد خط خنده شود.

به طور مثال قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید می تواند باعث آسیب پوستی شود. البته این مورد شامل حال کسانی می شود که از ضد آفتاب مناسب برای پوستشان استفاده نمی کنند.

کسانی که سخنران هستند و یا کسانی که بیشتر از سایرین می خندند نیز خط لبخند عمیق تری دارند. صرفا خط لب بیانگر کهولت سن نیست، اما در زیبایی چهره اختلال ایجاد می کند.

در هر صورت همگی این افراد به دنبال راهی برای از بین بردن خط خنده هستند تا بتوانند زیبایی چهره شان را به دست بیاورند و با اعتماد به نفس بیشتری لبخند بزنند.

روش های از بین بردن خط خنده

همانطور که در بخش قبلی به این موضوع اشاره کردیم، زمانی که خط لبخند عمیق می شود و حتی در حالت عادی و طبیعی چهره، باز هم نمایان است، چهره افراد با سن و سال بالاتری دیده می شود.

به همین علت این افراد به دنبال راهی برای از بین بردن خط خنده هستند. ما در ادامه این بخش به چند نمونه از روش های جدید و رایج پزشکی برای درمان این مشکل اشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

۱- از بین بردن خط خنده با تزریق ژل

یکی از رایج ترین روش های حذف خط خنده، تزریق ژل است. این ژل ها باعث می شوند تا چروک هایی که با عمق زیاد در اطراف لب ها ایجاد شده اند، پر شوند تا این خطوط دیگر نمایان نشوند.

همچنین تزریق ژل باعث می شود تا پوست اطراف لب ها سفت شوند و این موضوع به تداوم این روش درمانی کمک می کند.

روش انجام تزریق ژل:

شما برای تزریق ژل باید به کلینیک تخصصی و زیبایی مراجعه کنید و این کار را تحت نظر پزشک متخصص انجام دهید. پس از مراجعه به پزشک، شما به طور دقیق معاینه می شوید تا عمق چین و چروک های اطراف لب هایتان توسط پزشک بررسی شود.

از بین بردن خط خنده با تزریق ژل

پس از این بررسی پزشک متخصص، نوع و حجم ژل مورد نیاز برای از بین بردن خط خنده را تعیین می کند و با استفاده از سوزن های ریز پزشکی، تزریق آغاز می شود.

این روش درمانی جزو یکی از روش های غیر تهاجمی به حساب می آید و شما می توانید در مدت زمان کوتاهی تزریق ژل را انجام دهید. پس از تزریق شما نیاز به بستری شدن و یا استراحت کردن ندارید و می توانید به راحتی به انجام کارهای روزمره تان بپردازید.

۲- از بین بردن خط خنده با روش هایفوتراپی

یکی دیگر از روش های رایج و تاثیرگذار برای درمان خط خنده، هایفوتراپی است. با استفاده از این تکنیک هم خط لبخند از بین می رود و هم پوست صورت لیفت می شود.

هایفوتراپی برای از بین بردن خط لبخند در یک جلسه کوتاه و به مدت ۴۵ دقیقه انجام می شود. این روش جزو روش های غیر جراحی و غیر تهاجمی به حساب می آید.

در این روش درمانی، حذف چین و چروک کنار لب ها، توسط دستگاه و با کمک امواج صوتی اولتراسوند انجام می شود.

روش انجام هایفوتراپی:

در روش هایفوتراپی، چین و چروک ها و خطوط اطراف لب ها توسط دستگاهی شبیه دستگاه سونوگرافی انجام می شود.

این دستگاه امواج صوتی اولتراسوند ساطع می کند که باعث می شود در لایه زیرین پوست گرما به وجود بیاید.

از بین بردن خط خنده با روش هایفوتراپی

این گرما پوست را برای کلاژن سازی تحریک می کند و باعث رشد پوست جدید می شود. هایفوتراپی یکی از جدیدترین و به روزترین روش های لیفت و حذف خط لبخند است که باید آن را در کلینیک های تخصصی و توسط پزشک متخصص انجام دهید.

۳- درمان خط خنده با بوتاکس

یکی دیگر از روش های از بین بردن خط خنده، تزریق بوتاکس است. در این روش ماهیچه های صورت یا همان ماهیچه های اطراف لب ها فلج می شوند و پوست به حالت اولیه خودش باز می گردد.

این روش درمانی بعد از ۳ الی ۴ ماه نیاز به تمدید دارد. پس از تزریق بوتاکس شما می توانید ۱ الی ۳ روز بعد نتیجه آن را در چهره تان ببینید.

در صورتی که پس از ۴ ماه خطوط لبخند مجددا به حالت اولیه خود بازگشتند، شما می توانید تزریق بوتاکس را تمدید کنید.

روش انجام بوتاکس:

در این روش درمانی پس از اینکه توسط پزشک متخصص معاینه شدید، نوع و مقدار بوتاکس توسط پزشک تعیین می شود. سپس برای اینکه شما احساس راحتی بیشتری کنید، با ژل بی حسی موضعی، ناحیه اطراف لب هایتان بی حس می شود.

درمان خط خنده با بوتاکس

در این مرحله با استفاده از سوزن های ریز پزشکی تزریق بوتاکس انجام می شود. شما می توانید پس از تزریق، به کارهای روزمره تان ادامه دهید. زیرا این روش غیر تهاجمی است و نیازی به بستری یا استراحت طولانی مدت ندارد.

۴- درمان خط خنده با تزریق چربی

یکی دیگر از جدیدترین روش های از بین بردن خط خنده، تزریق چربی است. این روش به نسبت سایر روش ها کمی گران تر است اما معمولا نتایج آن در مقایسه با سایر روش های درمانی ماندگارتر و طولانی تر است.

به طور کلی ۸۰% کسانی که با تزریق چربی نسبت به حذف خطوط اطراف لب هایشان اقدام می کنند، رضایت کاملی دارند و از نتایج مانگار این روش بسیار راضی و خشنود هستند.

روش انجام تزریق چربی:

در روش تزریق چربی برای از بین بردن خط خنده، چربی مورد نیاز از ناحیه شکم و یا گردنِ خودِ بیمار برداشته می شود. بنابراین هیچ جای نگرانی از بابت بروز حساسیت و یا عدم ماندگاری نیست.

درمان خط خنده با تزریق چربی

چرا که این بافت طبیعی بدن خودتان است که به زیبایی چهره تان کمک می کند. معمولا چربی های بدن تا سالیان سال زنده می مانند و به خوبی چین و چروک های پوستی را برطرف می کنند.

پس از اینکه چربی از ناحیه شکم و یا گردن شما برداشته شد، توسط سوزن های ریز پزشکی به خطوط کنار لب ها تزریق می شود و باعث از بین رفتن این خطوط می شود.

 

درمان خط خنده چه تاثیری بر روی چهره دارد؟

زمانی که شما می خواهید با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنید، قطعا لبخند می زنید. در صورتی که خط لبخند شما عمیق باشد، اعتماد به نفسی برای خندیدن ندارید و همیشه چهره شما مضطرب و پژمرده به نظر می رسد.

اگر خط لبخند شما عمیق است، بهتر است تا با کمک علم پزشکی این خطوط را درمان کنید و زیبایی و جوانی را به چهره تان بازگردانید.

چگونه از ایجاد خط خنده جلوگیری کنیم؟

اکثر کسانی که از روش های رایج برای درمان خط خنده استفاده کرده اند، بسیار رضایت داشته اند و اعتماد به نفس خود را به دست آورده اند. علاوه بر این موارد جوانی و زیبایی را به چهره خود بازگرداندند. زیبایی و جوانی حق شماست. از روزهای جوانی تان لذت ببرید و چهره ای شاداب و زیبا داشته باشید.

آیا می توان از ایجاد خط خنده جلوگیری کرد؟

در این بخش توضیحات کاملی در خصوص روش های رایج حذف خطوط لبخند به شما دادیم. همچنین در بخش اول به یک سری عوامل که در ایجاد خط خنده نقش دارند، اشاره کردیم. اما شاید این سوال برای شما مطرح شود که چگونه می توان از ایجاد خط خنده جلوگیری کرد؟

در هر صورت در علم پزشکی شعار “پیشگیری بهتر از درمان است”، همیشه در اولویت قرار دارد. به همین منظور ما چند راهکار برای پیشگیری از خط لبخند به شما ارائه می دهیم.

  • مصرف روزانه ۶ الی ۸ لیوان آب در روز به جوانی و شادابی پوست کمک می کند.
  • حتما قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، از ضد آفتاب مناسب برای پوستتان استفاده کنید.
  • از مصرف سیگار و یا دخانیات خودداری کنید.
  • از کرم ها و محصولات مراقبت پوستی استفاده کنید.
  • روزی سه بار به پوستتان مرطوب کننده بزنید.
  • به پهلو نخوابید. خوابیدن به پهلو می تواند باعث عمیق شدن خطوط اطراف لب ها شود.

هزینه درمان از بین بردن خط خنده در تبریز

هزینه درمان خط خنده به عوامل متعددی بستگی دارد. این عوامل به شرح زیر هستند:

  • عمق خطوط و چین و چروک های اطراف لب ها
  • روش درمانی
  • مجهز بودن کلینیک زیبایی
  • تخصص پزشک

برای اطلاع دقیق از هزینه درمان خط لبخند، می توانید به کلینیک زیبایی مراجعه کنید و توسط پزشک معاینه شوید تا روش مناسب برای درمان شما و همچنین هزینه درمان به شما اعلام شود.

دکتر مصطفی صابرمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر مصطفی صابر

دکتر مصطفی صابر در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ التحصیل شده است و 22 سال سابقه طبابت دارد و هم اکنون به عنوان پزشک پوست و مو در شهر تبریز مشغول خدمت رسانی به همشهریان عزیز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *