درباره بوتاکس ایرانی دیستون بیشتر بدانیم


بوتاکس دیستون

دیستون یکی از برندهای بسیار مرغوب ایرانی در زمینه تولید سم بوتولینوم A(بوتاکس) است.

این محصول توسط شرکت داروسازی ایمن واکسن البرز طراحی و تولید شده و در اختیار کلینیک های زیبایی معتبر در سطح کشور قرار گرفته است.

تولیدات شرکت دانش بنیان ایمن واکسن البرز همگی از سوی سازمان غذا و داروی کشور مورد تأیید قرار گرفته اند و این شرکت در این سال ها توانسته توان بالای خود را در زمینه تولید دو میلیون ویال داروی بوتاکس در سال به اثبات رساند.

در این مطلب به ویژگی های منحصر به فرد بوتاکس دیستون که موجب شده است این محصول هم رده رقبای خارجی خود قرار گیرد، اشاره می کنیم.

توکسین بوتولینوم A

با افزایش سن، بروز خطوط سطحی و عمیق و چین و چروک پوست امری اجتناب ناپذیر خواهد بود. با این حال امروزه بسیاری می کوشند به نحوی برخلاف جریان طبیعی پیری شنا کنند و به همین خاطر به انواع ژل ها و مواد پر کننده (فیلر)، بوتاکس و انواع روش های جراحی برای جوانسازی پوست روی می آورند.

یکی از محبوب ترین راه های پیشگیری از بروز چین و چروک و از بین بردن خطوط اطراف دهان و چشم ها،‌ تزریق بوتاکس یا سم کلستریدیوم بوتولینوم نوع Aبه زیر پوست و داخل عضلات صورت است. این ماده ترکیب اصلی به کار رفته در بوتاکس دیستون (و نیز سایر برندها) به شمار می رود.

توکسین بوتولینوم موجب برداشتن تنش از روی عضلاتی که مسئول ایجاد حالت صورت و حرکات اجزای آن هستند گردیده و به این ترتیب فرم صورت را به حالت جوان تر و زیباتر خود باز می گرداند.

سم بوتاکس با مسدود کردن موقت انتقال عصبی در عضلات صورت، مانع از انقباض بیش از حد و متعاقباً ایجاد چروک بر روی سطح پوست می شود.

چرا بوتاکس دیستون را انتخاب کنیم؟

شرکت ایرانی تولید کننده این محصول مفتخر است که با کمک متخصصان و دانشمندان زبده و برترین تجهیزات داروسازی خود، توانسته است محصولی باکیفیت را در زمینه رفع آثار پیری و جوان سازی پوست ارائه دهد؛ محصولی که به جرأت می توان آن را رقیب سرسختی برای نمونه های مشابه خارجی دانست.

بوتاکس دیستون

قیمت مقرون به صرفه تزریق این ماده عامل دیگری است که موجب علاقه مندی بسیاری از افراد به این محصول تولید داخل می گردد.

تزریق بوتاکس دیستون در کلینیک های معتبر پوست و زیبایی و زیر نظر پزشکان متخصص انجام گرفته و پس از یک الی دو هفته اثرات معجزه آسای خود را نشان خواهد داد.

این نتایج بسته به دوز دریافتی یا منطقه تحت درمان ممکن است تا ۶ هفته الی ۶ ماه ماندگاری داشته باشند.

از نظر عوارض، این محصول یکی از بی عارضه ترین ترکیبات به کار رفته در کلینیک های زیبایی بوده و به صورت کاملاً موضعی تنها در ناحیه تحت درمان اثر خود را اعمال می کند. بنابراین نیازی نیست نگران جا به جا شدن سم و بروز عوارض آن باشید.

در برخی از افراد ممکن است در محل تزریق تورم، قرمزی یا کبودی خفیفی ایجاد شود که البته به مرور زمان و پس از گذشت چند ساعت خود به خود برطرف می گردد.

تزریق بوتاکس احتیاج به هیچ گونه مراقبت بعد از تزریق نداشته و فرد می تواند بلافاصله بعد از بازگشت از کلینیک زیبایی اعمال روزمره خود را از سر گرفته و به فعالیت های معمول خود ادامه دهد.

بنابراین اگر شما هم به دلیل سال ها استفاده از عضلات چهره خود و پلک زدن ها و اخم کردن های فراوان دچار چین و چروک و خطوط عمیق در صورت خود شده اید، ما به شما بوتاکس دیستون را به عنوان گزینه ای مناسب و مقرون به صرفه پیشنهاد می کنیم.

ترکیبات سازنده بوتاکس دیستون

در ساخت بوتاکس دیستون از ترکیبات زیر استفاده شده است:

سم (توکسین) باکتری کلستریدیوم بوتولینوم که ترکیب اصلی و مؤثر این محصول است.

مواد نگهدارنده (آلبومین، هماگلوتینین، لاکتوز)

به دلیل به کار رفتن لاکتور در ترکیب این محصول، توصیه می شود افرادی که به فرآورده های لبنی حساسیت دارند، بیشتر مراقب بوده و به سراغ ترکیباتی از برندهای دیگر و محصولات فاقد لاکتور بروند.

بوتاکس دیستون با گذر از مراحل گوناگون کارآزمایی های بالینی و سربلند بیرون آمدن از تمامی آزمایشات کنترل کیفی توانسته است در شمار بهترین برندهای بوتاکس موجود در بازار و هم رده رقبای سرسخت و کارخانجات پیشرفته انگلیسی و کره ای ظاهر شود.

انواع محصولات دیستون کدامند؟

تاکنون دو مدل محصول عمده توسط شرکت ایمن واکسن البرز به عنوان بوتاکس دیستون به بازار عرضه شده است.

این محصولات عبارتند از: بوتاکس دیستون ۵۰۰ واحدی و نیز ۳۰۰ واحدی.

در ادامه به توضیح مختصر هر یک از این انواع بوتاکس می پردازیم:

انواع بوتاکس دیستون

بوتاکس ۵۰۰ واحدی دیستون

این محصول به صورت پودر لئوفیلیزه و در ویال های ۵۰۰ واحدی سم بوتولینوم Aتولید و به بازار عرضه شده است.

حلال این ترکیب سدیم کلرید ۹/۰ درصد (سرم نمکی) است که مستقیماً به داخل پوست تزریق می گردد.

برای نگهداری این مواد به دمایی بین ۲ الی ۸ درجه سانتی گراد نیاز خواهد بود.

بوتاکس 300 واحدی دیستون

این محصول نیز همانند همتای خود به صورت پودر لئوفیلیزه و محلول در سدیم کلرید ۹/۰ درصد ساخته می شود. با این تفاوت که در این ترکیب از ۳۰۰ واحد سم بوتولینوم A استفاده شده است. شرایط نگهداری این محصول نیز مشابه بوتاکس ۵۰۰ واحدی است.

قیمت تزریق بوتاکس ایرانی

یکی از نقاط قوت مهم بوتاکس دیستون، قیمت معقول و مقرون به صرفه آن است. این ویژگی در مقایسه با بسیاری از محصولات گران قیمت خارجی حقیقتاً یک مزیت مهم به شمار می رود.

علت این قیمت پایین تر این است که بوتاکس دیستون در داخل ایران تولید شده و بنابراین هزینه های واردات و نوسانات قیمت ارز بر آن اعمال نمی شود.

همین موضوع موجب می گردد که این محصول به عنوان یک رقیب جدی برای بوتاکس های کره ای و انگلیسی در نظر گرفته شود.

البته باید دقت داشته باشید که بسته به ناحیه مورد نظرتان، قیمت تزریق بوتاکس دیستون متفاوت خواهد بود.

هرچه ناحیه وسیع تری نیاز به تزریق داشته باشد، برآورد هزینه ها نیز بالاتر خواهد بود. به علاوه، در مواردی که از بوتاکس با رویکردی درمانی و در حل مشکلاتی چون تعریق بیش از حد یا سردردهای میگرنی طاقت فرسا استفاده می شود نیز قیمت بالاتر محاسبه خواهد شد.

در نهایت، انتخاب یک کلینیک معتبر و پزشک متخصص حاذق در امر تزریق بوتاکس، جزو ضروریات بوده و باید حتماً به آن توجه ویژه گردد.

هزینه نهایی تزریق بسته به دستمزد پزشک متخصص و تجهیزات مرکز تخصصی متغیر خواهد بود.

سخن آخر

سال ها استفاده از عضلات صورت و بارها خندیدن، اخم کردن و بالا انداختن ابروها، بی شک عضلات و پوست چهره را فرسوده می سازد.

به مرور زمان چین و چروک و خطوط عمیق و ناخواسته ای در پوست ایجاد می گردند که ممکن است خوشایند شما نباشد و ترجیح بدهید به هر ترتیبی که شده از شر آن ها خلاص شوید.

بوتاکس دیستون، ساخته شرکت ایرانی ایمن واکسن البرز جزو برندهای داخلی و مشهور بوتاکس بوده و با آرامش بخشی به عضلاتتان، پوستی هموار و بدون چروک را برای شما به ارمغان می آورد.

این برند با کیفیت استثنایی و قیمت مقرون به صرفه خود توانسته در برابر بسیاری از برندهای خارجی قد علم کند و به عنوان یک ماده مرغوب در کلینیک های زیبایی معتبر به کار رود.

بنابراین اگر می خواهید به روشی مؤثر و با صرف هزینه ای معقول، بار دیگر صاحب چهره ای جوان گردید، حتماً با مراکز تخصصی پوست تماس حاصل نموده و نسبت به دریافت نوبت تزریق بوتاکس دیستون اقدام کنید.

دکتر مصطفی صابرمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر مصطفی صابر

دکتر مصطفی صابر در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ التحصیل شده است و 22 سال سابقه طبابت دارد و هم اکنون به عنوان پزشک پوست و مو در شهر تبریز مشغول خدمت رسانی به همشهریان عزیز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *