تزریق ژل پروفایلو در تبریز

تزریق ژل پروفایلو در تبریز

ژل پروفایلو چیست؟

ژل پروفایلو یک فیلر نیست بلکه یک ژل اسید هیالورونیک با قابلیت انتشار (دربافت) است.

این محصول یکی از جدیدترین نوآوری ها برای درمان افتادگی پوست با استفاده از بازسازی بیولوژیکی است که در کلینیک زیبایی و مراکز تخصصی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

در حال حاضر پروفایلو تنها درمان در نوع خود است، ژل پروفیلو پوست را از درون بازسازی می کند و می تواند ظرف ۲ هفته نتایج قابل مشاهده ای را ایجاد کند.

این محصول با آزاد سازی آهسته اسید هیالورونیک، ۴ نوع کلاژن و الاستین مختلف را تحریک می کند و همین تحریک است که منجر می شود کیفیت بافت پوست بهبود چشمگیری پیدا کند. جای تعجب نیست که پروفایلو برنده جایزه «نوآور ترین محصول سال» گردید.

ژل پروفایلو اولین محصول تزریقی بر پایه اسید هیالورونیک است که بدون BDDE پایدار شده است و برای درمان افتادگی پوست استفاد می شود.

این محصول با داشتن بالاترین غلظت اسید هیالورونیک در بازار (۶۴ میلی گرم در ۲ میلی لیتر) نه تنها باعث تقویت و آبرسانی پوست می شود بلکه پوست پیری و افتاده را نیز ترمیم می کند.

پروفایلو نتایج فوق العاده ای را به عنوان یک روش درمانی به تنهایی یا در کنار سایر درمان های زیبایی -که اکنون ارائه می شود- ارائه می دهد.

” پروفایلو در بین متخصصان همهمه زیادی ایجاد کرده است؛ برخی از آن به عنوان «چیزی که منتظر آن بوده اند» یا «هیجان انگیزترین پیشرفت در درمان های تزریقی طولانی مدت» نام می برند. “

جهت مشاوره رایگان و تزریق ژل پروفایلو در کلینیک دکتر صابر با شماره مطب ۳۳۸۴۰۰۲۹ یا با شماره موبایل ۰۹۳۰۵۵۰۰۳۸۰ تماس حاصل فرمایید یا از طریق فرم زیر نوبت دریافت نمایید.

[bookly-form hide=”date,week_days,time_range”]

روش درمان با پروفایلو چگونه است؟

از سوزن های بسیار ریز برای تزریق مقادیر کمی از فیلر در ۵ ناحیه خاص در دو طرف صورت استفاده می شود.

روش درمان با پروفایلو

قبل از شروع درمان ، یک کرم بی حسی موضعی استعمال می شود که معمولا حدود ۳۰ دقیقه طول میکشد تا عمل کند.

زمان انجام آن طول می کشد، در طول این زمان موافقت شما داده می شود و عکس های مورد نیاز گرفته می شود. معمولا در صورت وجود ناراحتی، این حالت خفیف توصیف می شود.

ژل پروفایلو چگونه بر روی پوست تاثیر می گذارد؟

پروفایلو به عنوان یک ژل پایدار حدود ۲۸ روز در پوست می ماند. در این مدت با آزاد سازی آهسته اسید هیالورونیک، تولید ۴ نوع مختلف کلاژن و الاستین را تحریک می کند.

این تحریک منجر به بهبود قابل توجهی در بافت می شود. بنابراین نمی توانیم بگوییم که پروفایلو فقط یک تقویت کننده پوست است، زیرا این محصول دارای خاصیت سفت کننده گی و همچنین لیفتینگ قابل توجهی بر روی بافت است.

چه نتایجی از بکارگیری پروفایلو می توانید انتظار داشته باشید؟

بعد از گذشت تنها یک دوره از پروفایلو که شامل دو درمان تزریقی با فاصله چهار هفته از هم است ، مراجعین می توانند انتظار دیدن پوستی کشیده، هیدراته و روشن داشته باشند.

علاوه بر این، شما پوستی صاف تر و سفت تر تجربه خواهید کرد. حتی اگر پوست شما چین و چروک بسیار دارد، بهبود در بافت غیرقابل انکار خواهد بود.

در جاهایی که ترمیم بیشتری نیاز است، می توان بعد از شش ماه درمان را تکرار کرد. برخی افراد ممکن است نتایج را در طول هفته اول ببینند، اما بهترین نتایجِ درمان، چهار هفته پس از درمان دوم قابل مشاهده خواهد بود.

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد ، لیزر بیکینی ، پاکسازی پوست ، درمان عرق زیر بغل و یا اصلاح فرم بینی را دارید ، همزمان با ژل پروفایلو اینکار را انجام ندهید.

مزایای استفاده از پروفایلو

در پروفایلو ، اسید هیالورونیک با وزن مولکول کم به آرامی از هیبرید های ترکیبی اسید هیالورونیک آزاد می شود و بنابراین سبب تحریک سیتوکین های التهابی نمی گردد.

این موضوع سبب می شود که پروفایلو بسیار زیست سازگار گردد و همچنین راحتی بیمار و سازگاری او در حین درمان و بعد از آن بیشتر می شود. پروفایلو باعث هیدراتاسیون پوست به ویژه در اپیدرم می گردد.

مزایای استفاده از پروفایلو

اسید هیالورونیک با وزن مولکولی زیاد در پروفایلو یک ساختار پایدار از اسید هیالورونیک را در درم فراهم می کند که سبب حجم دادن و لیفتینگ بافت می گردد.

یکی دیگر از مزایای هیبرید پایدار پروفایلو در مقایسه با اسید هیالورونیک با وزن مولکولی زیاد و اسید هیالورونیک با وزن مولکول کم، افزایش سطح ساخت کلاژن نوع I و نوع III در فیبروبلاست و کلاژن نوع IV و VII در کراتینوسیت ها است.

این موضوع منجر به بهبود کیفیت پوست و هیدراتاسیون درم و اپیدرم می شود. همچنین افزایش تولید اسید هیالورونیک درونزا و الاستین در پوست باعث جوان تر شدن پوست می شود.

 

آیا پروفایلو عوارض جانبی خاصی دارد؟

اسید هیالورونیک به خوبی توسط پوست تحمل می شود. تنها عوارضی که به شکل جانبی گزارش شده است کبودی و تورم کم در محل تزریق است که معمولاً در مدت زمان کوتاهی از بین می روند؛ این عوارض با عملکرد سوزن در ارتباط هستند نه محصول.

پروفایلو در فوریه سال ۲۰۱۵ در ایتالیا تولید شد. از آن زمان تاکنون ژل پروفیلو در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

تاکنون بیش از ۱۵۰،۰۰۰ بیمار تحت درمان با پروفایلو قرار گرفته اند و هیچ عارضه جانبی قابل توجهی گزارش نشده است.

پروفایلو بسیار سازگار با سیستم ایمنی است؛ زیرا از اسید هیالورونیکی که بسیار خالص و طبیعی است ساخته شده است؛ همچنین پروفایلو بدون استفاده از مواد اتصال دهنده شیمیایی پایدار شده است.

این امر باعث کاهش خطر بروز عوارض جانبی می شود. در صورت وقوع هرگونه عارضه ای که روی ظاهر شما اثر می گذارد ، مانند کبودی خفیف.

درمان با ژل پروفیلو را با فاصله زمانی از رویداد های اجتماعی برنامه ریزی کنید. در صورت نیاز به هرگونه مشاوره فوری، شماره همراه پزشکان شما برای تماس در خارج از ساعات اداری در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

آیا پس از درمان با پروفایلو دوره نقاهتی وجود خواهد داشت؟

زمان نقاهت پس از درمان با پروفایلو حداقل است. پس از تزریق با استفاده از «تکنیک پنج نقطه ای»، در هر طرف صورت (پنج) برجستگی موضعی کوچک که محصول در آن تزریق شده است وجود خواهد داشت.

اما این موضوع نگران کنند نیست؛ بلکه بخشی معمول از فرآیند درمان است. سپس این توده ها خیلی سریع و گاهی در عرض ۴-۶ ساعت پخش می شوند و تا روز بعد کاملاً از بین می روند.

توصیه های قبل از درمان با ژل پروفایلو

لطفاً ۲۴ ساعت قبل از درمان، هیچ الکلی ننوشید. همچنین توصیه می کنیم چند روز قبل از درمان از مصرف آسپرین یا سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی خودداری کنید (مگر اینکه آنها را برای یک بیماری مزمن تجویز شده باشند).

اجتناب از این داروها خطر کبودی در محل تزریق را کاهش می دهد. اگر نگرانی خاصی دارید درباره آن از پزشک خود سوال کنید.

توصیه های بعد از درمان با ژل پروفایلو

شما می توانید همزمان با درمان پروفایلو فعالیت های روزانه خود را ادامه دهید. با این حال، توصیه می کنیم از آرایش یا لمس صورت خود بعد از درمان خودداری کنید. این به کاهش خطر هرگونه عفونت احتمالی کمک می کند.

پس از درمان، توصیه می شود که به مدت ۲۴ ساعت از فعالیت بدنی و ورزش خودداری کنید. تا ۴۸ ساعت از آرایش کردن خودداری کنید.

همچنین در چند روز اول استفاده از سونا یا حمام بخار توصیه نمی شود. در صورت بروز کبودی یا تورم طولانی مدت بهتر است از قرار گرفتن مقابل آفتاب خودداری کنید.

مدت زمان تأثیر گذاری ژل پروفایلو چقدر است؟

ممکن است حتی یک هفته پس از درمان، ظاهر تازه ای پیدا کنید؛ اما نتایج کامل را می توان ۴ هفته پس از درمان دوم مشاهده کرد.

پروفایلو یک درمان طولانی مدت است و در اکثر موارد به مدت ۶ ماه از پوستی محکم تر و هیدراته بهره مند می شوید. پس از آن می توانید درمان خود را تکرار کنید تا ظاهر سالم پوست خود را حفظ کنید.

ویژگی های بسیاری سبب می شود پروفایلو از سایر محصولاتی که در حال حاضر در بازار موجود است متمایز گردد.

هیچ محتوای BDDE در آن وجود ندارد. این محصول هیبرید ترکیبی تثبیت شده از اسید هیالورونیک با وزن مولکولی زیاد و اسید هیالورونیک با وزن مولکول کم است که با استفاده از حرارت بین آنها پیوند برقرار شده است.

علیرغم میزان بالای اسید هیالورونیک، این ترکیب خاصیت التهاب زایی کمی دارد و با ترکیباتی با خواص درمانی همراه شده است که توسط مطالعات بالینی پشتیبانی می شود.

برای درک کامل این ایده جدید در میان داروهای ضد پیری، ابتدا باید به فناوری آن نگاه کنیم.

چگونه پروفایلو ترکیب پایداری به وجود آورده است؟

پروفایلو با استفاده از یک فناوری ثبت شده انحصاری، بین دو مولکول اسید هیالورونیک با وزن مولکولی زیاد و اسید هیالورونیک با وزن مولکول کم بدون استفاده از اتصال دهنده های شیمیایی ترکیب به وجود آورده و کمپلکس تعاونی ترکیبی را تشکیل داده است که باعث افزایش پایداری اسید هیالورونیک نسبت به تخریب آنزیمی و مکانیکی می شوند.

فناوری NAHYCO مورد استفاده در پروفایلو

پروفایلو یک فیلر پوست یا جوان کننده بیولوژیک نیست. پروفایلو یک طبقه جدید محصولات تزریقی که سبب بازسازی پوست می گردد را ایجاد کرده است.

اتصال متقابل حرارتی باعث تغییر در هویت و رفتار اسید هیالورونیک گشته و در نتیجه هیبرید های ترکیبی تشکیل می شود که بافت را بازسازی می کنند.

این موضوع رفتار بیولوژیکی متفاوت پروفایلو در برابر اسید هیالورونیک با وزن مولکولی زیاد و اسید هیالورونیک با وزن مولکول کم در زمانی که پیوندی میان آنها برقرار نیست را توجیه می کند.

یکی از مهمترین مزایای پروفایلو طول عمر آن است. هیبرید های ترکیبی در مقابل آنزیم تجزیه کننده طبیعی اسید هیالورونیک (BTH)، در مقایسه با اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا (که به طور گسترده در محصولات جوان کننده استفاده می شود) بسیار پایدار هستند.

همچنین پروفایلو در مقایسه با اسید هیالورونیک با وزن مولکول کم منجر به آزاد سازی طولانی مدت اسید هیالورونیک می گردد و عملکرد هر دو محصول پیشین را به شکل توام دارد. این عملکرد دوگانه برای بازسازی پوست ایده آل است.

تکنیک BAP (نقاط مرتبط با زیبایی) در تزریق ژل پروفایلو

نقاط مرتبط با زیبایی(BAP) بطور خاص در مناطق آناتومیک مرتب، انتخاب شدند.

  • اثر رقیق شدن محصول به خودی خود
  • ۵ عدد تزریق در هر طرف
  • کاهش درد (تزریق کند)
  • احتمال کم ایجاد كبودي يا هماتوم
  • کاهش تعداد جلسات درمانی
  • رضایت بیشتر بیمار

پروفایلو دارای بالاترین غلظت اسید هیالورونیک است

پروفایلو حاوی 32 میلی گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی کم HA (80-100Kda) و 32 میلی گرم اسید هیالورونیک با وزن مولکولی بالا (1100-1400Kda) است.

این میزان، یکی بالاترین غلظت های اسید هیالورونیک در بازار است که در مجموع ۶۴ میلی گرم اسید هیالورونیک در یک سرم آماده سازی شده ۲ میلی لیتری وجود دارد. نکته قابل توجه این است که هنوز هم می توان برای تزریق آن از یک سوزن ۲۹ گرمی استفاده کرد.
نظر متخصصان درباره پروفایلو

دکتر Emma Ravichandran از بنیانگذاران گروه کلینیکس می گوید: «هر کسی که علائم پیری پوست دارد و کاندید مناسبی برای درمان فیلر پوستی است، برای معالجه با پروفایلو نیز کاندید مناسبی است.

پس از تزریق، این محصول به دلیل غلظت بالای اسید هیالورونیک و ماهیت چسبنده آن بلافاصله شروع به پخش شدن می کند. روش BAP یک تکنیک بسیار مؤثر و ساده است و متخصصینی که در استفاده از کانولاها راحت نیستند، می توانند از آن استفاده کنند. »

 

هزینه درمان با ژل پروفایلو

هزینه های درمان بر اساس شرایط بیمار و مقدار لازم برای تزریق متفاوت است.

دکتر مصطفی صابرمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر مصطفی صابر

دکتر مصطفی صابر در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ التحصیل شده است و 22 سال سابقه طبابت دارد و هم اکنون به عنوان پزشک پوست و مو در شهر تبریز مشغول خدمت رسانی به همشهریان عزیز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *