تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟

تزریق چربی

با افزایش سن، رفته رفته چین و چروک‌هایی در نواحی مختلف بدن بخصوص صورت ایجاد می‌شود که پیری در آن زودتر مشخص می‌شود. می‌توان برای از بین بردن این چین و چروک‌ها از تزریق چربی که این چین و چروک‌ها را از بین می‌برد و باعث جوانسازی پوست فرد می‌شود استفاده کرد.

تزریق چربی هم بسیار طبیعی است و هم دارای طول عمر بیشتری نسبت به بقیه‌ی روش‌ها می‌باشد. در تزریق چربی اصولاً از نواحی که دارای چربی زیادی هستند چربی گرفته می‌شود و سپس توسط سرنگ نازک به چین‌وچروک‌های موجود در صورت تزریق می‌شود و در نتیجه باعث زیبایی و جوانسازی فرد می‌شود.

اگر شما نیز دارای صورتی لاغر هستید و یا مشکل از بین رفتن چربی در ناحیه صورت دارید، می‌توانید از تکنیک تزریق چربی به صورت استفاده کرده و دوباره زیبایی را به خود بازگردانید.

 

چگونگی انجام تزریق چربی به صورت

تزریق چربی از شکم به صورت در تمامی کلینیک‌های زیبایی توسط پزشک انجام می‌شود. پروسه انجام آن در حالت کلی شامل سه مرحله حساس و مهم است.

استخراج چربی از نواحی مختلف بدن

شروع کار با تصمیم‌گیری در مورد ناحیه‌ای که قرار است چربی‌ها از آنجا استخراج شوند انجام می‌شود. معمولاً از نواحی بدن که چربی‌های اضافی در آنجا انباشته‌شده استفاده می‌کنند. یکی از رایج‌ترین گزینه‌ها برای خارج کردن چربی از شکم به صورت است. علاوه بر آن می‌توان از چربی بخش‌های دیگر بدن مثل ران‌ و باسن نیز بهره برد. به این صورت که ناحیه مورد نظر بدن بی‌حس شده و سپس توسط مکنده مخصوصی حجم مورد نیاز چربی استخراج می‌شود.

آماده‌سازی چربی استخراج شده

بعد از استخراج حجم مورد نیاز چربی نوبت به آماده‌سازی آن برای تزریق می‌رسد. در این مرحله چربی‌ها را در ظرف‌های مخصوصی ریخته و درون سانتریفیوژ قرار می‌دهند تا عملیات خالص‌سازی انجام گیرد.

تزریق چربی به ناحیه مورد نظر

سومین و آخرین مرحله از کار تزریق چربی به این صورت است که چربی‌های خالص‌سازی شده درون سرنگ‌های مخصوصی ریخته می‌شود. سپس پزشک به کمک مهارت و تجربه خود آن‌ها را در ناحیه‌ای از صورت که از قبل بی‌حس و استریل شده تزریق می‌کند. در نتیجه بیمار بلافاصله به ظاهر دلخواه خود می‌رسد.

 

فواید تزریق چربی به صورت

فواید متعدد تزریق چربی به صورت این جراحی را به محبوب‌ترین جراحی بین سایر روش‌های زیباسازی و جوانسازی در سراسر دنیا تبدیل کرده است.

این فرآیند زیبایی، آثار مثبت بسیاری دارد و می‌تواند منجر به ایجاد همان تغییر دلخواه و مورد انتظار در ظاهر شما شود:

 • دوران ریکاوری کوتاه مدت
 • ماندگاری طولانی مدت
 • جوانسازی پوست
 • عدم استفاده از مواد شیمیایی
 • تطبیق پذیری گرافت های چربی
 • تحریک کلاژن سازی پس از تزریق

 

عوامل تأثیرگذار در ماندگاری تزریق چربی

اولین عاملی که نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در این ماندگاری چربی صورت دارد، مهارت پزشک در انجام عمل می‌باشد. اگر پزشک به خوبی مقدار مورد نیاز پوست را برای تزریق چربی بداند و اینکه فرایند تزریق سوزن را به درستی انجام دهد، مطمئن باشید که میزان ماندگاری این چربی‌ها بسیار بالا خواهد بود.

دومین عامل مؤثر در ماندگاری، خود افراد هستند. اگر افراد به تمام توصیه‌های پزشک عمل کرده و مراقبت‌های لازم را به درستی انجام دهند، میزان ماندگاری تأثیر چربی را افزایش خواهند داد. همچنین برای حفظ سلامت و ماندگاری نتایج عمل نباید ارتباط خود را با پزشک قطع کنید.

بهتر است، هرچند ماه یک‌بار نزد پزشک رفته و شرایط خود را به اطلاع او برسانید. پزشک پس از معاینه و بررسی‌های لازم ممکن است تصمیم جدیدی را به شما اعلام کند.

یکی از عواملی که تزریق چربی را به عنوان ماندگارترین فیلر معرفی می‌کند، ساختار و نوع چربی‌ها است. ساختار چربی‌ها در بدن هر انسانی متفاوت است. هنگام تزریق چربی، از چربی‌های بدن خود بیمار استفاده می‌شود.

نتایج موفقیت‌آمیز و ماندگاری که از تزریق چربی به دست می‌آید، به دلیل همین سازگاری چربی‌ها است و ساختار چربی‌های بدن بیمار کاملاً مشابه است و فقط در نوع محل قرارگیری با یکدیگر متفاوت هستند.

تکنیک تزریق چربی به پوست بیمار، می‌تواند باعث زنده ماندن ۹۰ درصد از چربی‌ها در محل تزریق شود که در نهایت با تزریق سلول‌های چربی زنده و ادامه فعالیت آنها در اندام جدید، سبب ماندگاری تزریق چربی در محل چربی تزریق شده می‌شود.

عدم بروز آلرژی و حساسیت بدن به چربی تزریق‌شده هم یکی دیگر از عواملی است که به نتایج حاصل از تزریق چربی، ماندگاری زیادی می‌بخشد. توانایی تزریق چربی به دفعات متعدد هم می‌تواند نقش مهمی در دوام و میزان ماندگاری تزریق چربی داشته باشد.

توجه بیمار به نکات بهداشتی و سایر دستورات پزشک هم می‌تواند نقش مؤثری در میزان ماندگاری تزریق چربی داشته باشد. بیمار نباید به نقاط تزریق شده، فشاری وارد کند. در واقع پس از تزریق چربی، فرد باید یک دوره جدید از زندگی را شروع کند و در این دوره، بیشتر مراقب جسم خودش باشد و با یک رژیم غذایی سالم، نتایج حاصل از تزریق را به خوبی حفظ کند.

نوع رژیم غذایی بیمار هم نقش مهمی در ماندگاری تزریق چربی دارد و گرفتن رژیم‌های سخت و کاهش وزن، نقش منفی بر روند جذب چربی دارد. در بیمارانی که بعد از تزریق چربی، پای بند رژیم غذایی متعادل و سالم باشند، مقداری از چربی تزریق شده به‌طور دائم و همیشگی زیر پوستشان باقی می‌ماند.

 

زمان انجام تزریق چربی به صورت

عمل تزریق چربی زمانی انجام می‌شود که میزان چین و چروک صورت کمی عمیق بوده و با سایر روش‌های پزشکی قابل درمان نباشد. در این هنگام پزشک معالج تشخیص می‌دهد که نحوه عمل به چه گونه‌ای باشد.

به‌طورکلی کاربرد تزریق چربی به شرح زیر است:

 • پر کردن چین‌وچروک اطراف دهان و زیر بینی
 • حجم‌دهی به لب‌ها، برجسته‌کردن گونه و چانه
 • برطرف کردن نواحی فرو رفته صورت نظیر گودی زیر چشم و شقیقه‌ها
 • محو کردن زخم‌ها و چاله‌های ناشی از جوش و آکنه
 • برطرف کردن افتادگی و شلی پوست در افراد سن بالا
 • جوانسازی پوست

 

بهتر است برای تزریق چربی به صورت حتماً با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین گزینه را برای درمان به شما معرفی کند. معمولاً، برخی از چین و چروک‌های صورت نیازی به درمان با روش تزریق چربی نداشته و از طریق سایر روش‌های ساده از بین می‌روند.

 

عوارض احتمالی تزریق چربی

این روش، یک روش بسیار کم خطر است که عوارض خاصی در بر ندارد؛ اما به هر حال در هر روش درمانی، ممکن است عوارض جانبی ایجاد شود، حتی اگر موقتی باشند. در هنگام خارج کردن چربی از عضو مورد نظر، ممکن است احساس درد، سوزش و کمی فشار در آن ناحیه کنید که بسیار طبیعی است و با استفاده قرص های آرام بخش برطرف خواهد شد.

چند روز پس از گذشت عمل، احتمالاً ناحیه‌ای که از آن چربی خارج شده است، دچار سوزش، ورم، کبودی و ترشح یک نوع مایع خونی رنگ شود که کاملاً طبیعی است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد. همچنین محلی که در آن تزریق انجام شده است هم دچار تورم و کبودی خواهد شد که خود به خود و به صورت طبیعی رفع می‌شود.