اگر از مرطوب کننده استفاده نکنیم چه آسیبی به پوست می‌رسد؟

مرطوب کننده

همه می دانند که مرطوب کردن پوست مهم است ، اما آیا می دانید چرا؟ پاسخ واضح این است که پوست شما می تواند خشک شود، اما اثرات مضر دیگری نیز می تواند باشد که باید بدانید.

1. چین و چروک پوستتان بیشتر می شود.

درست است: کنار گذاشتن مرطوب کننده از روتین مراقبت از پوست شما می تواند بعدها منجر به بروز چین و چروک های عمیق شود. هنگامی که سد محافظ پوست به خطر بیفتد ، که با خشک شدن پوست این اتفاق می افتد، در واقع این یک التهاب مزمن درجه پایین در پوست ایجاد می شود. درجات خفیف التهاب مزمن در نهایت منجر به تجزیه کلاژن و افزایش سرعت پیری پوست می‌شود.

2. چهره شما پژمرده و پوسته پوسته به نظر می رسد.

در زمستان ، میزان رطوبت کاهش می یابد ، و هوای خشک می تواند پوست شما را کم آب کند و لیپیدها را که بخشی از لایه بیرونی محافظ پوست است، از بین ببرد. بنابراین مواد تحریک کننده می توانند راحت تر وارد پوست شوند و باعث ایجاد قرمزی پوست و پوسته پوسته شدن شوند.

3. یک لایه محافظ را از دست می دهید.

بسیاری از مؤثرترین ترکیبات مراقبت از پوست مانند رتینوئیدها ، اسید سالیسیلیک و بنزوئیل پراکسید پوست را بسیار خشک می کنند. بنابراین ، هنگامی که پس از مصرف این محصولات از مرطوب کننده استفاده نکنید، شما در خطرعوارض جانبی ناخوشایندی مانند قرمزی پوست یا پوسته پوسته شدن قرار می گیرید. وقتی این اتفاق بیفتد ، بیشتر مردم استفاده از محصولات خوبی را که تهیه کرده اند بدون اینکه از فواید آن به طور کامل بهره ببرند متوقف می کنند و درگیر عوارض جانبی آن ها می شوند.

4. آرایش شما خوب به نظر نمی رسد.

آن خطوط کوچک را زیر چشمان خود می شناسید که کانسیلر شما در آن خطوط شکسته می شوند؟ اگر قبل از استفاده از آرایش پایه، صورت خود را آبرسانی نکنید ، این حالت بدتر می شود. مواد آرایشی به نواحی خشک پوست می چسبند و در میان خطوط ریز آن جمع می شوند.

برای بهترین نتیجه توصیه می شود تقریبا پنج دقیقه قبل از استفاده از کرم پودر صبر کنید تا مرطوب کننده یا پرایمر شما به درستی جذب شود. نکته مهم: قبل از استفاده از رژ لب برای ماندگاری رنگ آن، از مرطوب کننده لب یا بالم لب استفاده کنید.

دکتر مصطفی صابرمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر مصطفی صابر

دکتر مصطفی صابر در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ التحصیل شده است و 22 سال سابقه طبابت دارد و هم اکنون به عنوان پزشک پوست و مو در شهر تبریز مشغول خدمت رسانی به همشهریان عزیز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *