وقتی صحبت از پیری می شود ناحیه غبغب و گردن اولین مناطقی هستند که نشانه های افزایش سن را نمایان می سازند.

در بعضی موارد چربی های صورت بیشتر زیر گلو تجمع می یابند. تجمع چربی های اضافه و ایجاد غبغب باعث تغییر فرم چهره می شود که در نتیجه فرد به فکر راه حل مناسب برای رفع غبغب می گردد.

جهت مشاوره رایگان و لیفت غبغب در کلینیک تبریز پوست دکتر صابر با شماره مطب ۳۳۸۴۰۰۲۹ یا با شماره موبایل ۰۹۳۰۵۵۰۰۳۸۰ تماس حاصل فرمایید.

روش های رفع غبغب

اگر غبغب دارید و به دنبال راهی برای برطرف کردن آن هستید باید روش های مختلف آن را بشناسید.

روش خاصی برای از بین بردن غبغب وجود ندارد بلکه جراحان ترکیبی از روش های مختلف را برای درمان غبغب به کار می برند.

در این مطلب هر آنچه که در مورد روش های از بین بردن غبغب باید بدانید آماده است. روش جراحی غبغب با توجه به کیفیت پوست و انتظارات فرد انتخاب می شود.

لیپوماتیک گردن برای رفع غبغب

کسانی که بین 20 تا 50 سال سن و پوستی الاستیک (ارتجاعی) دارند بهتر است لیپوماتیک گردن انجام دهند.در روش لیپوماتیک گردن چربی های اضافی گردن تخلیه می شود.

بیشتر بخوانید:

جراحی لیپوماتیک غبغب چگونه است؟

در روش لیپوماتیک غبغب ، لوله باریکی به نام کانولا از سوراخ کوچکی زیر چانه وارد پوست می شود و با ضربات فیزیکی جراح چربی ها خرد می شوند و از زیر پوست تخلیه می گردد.

ابتدا جراح نواحی مورد نظر برای ورود کانولا را با یک ماژیک مشخص می کند. ممکن است این مناطق در افراد مختلف متفاوت باشد. سپس پوست توسط محلول های ضدعفونی کننده پاکسازی می شود تا خطر حضور باکتری و عفونت ها کاهش یابد. بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی طبق خواسته خود فرد انتخاب می شود. پزشک تمام حواس خود را جمع میزان چربی تخلیه شده می کند تا تقارن و تعادل فرم صورت تغییر نکند. در نهایت پانسمان انجام می شود که با یک چانه بند همراه است تا در حین بهبودی از پوست نگهداری کند.

روش جراحی لیفت گردن برای از بین بردن غبغب

در جراحی لیفت گردن می تواند پوست آویزان زیر گلو را از بین ببرد.

مقایسه لیپوماتیک غبغب و لیفت پوست

در سنین بالاتر ممکن است پزشک جراح هر دو روش لیپوماتیک غبغب و لیفت پوست را همزمان انجام دهد. هر دوی این روش ها با بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی امکان پذیر هستند. دوره نقاهت لیپوماتیک کمتر از لیفت می باشد.

اگر وزن ثابت باشد نتیجه لیپوماتیک غبغب دائمی خواهد بود. اما نتیجه لیفت گردن به کیفیت پوست فرد و عملکرد جراح بستگی دارد.

تزریق ژل برای از بین بردن غبغب

در بعضی موارد که میزان غبغب کم باشد و فرد افتادگی پوست نداشته باشد با تزریق ژل چانه می توان این حالت را بهبود بخشید.
سابمنتوپلاستی (Submentoplasty) برای بهبود غبغب

از روش های دیگر جراحی بهبود غبغب می توان به سابمنتوپلاستی (Submentoplasty) اشاره کرد. این عمل بعد از تخلیه چربی های گردن برش های کوچکی را برای سفت شدن عضلات ایجاد می کند.

در هر صورت قبل از هرگونه اقدامی پزشک باید پوست صورت و گردن شما را بررسی کند.

رفع غبغب

عوارض جراحی غبغب

در هر عمل جراحی هنگامی که یک ابزار خارجی وارد بدن می شود خطرات فراوانی به همراه دارد. جراح قبل از عمل همه موارد را به طور کامل برای شما شرح می دهد. از جمله خطرات جراحی غبغب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم تقارن ویژگی های صورت
  • خون ریزی
  • عوارض ناشی از بیهوشی، مانند مشکلات تنفسی
  • عفونت
  • آسیب عصبی
  • جای زخم و ورم

رفع غبغب با مزوتراپی

رفع سلول‎های چربی تجمع یافته در ناحیه غبغب با استفاده از روش مزوتراپی نیز امکان پذیر است. مزوتراپی غبغب کم تهاجمی‎ تر از جراحی‎ های گفته شده است.

در این روش ماده چربی‎ سوز طی چند جلسه متوالی در ناحیه تزریق می ‎شود و باعث کاهش و از بین رفتن سلول‎های چربی می ‎گردد. سلول‎های چربی متلاشی شده از طریق لنف از بدن خارج می‎ شوند.

احساس درد در مزوتراپی

با این حال که انجام مزوتراپی روش دردناکی نمی‎ باشد اما برای بعضی از افراد ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشد به همین جهت قبل از انجام تزریق حتما کل ناحیه غبغب با پماد بی‎ حسی کاملا بی ‎حس می‎ شود.

مدت زمان مزوتراپی غبغب

مشاهده نتیجه هر یک از جلسات مزوتراپی غبغب حدودا به یک ماه زمان نیاز دارد که معمولا در یک دوره 4 جلسه ‎ای به فاصله یک ماه انجام می ‎شود. مزوتراپی رفع غبغب به بهبود کیفیت بافت پوست آن ناحیه نیز کمک می ‎کند. بعد از انجام مزوتراپی غبغب بهتر است میزان آشامیدن آب را نسبت به قبل افزایش دهید.

از بین بردن غبغب با آر اف (RF)

ایجاد حرارت و فرستادن امواج رادیویی در ناحیه غبغب به جمع شدن و حذف چربی‎ های اضافی آن کمک می‏ کند.این روش با استفاده از ژل اولتراسوند انجام می‏ شود تا امواج رادیویی به لایه چربی‏ های تجمع یافته در زیر سطح پوست برسد و آن‏ها را بر اثر حرارت تخریب کند و از بین ببرد.

مدت زمان انجام آر اف غبغب

مدت زمان انجام آر اف غبغب در حدود 25 تا 30 دقیقه می‏ باشد و بعد از آن می‏ توانید به فعالیت روزمره خود ادامه دهید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *