انواع روشهای درمان ریزش مو در تبریز

کاشت مو از ناحیه تناسلی

انواع روشهای درمان ریزش مو

1)پی آر پی مو prp

 پی ار پی به معنای پلاسمای غنی شده از پلاکت بوده و از موثرترین درمان های ریزش مو و کم مویی سر است و با جداسازی اجزاء خون فرد و تزریق پلاسما، باعث تحریک و رویش مجدد موهای در حال ریزش شده و همچنین کلاژن سازی بخش های آسیب دیده را بر عهده دارد.

روش prp :

ابتدا نمونه خون به مقدار 10 سی سی از فردگرفته می شود. سپس با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ، پلاکت ها جدا شده و آماده تزریق میشوند.

انجام تزریق پی ار پی مو با وسیله خاصی بنام مزوگان صورت میگیرد. این وسیله این قابلیت را دارد که مقدار و عمق تزریق را بدقت تنظیم نموده و در نتیجه از تزریقات با عمق و مقدار نامناسب جلوگیری کرده مانع از هدر رفتن پی ار پی تهیه شده میگردد. سوزن هایی که در این روش از آنها استفاده میشود فوق العاده ظریف هستند بطوریکه این کار با حداقل درد انجام می شود.

2)مزوتراپی مو

مزوتراپی مو یکی از روش های درمانی مفید و سریع برای درمان ریزش موی خانم ها و آقایان می باشد.

روش تاثیر گذاری این روش به علت دخالت آن بر عوامل رشد ، پروتئین ها ، ویتامین ها می باشد که آن ها را برای موهای سر افراد تنظیم می نماید و به عنوان یک روش سریع برای رفع ریزش موهای ارثی شناخته شده است که در نتیجه با غلبه بر تاثیرات منفی هورمون هایی مانند هیدرو تستوسترون ، تعادل هورمونی را برقرار میکند.

از عوامل شگفتی ساز این روش میتوان به بدون تهاجم بودن آن ، بدون نیاز به جراحی و خونریزی ، بدون درد ، بدون نیاز به بانک مو . . . اشاره کرد و از تاثیرات عالی آن لذت برد.

روش انجام مزوتراپی

همانطور که متوجه شدید مزوتراپی وظیفه انتقال پروتئین ، ویتامین ، عناصر غذایی مفید و مورد نیاز فرد را بر سر او تزریق می نماید.

این روش بدون درد از طریق تزریق سوزن بسیار ریز و مخصوص مزو در پوست سر فرد با فاصله یک میلی متری انجام خواهد گرفت و برای انجام این روش درمانی تنها نیاز به 40 دقیقه زمان می باشد.

با استفاده از این روش دارو ها و مواد مورد نیاز فرد که طبق آزمایشات و بررسی های انجام گرفته تسط متخصص روشن شده است بدون واسطه مستقیم بر سر شخص منتقل میگردد تا تاثیر پذیری مستقیم و سریعتری را به همراه داشته باشد و به همین دلیل تاثیر گذاری عالی را در رفع ریزش موها ایفا می نماید.

لازم به ذکر است مواد قابل تزریق و مقدار تزریق آن ها نیز طبق شرایط فرد و تجویز متخصص صورت خواهد گرفت.

عوارض مزوتراپی

مزوتراپی روشی غیر تهاجمی بوده که موادی همچون ویتامین های لازم ، پروتئین و ویتامین ها و عناصر طبیعی لازم برای رشد موها را به سر تزریق میکند که قطعا هیچگونه واکنش آلرژیکی برای شخص به همراه نداشته و مفید برای او واقع میگردد در این روش حتی حس درد نیز بسیار اندک بوده و نمیتوان عوارضی برای آن در نظر گرفت.

3)کربوکسی تراپی مو

کربوکسی تراپی مو یک روش امن و مطمئن برای درمان ریزش موهای ارثی می باشد که بدون عوارض توانسته است تاثیرات عالی را برای افراد داشته باشد.

این روش از طریق اکسیژن تاثیرات خود را برجای میگذارد و به علت وجود دی اکسید کربن در بدن روشی بدون تهاجم شناخته شده است و از طریق کربوکسی تراپی تنها مقدار مورد نیاز اکسیژن بدن فرد بر او تزریق خواهد شد.

کربوکسی تراپی نیز دستگاه مخصوصی را برای درمان دارد که به شکل پمپ تزریق می باشد به طوری که دستگاه بر کپسول دی اکسید کربن متصل شده و سپس سوزن مخصوص و بسیار ریز کربوکسی تراپی به آن وصل میشود و مقدار گاز مشخص شده بر نقطه مشخص شده تزریق میگردد لازم به ذکر است که این روش بدون هیچگونه حس درد عمل خواهد کرد.

نتایج کربوکسی تراپی مو

کربوکسی تراپی مو و یا سر میتواند پس از گذشت سه ماه از تزریق توسط کربوکسی تراپی ریزش را متوقف سازد و فرد دیگر ریزش مجددی را احساس ننماید پس از این مدت تا مدت 3 الی 6 ماه رویش مجدد موها در نقاط ریزش ظاهر میگردد .

این درمان به علت عدم گردش خون صحیح و کافی در موهای افراد استفاده میشود تا با انتقال گاز کربن دی اکسید سبب تحریک و گردش خون شده و فولیکول ها با تحریک شدن رشد مورا آغاز نمایند.

نقش ویتامین درمانی در درمان ریزش مو و تقویت مو

ویتامین های مورد نیاز که باعث تقویت مو می شود با توجه به مکانیزم بدن و همچنین با توجه به نیاز موها برای شما تجویز می شود که در نتیجه با استفاده از پی آر پی مو ، مزوتراپی مو و کربوکسی مو تکمیل می شود.

دکتر مصطفی صابرمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر مصطفی صابر

دکتر مصطفی صابر در سال 1380 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ التحصیل شده است و 22 سال سابقه طبابت دارد و هم اکنون به عنوان پزشک پوست و مو در شهر تبریز مشغول خدمت رسانی به همشهریان عزیز می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *