چگونه در منزل شیرپاک کن های طبیعی بسازیم؟

هرگز از خواص معجزه آسای سبزیجات تازه بر حفظ نشاط و شادابی پوستتان غافل نشوید، در طبیعت سبزیها و گیاهان مختلفی وجود دارند که می توانید از آن ها برای تهیه ی شیر پاک کن های طبیعی استفاده کنید.

چگونه در منزل شیرپاک کن های طبیعی بسازیم؟

شیر پاک کن هویج : ۲ عدد هویج درشت و تازه را با رنده ی ریز رنده کنید و با یک لیوان شیر مخلوط کنید ، شما می توانید با این شیر پاک کن هر شب آرایش خود را پاک کنید اما به خاطر داشته باشید این شیر پاک کن ا تنها ۲۴ ساعت می توانید در یخچال نگه داری کنید.

شیرپاک کن کاهو : این شیر پاک کن ، یکی از مفیدترین شیرپاک کن های طبیعی در جهان است ، این شیرپاک کن علاوه بر پاک سازی به آب رسانی پوست نیز کمک می کند ، برای تهیه ی این شیر پاک کن ۵ برگ بزرگ کاهو را در ۲ لیوان آب به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید و عصاره ی آن را با ۲ عدد هویج رنده شده مخلوط کنید و استفاده نمایید ، شما می توانید این ترکیب را تا ۶ روز در یخچال نگه داری کنید.

شیر پاک کن سیب زمینی : این شیرپاک کن یکی از شیر پاک کن های موثر و مفید برای پاک کردن مواد آرایشی از روی پوست می باشد که علاوه بر پاکسازی پوست باعث از بین رفتن لکه ها و تیره گی های پوست نیز می شود ، برای تهیه ی این شیر پاک کن ۲ عدد سیب زمینی آب پز شده را با ۱ لیوان شیر مخلوط کرده و هر روز از آن استفاده کنید ، این ترکیب را می توانید ۲۴ ساعت در یخچال نگه داری کنید.

شیر پاک کن گریپ فروت : این میوه که جزو یکی از پر خاصیت ترین میوه ها می باشد و سرشار از ویتامین سی می باشد استفاده از آن باعث جوانی و نشاط پوست نیز می شود، برای تهیه ی این شیر پاک کن ۳ قاشق غذاخوری اب گریپ فروت تازه را با ۲ قاشق غذاخوری آب لیموی تازه و ۱ لیوان شیر مخلوط کرده و استفاده نمایید ، شما می توانید این ترکیب را تا ۲۴ ساعت در یخچال نگه داری کنید.