تبریزپوست
تبریزپوست
درمان خطوط پنجه کلاغی

درمان خطوط پنجه کلاغی در تبریز

 جهت مشاوره رایگان و درمان خطوط پنجه کلاغی در مرکز زیبایی تبریز پوست دکتر صابر با شماره مطب ۳۳۸۴۰۰۲۹ یا با شماره موبایل ۰۹۳۰۵۵۰۰۳۸۰ تماس حاصل فرمایید.

خطوط پنجه کلاغی

خطوط پنجه کلاغی بخشی از روند پیری پوست هستند. با بالا رفتن سن و ایجاد تغییرات در ساختار پوست و افزایش تکرار حرکات اطراف چشم، همچنین قرار گرفتن در معرض تابش نور مستقیم خورشید بدون استفاده از ضد آفتاب و پوشش مناسب، خطوطی حد فاصل گوشه خارجی چشم و شقیقه ایجاد می‌شود که به آنها خطوط پنجه یا پا کلاغی اطراف چشم گفته می‌شود.

تاثیر آفتاب در خطوط پا کلاغی

شاید بارها برای شما اتفاق افتاده باشد که افراد نه چندان مسنی را با خطوط پاکلاغی مشهود و بسیار عمیق مشاهده نموده اید. اگر از این افراد در مورد سبک زندگی و کار و حرفه‌شان جویا شوید، اغلب از حضور طولانی مدت در مقابل اشعه خورشید، به دلیل شرایط کاری یا هر علت دیگری می‌گویند.

افرادی که به شغل هایی مانند کشاورزی، رانندگی و …، اشتغال دارند و ناچاراند ساعتهای زیادی در معرض تابش مستقیم نور خورشید باشند؛اغلب بیش از دیگران و زودتر از زمان معمول، دچار این خطوط عمیق و بارز در گوشه های چشم می‌شوند؛ به همین دلیل استفاده از عینک آفتابی، ضد آفتاب مناسب پوست و پوشش هایی مانند کلاه، می‌توانند تا حد زیادی از ایجاد زودهنگام خطوط اطراف چشم جلوگیری نمایند.

خوشبختانه درمان‌های بی‌نظیری مانند تزریق ژل و بوتاکس برای رفع خطوط پنجه کلاغی وجود دارد.

در ادامه با روشهای درمان خطوط پاکلاغی بیشتر آشنا می‌شویم و جوانب هر کدام را بررسی می‌نماییم.

درمان خطوط پا کلاغی

برای انتخاب روش درمانی مناسب برای خطوط پا کلاغی، نیاز است نوع این خطوط تشخیص داده شود.

خطوط پا کلاغی

خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم بر دو نوع اند که عبارتند از:

  • خطوطی که فقط در صورت حرکت عضلات اطراف چشم دیده می‌شوند، مانند زمانی که میخندیم یا گریه می‌کنیم و …
  • خطوطی که حتی بدون عرکت عضلات صورت و اطراف چشم نیز قابل مشاهده هستند.

برای درمان خطوطی که فقط در صورت حرکت عضلات اطراف چشم دیده می‌شوند، تزریق بوتاکس مناسب ترین روش است.

تزریق بوتاکس برای درمان خطوط پا کلاغی

چين‏‌هاى پنجه كلاغى خطوطی هستند كه در اثر انقباض عضله حلقوی دور چشم یا عضله «اربيكولاريس اكولى» به‌ وجود می‌آیند.

ترکیبات فلج کننده ( بوتاکس ) با فلج کردن عضلات گوشه خارجی چشم، اسپاسم آن ناحیه را رفع می‌نماید و مانع از انقباض عضلات می‌شود.

همچنین عمق چين‌‏هاى پنجه كلاغى را كم می‌كند و سبب بالا رفتن بخش خارجى ابرو می‌‏شود. ماندگاری تزریق بوتاکس در این روش بین 4 الی 6 ماه است که بسته به تعداد دفعات تزریق (هرچه دفعات تزریق بیشتر باشد، ماندگاری بوتاکس نیز بیشتر است)، مراقبت های پس از تزریق بوتاکس و سیستم بدنی شما تغییر می‌کند.

شما می‌توانید با نگاه کردن به آینه و خندیدن؛ همچنین جمع کردن پوست اطراف چشم مانند زمانی که آفتاب چشمتان را اذیت کرده، بسنجید که آیا این خطوط در اطراف چشمتان وجود دارد یا خیر؟ اگر با انجام این حرکات خطوط پا کلاغی در گوشه چشمتان نمایان شد؛ و در صورت بی حرکت بودن چهره این خطوط دیده نشد، شما تنها با تزریق بوتاکس، به خوبی می‌توانید به درمان این خطوط بپردازید.

تزریق ژل برای درمان خطوط پنجه کلاغی

علاوه بر نتایج درخشان افزایش حجم و فرم دهی تزریق ژل، از این روش که فرآیندی غیرجراحی است؛ می‌توان در جهت جوانسازی پوست نیز استفاده های فراوانی برد.

با تزریق ژل به خوبی می‌توان از شر بسیاری از خطوط و چین و چروک های پوست که باعث القای سن در مخاطب می‌شوند، خلاص شد.

در مورد خطوط پا کلاغی کنار چشم، باید گفت: اگر این خطوط عمیق بوده و در حالت بی حرکتی صورت نیز دیده می‌شوند، تنها با تزریق پرکننده ها (فیلرها) می‌توان به رفع فوری آنها پرداخت. البته روشهای دیگر جوانسازی پوست مانند برخی از لیزرها نیز می‌توانند به مرور زمان به رفع این خطوط بپردازند؛ ولی تزریق ژل روشی است که با صرف زمانی کوتاه و معمولاً در یک جلسه، خطوط پا کلاغی را پر نموده و پوست این ناحیه را صاف و بدون چروک می‌نماید.

ماندگاری تزریق ژل خطوط پاکلاغی نیز بین 9 الی 18 ماه است که به موارد بسیاری از جمله نوع ژل، تکنیک پزشک در تزریق، مراقبت های پس از تزریق ژل و … بستگی دارد.

 

هزینه درمان خطوط پاکلاغی در تبریز

هزینه درمان خطوط پا کلاغی بستگی به این دارد که از چه روشی برای آن استفاده می‌شود.

تزریق بوتاکس معمولاً روش مقرون به صرفه تری است؛ و تزریق ژل نیز نسبت به روشهای لیزری با قیمت مناسب تری انجام می‌شود.

تزریق چربی هم برای درمان خطوط پا کلاغی در مواردی که مناطق دیگری از پوست نیاز به تزریق داشته باشند، می‌تواند مناسب باشد؛ که این روش نیز با توجه به مراحل آن، هزینه های خاص خود را در برمی‌گیرد.

نکته حائز اهمیت دیگر در هزینه تزریق ژل خطوط پا کلاغی، نوع فیلر و برند آن است. با توجه به همه موارد عنوان شده، قیمت این عمل برآورد می‌شود و در جلسه مشاوره پس از بررسی همه موارد به اطلاع شما خواهد رسید.

اشتراک گذاری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *