بلفاروپلاستی چیست؟ جراحی پلک, مزایا, مراقبتها

یکی از عمل های زیبایی که خیلی از خانم ها طرفدارش هستن و خیلی در زیبایی تاثیر داره ،جراحی پلک است که به آن جراحی بلفاروپلاستی می گویند.

بلفاروپلاستی چیست؟

نکاتی که قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی باید بدانید. چطور میتوان پف پلک را از بین برد؟

مزایای عمل بلفاروپلاستی چیست؟

چه کسانی می توانند جراحی بلفاروپلاستی انجام دهند؟

آیا جراحی بلفاروپلاستی نیاز به بی هوشی دارد؟

فیلم عمل بلفاروپلاستی. قیمت عمل بلفاروپلاستی.

چرا جراحی پلک توصیه می شود؟

مراحل عمل بلفاروپلاستی به چه صورت است؟

تعدادجلسات و مدت زمان عمل بلفاروپلاستی.

بهترین روش برای از بین بردن پف پلک ها چه روشی است؟

 

عمل بلفاروپلاستی چیست؟

یکی از عمل های زیبایی که خیلی از خانم ها طرفدارش هستن و خیلی در زیبایی تاثیر داره ،جراحی پلک است که به آن جراحی بلفاروپلاستی می گویند . بلفاروپلاستی به معنی عمل جراحی پلک است ، که برای رفع افتادگی پلک فوقانی یا پلک تحتانی که شل شده قابل انجام است و می توان با عمل بلفاروپلاستی پوست را جمع کرد.

جراحی بلفاروپلاستی راهی است برای کاهش چین و چروک و پف چشم البته پفی که در اثر اضافه شدن چربی زیر پوست پلک باشد. برای همین این نکته بسیار اهمیت دارد که پزشک متوجه شود که پف پلک برای چی است، چون خیلی علت های دیگه هستند که میتواند باعث آبدار شدن و پف پلک چشم شوند که درمان آن جراحی بلفاروپلاستی نیست.

فقط و فقط پفی قابل جراحی است که براثر اضافه چربی باشد و پزشک با برداشتن آن چربی می تواند پف را برطرف نماید. بنابراین موارد دیگر نیز می تواند باعث پف پلک شوند مثل :بیماری های کلیوی ، رماتیسم ، ژنتیک یا به طور ارثی که پوست زیر چشم آبدار هست یا بعضی علل موضعی دیگر. بنابراین این خیلی مهم است که پزشک ابتدا دلیل پف چشم را بداند.

چشمان شما یکی از تاثیرگذارترین بخش های صورت شما است و بیانگر احساس ، سن و حالات شماست . افتادگی پلک ،شما را پیر تر از آنچه که هستید نشان می دهد. سن ، نوع پوست ، محیط و آفتاب موجب می شود پلک ها افتادگی پیدا کنند و سنگین شود و حالت پف کردگی داشته باشد. برای جراحی زیبایی بلفاروپلاستی پلک مسئله ی دیگری که خیلی مهم است توجه داشتن به اطراف چشم است .مهم ترین نکته ای که راجع به اطراف چشم می باشد ابرو ها هستند. با بالا رفتن سن ابرو ها دچار افتادگی روی پلک به خصوص پلک فوقانی خواهند شد. بسته به نیاز های شما ممکن است جراح به شما پیشنهاد بالا بردن ابرو را نیز بدهد تا وضعیت پلک های شما را بهبود ببخشد.

در پلک تحتانی ما پدیده افت چربی های گونه و کشیده شدن گوشه چشم به سمت پایین رو داریم ، که هر کدوم از این ها برای جراحی ،روش ها و تکنیک های خاص خودشون رو دارند.

نباید تصور کرد که بعد از عمل بلفاروپلاستی هیچ چروکی پشت چشم نباید باشد. شیار پلکی باید وجود داشته باشد و یک تا دو میلی متر اضافه پوست برای کامل بسته شدن چشم رو باید پلک داشته باشد.

در جراحی بلفاروپلاستی سعی می شود تا جایی که امکان دارد حتی یک یا دو میلی متر بیشتر از استانداردی که وجود دارد پوست اضافه پلک رو بردارند.به خاطره همین باز موندن یک تا دو میلی متر شیار چشمی طبیعی است و به طور متوسط بین یک تا دو ماه طول می کشد تا چشم ها کاملا بسته شود.بنابراین در مدتی که بعد از عمل بلفاروپلاستی، چشم ها بسته نمی شوند بهتر است که شب ها با پد استریل مثل گاز استریل یا پارچه تمیز چشم ها را ببندیم که از باز موندن چشم خودداری شود که دچار سوزش چشم یا مشکلاتی که در اثر خشکی چشم به وجود می آید جلوگیری شود.

در مورد پلک تحتانی نیز قضیه به همین صورت است ولی در مورد پلک تحتانی جراحی بلفاروپلاستی خیلی حساس تر است و جراح باید حرفه ای و دقیق باشد زیرا عوارض ناشی از عمل جراحی پلک تحتانی گاهی درمانش خیلی سخت است.

بدترین عارضه ای که در اثر عمل پلک تحتانی ممکن است به وجود آید بیرون زدگی حاشیه پلک است که باعث بسته نشدن کامل چشم می شود.بنابراین باید چربی به اندازه و خیلی دقیق برداشته شود.

 

چه افرادی کاندیدای جراحی بلفاروپلاستی هستند؟

۱- بیشتر کاندیدای جراحی بلفاروپلاستی افراد بالای ۳۵ سال می باشند اما در صورت ارثی بودن پف دور چشم می توان در سنین پایین تر(بالای ۱۸ سال) نیز از این عمل جراحی کمک گرفت.
۲- بلفاروپلاستی مناسب افرادیست که وجود پوست اضافی منجر به از بین رفتن چین پلک بالایی شده است.
۳- بلفاروپلاستی مناسبه افرادیست که به دلیل وجود پوستی شل و اضافی در پلک بالایی،دید دچار اختلال شده است.
۴- بلفاروپلاستی مناسبه افرادیست که به دلیل ناهمواری و کوچک بودن قسمت بالایی چشم ،آرایش کردن آن دشوار شده است.
۵- بلفاروپلاستی مناسبه افرادیست که به دلیل پف دار بودن حالت چشم هایشان ،ظاهری خسته و غمگین دارند.
۶- در صورتی که در زیر چشم حالتی مانند کیسه ی چربی یا حلقه های سیاه در زیر چشم ها وجود دارد.

 

مزایای عمل بلفاروپلاستی :

۱-میدان دیده بهتر
۲- آرایش کردن بهتر چشم
۳- زیباتر شدن چشم ها بعد از عمل بلفاروپلاستی
۴- بلفاروپلاستی باعث از بین رفتن پوست اضافی و کم شدن چروک می شود.
۵- خستگی و پف از چهره برطرف میشود.