برای کاشت مو از کجا شروع کنم؟

برای کاشت مو از کجا شروع کنم؟

قدم اول: مطالعه مطالب کاشت مو

مطالب خواندنی درباره کاشت مو

کاشت مو در ایران چگونه انجام می شود ؟  برای کاشت از چه روش هایی استفاده می شود و عوارض آن چیست؟ این قبیل سوالات ممکن است برای هر شخصی پیش بیاد که ما در این بخش به آن خواهیم پرداخت.

هزینه کاشت مو

در کشور ما هزینه عمل کاشت مو مانند بسیاری دیگر از خدمات پزشکی و غیر پزشکی نرخ معین و مصوبی ندارد. معمولا میانگین هزینه عمل کاشت مو بین ۴ تا ۷ میلیون تومان می باشد. تغییرات قیمت یک روش مشخص با تعداد گرافت معین بین مراکز مختلف کاشت مو به میزان تبحر و تجربه جراح، میزان تخصص پزشک پوست و مو و مدرن بودن دستگاه های کلینیک بستگی دارد.

البته این دلیل نمی شود هر کاشت موی گران قیمتی با کیفیت باشد. اما تقریبا اکثر کلینیک هایی که قیمت های پایینی برای انجام خدمات خود در نظر میگیرند در زمره خدمات بی کیفیت محسوب می شوند.

مبنای اصلی تعیین قیمت کاشت مو بر اساس تعداد گرافت مو می باشد.هر چند تعیین هزینه کاشت مو صرفا با گرافت نیز درست نمی باشد. برای تعیین هزینه نوع روش و تعداد گرافت بسیار مهم است. مثلا اگر تعداد ۳۰۰۰ گرافت مو در روش FUT حدود ۵ میلیون تومان محاسبه شود، همین میزان در روش FIT حدود ۶ میلیون و در روش SUT حدود ۷ میلیون تومان می باشد.

هزینه کاشت هر گرافت مو در سال ۱۳۹۹ حدود ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان می باشد.

بهترین کلینیک کاشت مو

هنگام تحقیقات درباره کاشت مو به دنبال مراکزی با دستمزد پایین تر نباشید. بلکه به دنبال مراکز معتبری باشید که مورد تایید وزارت بهداشت با تجهیزات مدرن و پیشرفته و همچنین دارای سابقه فعالیت در این زمینه باشند. برای آگاهی از سابقه و مهارت تیم کاشت، در جلسه اول مشاوره، نمونه کارهای قبلی را مشاهده کنید. در نهایت به پزشک و کلینیک کاشت مو اعتماد داشته باشید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

بهترین کلینیک کاشت مو

عمل جراحی کاشت مو در بیمارستان و کلینیک های معتبر و دارای مجوز قابل انجام هستند.

این جراحی به مهرت و تجربه کافی همچنین مشرف بودن به امکانات و روش های جدید نیازمند است.

برای انجام این جراحی تحقیق درباره کلینیک معتبر و کادر جراحی بسیار حائز اهمیت است.

بهترین کلینیک های کاشت مو دارای مشاوره های رایگان پیش از جراحی و ارائه خدمات پس از جراحی میباشند.

استفاده از کدام روش انجام عمل کاشت مو مناسب‌تر است ؟

درواقع در رابطه با این موضوع نکات مختلفی وجود دارد که باید بررسی شود، اولین موضوع این است که عمل پیوند مو و پیوند آن فوری نیست و این‌گونه نخواهد بود که شما کاملاً طاس و کچل به کلینیک مراجعه کرده و در هنگام خروج و پس از عمل کاملاً موهای پرپشتی داشته باشید.

البته دلیل این امر کاملاً علمی است و آن‌هم این است که عمل کاشت مو دارای یک‌روند طبیعی برای پیوند مو بوده و درنتیجه نتایج به‌مرورزمان قابل‌مشاهده خواهد بود و باید روند عادی درمان و پیوند صورت گیرد.

همان‌طوری که در روز اول تولد موهای شما به‌اندازه‌ی دوران جوانی خود پرپشت نبود و پس از چند مدت نتیجه حاصل شد، عمل پیوند و پیوند مو نیز پس از مدتی نتیجه خواهد داد و باید حتماً چرخه درمانی مرتبط با رشد مو به‌صورت کامل طی شود.

با توجه به روش‌های یادشده در مورد عمل پیوند مو باید اشاره کرد که معمولاً پیشنهاد پزشکان متخصص زیبایی برای عمل کاشت مو روش جدیدترین روش کاشت یعنی MICRO GRAFT است.

در روش میکروگرافت هیچ‌گونه جای زخم و سوزنی در محل اهداکننده باقی نخواهد ماند و همچنین به دلیل کاشت در سایز میکرو شاهد تراکم سه برابری نسبت به روش های قدیمی هستیم و ظرافت پیوند مو طبیعی بسیار بالا خواهد بود. به طوری که آرایشگر شما نیز قادر به تشخیص کاشت موی شما نخواهد بود.

قدم دوم: سوالات متداول

آیا امکان ریزش مجدد موهای کاشته شده وجود دارد ؟

در پاسخ به این پرسش که از رایج ترین سوالات درباره کاشت مو است، باید گفت از آنجا که موهای کاشته شده از بانک موی پشت سر برداشته می شوند به صورت دائمی باقی مانده و مشکلات ریزش مو اثر سوئی بر روی آن نخواهد داشت.

آیا رشد موهای کاشته شده با موهای دیگر سر، فرق دارد ؟

خیر؛ رشد موهای کاشته شده با دیگر موهای سر هیچ تفاوتی ندارد. موهای پیوندی تنها از لحاظ ریزش، با موهای دیگر سر تفاوت دارند؛ به نحوی که اختلالات هورمونی و استرس نمی توانند منجر به ریزش موهای کاشته شده شوند.

آیا امکان رنگ کردن مو، پس از عمل کاشت مو وجود دارد ؟

در رابطه با رنگ کردن موهای کاشته شده؛ باید گفت که از یک هفته قبل از عمل کاشت مو تا حداقل یک ماه پس از آن، استفاده از هر گونه ماده شیمیایی؛ اعم از رنگ مو که بر روی فولیکول مو اثر گذارند، ممنوع می باشد.

عمل کاشت مو به چقدر زمان نیاز دارد ؟

مدت زمان انجام عمل کاشت مو ، بسته به وسعت ناحیه تحت درمان، میزان موهای کاشته شده و به طور کلی از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد.

آیا نتیجه عمل کاشت مو دائمی می باشد ؟

برای انجام عمل کاشت مو ، فولیکول های مورد نظر جهت پیوند از نواحی مقاوم بانک موی فرد برداشته می شوند به همین علت فرد پس از کاشت مو ، با ریزش مو مواجه نخواهد شد.

آیا انجام عمل کاشت مو برای بیمار دردناک می باشد ؟

بیمار در حین عمل کاشت مو ، تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد، به همین علت در حین عمل متوجه دردی نمی شود؛ پس از آن نیز بیمار درد چندان زیادی نخواهد داشت.

آیا جای اسکارها پس از کاشت مو باقی می ماند ؟

خیر، جای اسکارها بعد از کاشت مو با گذشت زمان و به تدریج برطرف می شوند ؛ در صورت باقی ماندن نیز به وسیله موها پنهان می شوند.

آیا کاشت مو شامل بیمه می شود ؟

هزینه‌هایی که برای کاشت مو در نظر گرفته می‌شود، ممکن است برای بسیاری از متقاضیان بالا باشد. پرداخت همه یا بخشی از هزینه‌ی کاشت مو به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. شرکت‌های بیمه عمل‌های زیبایی را تحت پوشش قرار نمی‌دهند. مگر در صورتی که عمل زیبایی دارای شرایط خاصی باشد.

برای پیوند مو چند جلسه زمان نیاز دارد ؟

کاشت مو با استفاده از روش‌های پیشین به جلسات متعدد و طولانی‌تری نیاز داشت. اما امروزه با توسعه‌ی تکنولوژی و پیشرفت روش‌های کاشت، این جلسات کمتر و سریع‌تر انجام می‌شود. روش‌های نوین کاشت مو حداکثر با یک یا دو جلسه کاملا انجام می‌شوند. افراد با استفاده از روش‌های نوین می‌توانند بین ۲ تا ۵ روز استراحت کنند و سپس به روال عادی زندگی خود برگردند.

قدم سوم: مشاهده گالری عکس ها

قدم چهارم: مشاهده قیمت کاشت مو

کاشت ابرو
از 2 میلیون
تا

قیمت کاشت ابرو به موارد زیر بستگی دارد:

 1. مقدار ریزش مو
 2. منبع گرافت مو
 3. تجربه پزشک
 4. محل کلینیک
 5. نوع درخواست شما
کاشت موی سر
از 3 میلیون
تا 

قیمت کاشت مو به موارد زیر بستگی دارد:

 1. مقدار ریزش مو
 2. محل ریزش مو
 3. منبع گرافت مو
 4. تجربه پزشک
 5. محل کلینیک
 6. نوع درخواست شما
کاشت ریش
از 3 میلیون
تا

قیمت کاشت ریش به موارد زیر بستگی دارد:

 1. مقدار ریزش مو
 2. منبع گرافت مو
 3. تجربه پزشک
 4. محل کلینیک
 5. نوع درخواست شما

قدم پنجم: انتخاب کلینیک کاشت  مو

کاشت موی دکتر هاتفی
کاشت موی دکتر هاتفی
کاشت موی الماس
کاشت موی الماس
کاشت موی ایرانیان
کاشت موی ایرانیان
کاشت موی آسیا
کاشت موی آسیا
کاشت موی حکیمان
کاشت موی حکیمان
کاشت موی فایق
کاشت موی فایق

قدم ششم: دریافت نوبت و انجام کاشت

در صورتی که شما با کلینیک کاشت مو آشنایی دارید و کلینیک مورد نظر را انتخاب نموده اید می توانید جهت دریافت نوبت وارد صفحه اختصاصی کلینیک در سایت تبریز پوست شده و از طریق شماره تلفن درمانگاه نوبت دریافت نمایید