برای تزریق ژل از کجا شروع کنم؟

قدم اول:آشنایی با کلیات تزریق ژل

یکی از اولین نشانه‌های پیری، از دست رفتن حجم پوست صورت و بدن و ایجاد چین و چروک می‌باشد. از بین بردن این خطوط و بازگرداندن حجم ازدست‌ رفته‌ پوست و توپر کردن دوباره‌ی آن، از طریق روش بدون جراحی و تزریق ژل میسر است.

› اگر می‌خواهید شکل صورت شما به حالت قبل برگشته و یا از میزان خطوط و چین و چروک‌ها بکاهید، تزریق ژل می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد.

» تزریق ژل (فیلر) چیست؟

• تزریق ژل یا فیلر یک گزینه‌ درمانی بدون جراحی برای مبارزه با اثرات پیری بر روی صورت می‌باشد. ژل‌های تزریقی طراحی‌ شده‌اند تا ناحیه‌های تورفته را برجسته کرده، درون خطوط و چین و چروک‌ها را پرکرده و به صورت حالت دهند. هیالورونیک اسید یک ماده‌ی طبیعی است که در بدن انسان یافت می‌شود. بدن انسان با گذشت زمان به‌طور طبیعی، ژل تزریق‌شده را متابولیزه و جذب می‌کند بنابراین استفاده از این روش ایمن و بی‌خطر بوده و می‌توان آن را برای همه‌ی انواع پوست در خانم‌ها و آقایان به کار برد..

 

» روش تزریق ژل زیبایی چه کاربردهایی دارد؟

› زاویه سازی فک
› فرم ‏دهی لب، گونه و چانه
› از بین بردن چین و چروک و خطوط ریز
› بهبود گود افتادگی و تا حدی تیرگی زیر چشم
› بهبود خط خنده، چین‏ و چروک ‏های عمیق اطراف لب
› از بین بردن چین و چروک و خطوط ریز با تزریق ژل

• همه‌ی انواع چین و چروک‌های صورت را می‌توان به کمک ژل‌های تزریقی از بین برد. جای جوش، خطوط خنده، خطوط اخم، خطوط روی لب‌ها و اطراف دهان را می‌توان با موفقیت و به‌طور موقتی با استفاده از ژل‌های تزریقی از بین برد.

به‌علاوه حالت لب‌ها را می‌توان بهبود بخشیده و آن‌ها را برجسته‌تر کرد. تزریق ژل یک روش درمانی بی‌خطر است که اهمیت زیاد آن برای استفاده در بخش پایینی صورت می‌باشد.

› بهبود حالت لب‌ها با تزریق ژل

• تزریق ژل برای بهبود حالت لب‌ها و ایجاد ظاهری توپر ولی طبیعی در آن‌ها استفاده می‌شود. با افزایش سن، لب‌ها لاغر و باریک شده و خطوط عمودی در اطراف آن‌ها ایجاد می‌شوند که یک نشانه‌ی آشکار پیری می‌باشند. لب‌های توپر و برجسته ظاهری جوان و شاداب را در فرد ایجاد می‌کنند درحالی‌که داشتن لب‌های لاغر و باریک ظاهر صورت را پیر و پژمرده نشان می‌دهد.

ادامه مطلب

بیشتر بخوانیدببندید

قدم دوم: سوالات متداول

قبل از تزریق ژل به چه نکاتی باید توجه کرد؟

هرگونه دارویی حاوی استیل سالیسیتیک اسید، باید از دو هفته پیش از تزریق متوقف شود.

همچنین مصرف ویتامین ای و مکمل های گیاهان دارویی و طبیعی مانند سیر، جنسینگ و جینگکو نیز در این مدت زمان ممنوع است. اگر از این مواد استفاده می نمایید، لازم است در زمان معاینه، این موضوع را با پزشک متخصص در میان بگذارید.

حدود 3 تا 5 روز پیش از زمان تزریق ژل متقاضی باید از مصرف ایبوپروفن، دارو های مسکن ضد التهابی قوی، روغن ماهی و هرگونه نوشیدنی الکلی خودداری نماید. البته در صورت ضرورت استفاده باید در این خصوص با پزشک مشورت صورت گیرد.

چه مقدار ژل تزریق می شود؟

مقدار ژلی که به لب ها تزریق می شود با توجه به تصمیم و با مشورت پزشک متخصص انجام می گیرد. در مواردی که برجستگی بیشتری مطلوب باشد، مقدار ژل مورد نیاز برای تزریق بیشتر خواهد بود. برای مثال حدود سه سی سی ژل برای تزریق به لب های باریک، و حدود یک سی سی برای لب های برجسته تر، در نظر گرفته می شود.

آیا تزریق ژل برای بدن ضرر دارد ؟

اگر تزریق ژل در مراکز بهداشتی و معتبر انجام شود ، هیچ مشکلی برای اشخاص ایجاد نمی کند ، بنابراین توصیه می شود تزریق ژل در مراکز معتبر انجام شود ،

اگر بعد از تزریق ژل پشیمان شوم چه باید بکنم؟

همانطور که گفته شد، ماندگاری ژل های تزریقی دائمی نیست. یکی از ژل های پرکاربردی که برای تزریق استفاده می شود، ژل هیالورونیک اسید است. این ماده به صورت طبیعی در بافت های بدن وجود دارد و عامل حل کننده ی آن، آنزیمی به نام هیالورونیداز معرفی شده است.

تزریق کردن 5 تا 50 واحد هیالورونیداز می تواند در مدت یک تا دو هفته سبب صاف شدن برجستگی ناشی از ژل شود. البته افرادی که برخی از داروهای خاص را مصرف می کنند و یا به نیش زنبور حساسیت دارند اجازه ی استفاده از این آنزیم را ندارند.

ماندگاری تزریق ژل چقدر است؟

• آثار تزریق فیلر معمولاً بین ۴ تا ۸ ماه قابل‌مشاهده‌اند. در برخی از نقاط مانند لب‌ها لازم است تا جلسات بازسازی پس از حدود ۴ ماه برنامه‌ریزی شوند. درحالی‌که در برخی از نقاط دیگر صورت، پس از گذشت ۸ ماه ممکن است برای حفظ آثار درمان، یک جلسه‌ی بازسازی موردنیاز باشد. معمولاً در جلسه‌ی بازسازی نسبت به جلسه‌ی اولیه، ژل کمتری موردنیاز خواهد بود.

آیا تزریق ژل نیاز به بیهوشی دارد؟

روش تزریق تهاجمی نیست و نیاز به عمل جراحی و بیهوشی ندارد.

من به چند جلسه ی درمانی نیاز خواهم داشت؟

برای حفظ نتایج، لازم است به صورت دوره ای، تزریق ژل را مجدداً تکرار کنید. طول این دوره ها بسته به نوع ژل تزریقی مورد استفاده، نوع پوست شما، سبک زندگی و سن شما بین 6 ماه تا دو سال متغیر است.

اگر مجدداً تزریق ژل را انجام ندهم، ظاهر من به چه صورت خواهد بود؟

در صورتی که تصمیم بگیرید دیگر به تزریق ژل برای رفع چروک زیر چشم ادامه ندهید، تاثیراتی که ژل تزریق شده بر پوست شما گذاشته است، بعد از مدتی کم کم از بین می رود و پوست شما ممکن است مانند قبل و یا بهتر باشد، چرا که تزریق ژل در جلسات قبلی موجب هیدراته شدن پوست و افزایش میزان کلاژن در پوست شده است.

آیا این روش محدودیت سنی دارد؟

سن بیمار باید بالای 18 سال باشد.

آیا تزریق ژل دردناک است؟

هر گونه درد و ناراحتی احتمالی در تزریق ژل گونه با به کارگیری کرم بی حس کننده موضعی یا تزریق بی حس کننده و استفاده از کمپرس سرد در نواحی تزریق ژل، به حداقل می رسد.

تزریق ژل به چه صورت می باشد و آیا عوارضی هم به دنبال دارد؟

در مورد ژل های موقت، از آنجایی که خیلی از این ژل ها نوعی پروتئین و قندهای گیاهی بوده و بدن آن ها را به عنوان مواد بیگانه شناسایی نمی کند، معمولاً عوارضی نیز مشاهده نمی شود. حتی در موارد نادر اگر عوارضی ایجاد شود، چون به تدریج بدن این مواد را جذب و تجزیه می کند، هیچ گونه عارضه ماندگاری باقی نخواهد گذاشت.

اما در مورد ژل های دائم، گاهی عوارضی همچون حساسیت و حتی عفونت و گاهی جابه جایی ژل مشاهده می شود که برای پرهیز از آن، اولا در مورد افرادی که سابقه بیماری های خود ایمنی همچون آلرژی و آسم دارند بایستی آزمایش انجام شود و در بیماری های خود ایمنی شدید مانند لوپوس ، روماتیسم و سندرم نفروتیک و نیز بیماری های سیستمیک ماننددیابت، بهتر است به طور کلی تزریق انجام نشود.

قدم سوم: مشاهده گالری عکس ها

ش1
ش2
ش3
ش4
ش6
ش5
ش7
ش8

قدم چهارم: مشاهده قیمت ها

قیمت تزریق ژل به صورت
از 100هزارتومان
تا

قیمت تزریق ژل برای گونه ها و صورت بستگی دارد به:

اندازه محل تزریق

مقدار ژل مصرفی

تجربه و مهارت پزشک

نوع درخوالست شما

نوع فیلر بکار رفته

قیمت تزریق ژل به دورلب ها
از 200 هزارتومان
تا

قیمت تزریق ژل برای لب ها بستگی دارد به:

اندازه لب ها

مقدار ژل مصرفی

تجربه و مهارت پزشک

نوع درخوالست شما

نوع فیلر بکار رفته

قیمت تزریق ژل به بدن
از یک میلیون تومان 
تا

قیمت تزریق ژل برای بدن بستگی دارد به:

اندازه محل تزریق

مقدار ژل مصرفی

تجربه و مهارت پزشک

نوع درخوالست شما

نوع فیلر بکار رفته

قدم پنجم: مشاهده درمانگاه پوست

ایرانمهر
ایرانمهر
آبرسان
آبرسان
برمنا
برمنا
بقایی
بقایی
پرواز
پرواز
حکیم
حکیم
سهند
سهند
صدف
صدف
منیری
منیری

قدم ششم: انتخاب درمانگاه و دریافت نوبت

جهت دریافت نوبت و تزریق  ژل می توانید بعد از انتخاب پزشک و درمانگاه مورد نظر به صفحه اختصاصی درمانگاه مربوطه در سایت تیریزپوست مراجعه نموده و از طریق شماره تماس نوبت دریافت نمایید.