برای تزریق چربی از کجا شروع کنم؟

قدم اول: آشنایی با کلیات تزریق چربی

یکی از نشانه‌های پیری، کاهش حجم صورت و سایر بافت‌های بدن است. با افزایش سن به آرامی بالشتک‌های چربی که در بخش‌های مختلف بدن قرار دارند، تحلیل می‌روند و باعث استخوانی شدن ظاهر اندام و افزایش عمق خطوط و چین و چروک‌ها می‌شود.
روش‌های زیادی بر جبران حجم از دست رفته، رفع چین و چروک‌ها و به طور کلی جوانسازی پوست وجود دارد. تزریق چربی یکی از موثرترین روش‌های جوانسازی و حجم‌دهی به پوست است که در سال‌های اخیر تا حد زیادی مورد اقبال واقع شده است.
در این مقاله می‌خواهیم نگاهی به اصول تزریق چربی، کاربردها، عوارض و موارد این چنینی بپردازیم.

تزریق چربی چیست؟در این شیوه‌ی جوانسازی، از چربی به عنوان یک فیلر استفاده می‌شود. فیلرها یا حجم‌دهنده‌های پوستی، دسته‌ای از مواد تزریقی هستند که با ورود به لایه‌ای از پوست، موجب حجم‌دهی و جوانسازی پوست می‌شوند.
فیلرها انواع گوناگونی دارند و در ایران بیشتر با نام تزریق ژل شناخته می‌شوند. اما ژل‌ها فقط یکی از انواع فیلرهای قابل استفاده هستند و تزریق چربی هم در دسته‌ی فیلرها قرار می‌گیرد.
در تزریق چربی از چربی‌های خود بدن استفاده می‌شود. اثرات آن ماندگاری بیشتری دارند و بافت‌های بدن واکنش بدی به چربی‌های تزریقی نمی‌دهند. به علاوه اگر اصول درمانی رعایت شود، عوارض این روش بسیار کم و محدود است.

چه زمانی به تزریق چربی فکر کنیم؟اگر بخش‌های از صورت شما دچار فرو رفتگی و کاهش حجم شده است.
اگر می‌خواهید روش جوانسازی اثرات ماندگارتری نسبت به فیلرها یا ژل‌های موقت داشته باشد.
اگر می‌خواهد انحناهای سطحی (کانتور) بدن و صورت خود را بهبود ببخشید، جای اسکار و زخم‌ها را برطرف کنید و دستان یا صورت خود را جوانسازی کنید.
اگر می‌خواهید عدم تناسب انحنا یا کانتور سینه‌های خود را برطرف کنید. از تزریق چربی می‌توان برای طبیعی‌سازی نتایج ایمپلنت پستانی هم استفاده کرد.

مزایا و معایب تزریق چربی: لیست معایب تزریق چربی کوتاه و فهرست مزایای آن بسیار طولانی است. در این جا از هرکدام سه مورد مهم را انتخاب کرده‌ایم تا حدودی کلی از مزایا و معایب این روش دستتان بیاید. اطلاعات بیشتر در زمانی که برای جلسه‌ی مشاوره به کلینیک مراجعه می‌کنید، توسط پزشک متخصص به تفصیل برایتان توضیح داده خواهد شد.
مزایا
در تزریق چربی از چربی‌های بدن خودتان استفاده می‌شود. به این ترتیب احتمال وقوع واکنش‌های آلرژیک به ماده‌ی خارجی کاهش می‌یابد.
نتایج تزریق چربی ماندگار، طبیعی و ایمن است.
تزریق چربی روشی کم‌تهاجمی و موثر برای جوانسازی پوست است.
معایب
استخراج و آماده‌سازی چربی بدن برای تزریق نسبت به تزریق ژل که در آن مواد تزریقی از پیش آماده هستند، وقت بیشتری می‌برد.
نتایج تزریق چربی نسبت به تزریق ژل ماندگاری بیشتری داشته؛ ولی هزینه‌ بیشتری برای شما دارد.
برای افزایش حجم سینه‌ها یا باسن، ممکن است به چندین جلسه‌ی درمانی نیاز داشته باشید.

مطاله بیشتر

بیشتر بخوانیدببندید

قدم دوم: سوالات متداول

چه کسانی می توانند تزریق چربی انجام دهند؟

با افزایش سن پوست شل و افتاده می شود و با ایجاد شدن چین و چروک ها ،خطوط خنده اطراف لب ،خط پیشانی و شیارها افراد از ظاهر خود احساس خشنودی ندارند این افراد می توانند تزریق چربی انجام دهند.
برای افرادی که دارای صورت های لاغر هستند و علاقمند به این هستند که گونه های برجسته تری داشته باشند تزریق چربی برایشان مناسب است.
قسمت های خالی صورت مانند گودی زیر چشم با تزریق چربی از بین خواهد رفت.
آثار به جا مانده از جوش ها و تمامی جراحت هایی که به پوست وارد شده با تزریق چربی قابل برطرف کردن است.
افرادی که لب هایشان با افزایش سن حالت حجیم بودن خود را از دست داده اند و یا به طور کلی کسانی که دارای لب های باریک بوده و علاقمند به داشتن لب های برجسته هستند می توانند با تزریق چربی لب های حجیم داشته باشند.

آیا تزریق چربی درد دارد؟

میزان درد به مقدار چربی تزریق شده بستگی دارد و هر چه حجم چربی تزریق شده بیشتر باشد احتمال بروز درد بیشتر است. تزریق چربی با بی حسی موضعی انجام می گیرد و چنانچه بی حسی به خوبی انجام گیرد تزریق با درد قابل توجهی همراه نخواهد بود.در صورتی که بیمار از تزریق ترس و استرس داشته باشد باید پیش از تزریق چربی با متخصص مشورت کرده تا از آرام بخش استفاده کند.

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

بسته به این که در ناحیه ی تزریق شده چه میزان تحرک وجود داشته باشد میزان ماندگاری چربی هم متفاوت خواهد بود. برای نقاطی از بدن که تحرک کمر است ماندگاری چربی بیشتر خواهد بود.

هزینه تزریق چربی چقدر است ؟

برای کسانی که نیاز به افزایش حجم زیاد در نواحی مختلف صورت و بدن دارند یکی از کم هزینه ترین روش ها تزریق چربی است، زیرا از مواد خارجی استفاده نمی شود و تا مقدار دلخواه از چربی بدن خود فرد استفاده می گردد. هزینه ی این روش بسته به میزان چربی تزریق شده متفاوت خواهد بود.

با چند جلسه تزریق چربی می توان نتیجه گرفت؟

در صورتی که قسمت مورد نظر به حجم کمی نیاز داشته باشد با یک جلسه هم امکان رسیدن به حجم و فرم دلخواه وجود دارد ولی برای افرادی که نیاز به حجم بالا برای تزریق داند معمولا جلسات متععد برای تزریق نیاز می باشد.

آیا تزریق چربی محدودیت سنی و یا جنسیتی دارد؟

خیر در هر سن و هر جنسی در صورت نیاز می توان تزریق کرد.

قدم سوم: مشاهده گالری عکس ها

li1
g1
g2
g4

قدم چهارم: مشاهده قیمت ها

یکی از موثرترین روش‌های جوانسازی و از بین بردن چین و چروک پوستی، تزریق چربی است. در این روش پزشک با بررسی نوع جنس و میزان چین و چروک‌ها، مقدار چربی‌ را برای تزریق تعیین و آن را با روش‌های خاص وارد منافذ پوست می‌کند. معمولا قبل از انجام عمل با تشکیل جلسات حضوری از انتظارات و اهداف پزشک آگاه می‌شوید؛ به گونه‌ای که شما از هزینه تزریق چربی و پزشک از انتظارات و جنس پوست شما مطلع می‌گردد.
تزریق چربی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که هرکدام هزینه مخصوص به خود را دارند. از این رو، نمی‌توان به طور دقیق قیمتی برای آن‌ها مشخص کرد. البته، هزینه‌ چربی و ماده‌ای که به بدن تزریق می‌شود رایگان می‌باشد، چرا که از بدن خود شما ساکشن شده و پزشک تنها دستمزد ساکشن کردن آن را دریافت می‌کند. به طور کلی، هزینه‌های عمل تزریق به عوامل موثر زیادی بستگی دارد که در ادامه به تمام آن‌ها خواهیم پرداخت.

مطالعه بیشتر

قدم پنجم: مشاهده درمانگاه ها

پرواز
پرواز
بقایی
بقایی
آبرسان
آبرسان
ایرانمهر
ایرانمهر
منیری
منیری
صدف
صدف

قدم ششم: انتخاب درمانگاه و دریافت نوبت

جهت دریافت نوبت و تزریق چربی می توانید بعد از انتخاب پزشک و درمانگاه مورد نظر به صفحه اختصاصی درمانگاه مربوطه در سایت تیریزپوست مراجعه نموده و از طریق شماره تماس نوبت دریافت نمایید.