برای تزریق بوتاکس از کجا شروع کنم؟

قدم اول: آشنایی با کلیات تزریق بوتاکس

تاریخچه استفاده از بوتاکس:

بیش از ۵۰ سال است که برای اهداف پزشکی متفاوت از توکسین بوتولینوم یا بوتاکس استفاده می‏ شود.

استفاده ‏های اولیه آن برای رفع تنبلی چشم و درمان عدم توانایی حرکت پلک‏ ها به جهت‏ های خاص بوده است. در سال ۱۳۸۱ بوتاکس به ناحیه بین پلک و پیشانی تزریق شد و باعث بهبود چین و چروک های پوست گردید.

از آن زمان تا کنون میلیون ها نفر از خاصیت این روش استفاده کرده اند. دو سال بعد یعنی در سال ۱۳۸۳ از بوتاکس برای درمان تعریق و از سال ۱۳۹۰ برای درمان سردردهای میگرنی بهترین روش است.

رفع چین و چروک با تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود؟

توکسین بوتولینوم دارویی است که به‏ منظور محدود کردن برخی از فعالیت های عضلات حالت دهنده ‏ی چهره به کار می‏ رود. عضله در نواحی تزریق، ضعیف یا محدود می‏ گردد و از ایجاد چین و چروک‏ ها جلوگیری می‏‏‏‏ کند. در نهایت پس از چندین بار تزریق ممکن است موجب رفع چین و چروک ‏های حرکتی نقاطی که بوتاکس تزریق می شود.

هم اکنون نواحی تزریق بوتاکس به کل پیشانی، چین‏ های پنجه کلاغی، خط خنده، چانه، گردن، زیربغل و کف دست محدود می‏ شوند که محققان و پزشکان در حال بررسی نواحی درمانی دیگر توسط این روش هستند.

مطالعه بیشتر

بیشتر بخوانیدببندید

قدم دوم: سوالات متداول

تزریق بوتاکس برای چه کسانی نباید صورت گیرد؟

افرادی که بیماری های عفونی و التهابی در صورت و اطراف آن دارند افرادی که سابقه حساسیت به بوتاکس دارند خانم هایی که در دوره بارداری و شیردهی هستند افرادی که داروهای قلبی مصرف می کنند افرادی که پوست خیلی ضخیم دارند یا دارای چین و چروکهایی خیلی عمیقی هستند تزریق بوتاکس تقزیبا بی نتیجه است.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه سنی است؟

سن استفاده از این روش به سال تولد مربوط نمی ‏شود بلکه با سن پوست فرد مرتبط است. گاهی به عنوان پیشگیری از عمیق ‏تر شدن خطوط در سنین ۱۸ تا ۱۹ سال انجام می‏ گیرد.

چه افرادی صلاحیت تزریق بوتاکس را دارند؟

تزریق بوتاکس می بایستی فقط توسط پزشکان متخصص زیبایی یا پزشکان عمومی دوره دیده انجام شود تا بهترین نتیجه و کمترین عارضه را برای فرد به همراه داشته باشد.

از تزریق بوتاکس در چه جاهایی نمی توان استفاده کرد؟

متخصصان توصیه می کنند که تزریق بوتاکس در نواحی زیر دارای تاثیری نبوده و لذا نباید تزریق گردد:

  • تزریق بوتاکس به لب
  • تزریق بوتاکس به گونه ها
  • تزریق بوتاکس به خط خنده
آیا می توان با تزریق بوتاکس ابروها را بالا برد؟

بله اما نه بصورت کامل، تزریق بوتاکس باعث شل شدن عضله میشود، با توجه به این موضوع پزشک متخصص، با تزریق بوتاکس به ناحیه میانی پیشانی و عدم تزریق در قسمت های بیرونی ابرو، حالتی ایجاد میکند که انتهای ابروها بالا میروند. با تزریق بوتاکس نمی توان کل ابروها و یا اتنهای داخلی آنها را بالا برد.

هر فرد در سال چند بار می تواند تزریق بوتاکس انجام دهد؟

متخصصان بر این عقیده اند که با توجه به تجربیات گذشته، هر زمانی که فرد توانست عضلات ناحیه مورد تزریق را حرکت دهد، می تواند اقدام به تزریق مجدد بوتاکس نماید. از آنجایی که بوتاکس نقش بسیار زیادی در جلوگیری در پیشرفت چین و چروکها دارد، بهتر است این تزریق سالی دو تا سه بار انجام گیرد.

مدت زمان اثر تزریق بوتاکس چقدر است؟

همانطور که گفته شد معمولا بعد از سه الی شش ماه اثر بوتاکس به تدریج از بین خواهد رفت و عضلات به حالت طبیعی خود برمیگردند. گرچه شرکت های سازنده بوتاکس ادعا میکنند اثر آن بین 5 الی 9 ماه است اما این حالت خوشبینانه است و در افراد مختلف با توجه به جنسیت و ماهیچه های صورت افراد، مدت زمان اثر ترزیق بوتاکس متفاوت و بین 3 ماه تا 6 ماه است.

قدم سوم: مشاهده گالری عکس ها

aks1
111
1122
1133

قدم چهارم: مشاهده قیمت ها

هزینه بوتاکس به ناحیه تزریق، پزشک، میزان محلول مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب و سایر عوامل بستگی دارد. پزشکان مختلف هزینه های متفاوتی را برای تزریق‌های مشابه دریافت می‌کنند. بوتاکس آرایشی تحت پوشش بیمه درمانی نیست. با این حال، بسیاری از پزشکان گزینه‌های متفاوت و شیوه‌های پرداخت منعطفی را ارائه می‌دهند تا این درمان مقرون به صرفه تر شود

جهت اطلاع از قیمت بوتاکس می توانید با مراجعه به صفحه اختصاصی پزشک و درمانگاه پوست از طریق شماره تلفن موجود از قیمت بوتاکس آگاه شوید.

قدم پنجم: انتخاب پزشک و کلینیک پوست جهت انجام بوتاکس

منیری
منیری
صدف
صدف
سهند
سهند
حکیم
حکیم
پرواز
پرواز
ایرانمهر
ایرانمهر

قدم ششم: دریافت نوبت و انچام بوتاکس

جهت دریافت نوبت می توانید با مراجعه به صفحه اختصاصی پزشک و درمانگاه پوست از طریق شماره تلفن موجود نوبت دریافت نمایید.