تبریزپوست
تبریزپوست
از بین بردن خط اخم

از بین بردن خط اخم در تبریز

خط اخم چیست؟

هنگام اخم کردن و نزدیک کردن دو ابرو به یکدیگر، خطی میان آنها نمایان می‌شود که به آن خط اخم می‌گویند.

خط اخم یکی از شایعترین عوارض پوستی است که به چهره، حالتی عبوس و گرفته می‌دهد و رفع آن برای بسیاری از افراد دغدغه است.

زمان بوجود آمدن این خط ممکن است برحسب عادت یا نوع پوست و شرایط محیطی در افراد، متفاوت باشد. حتی گاهی امکان دارد در سنین پایین این خط در صورت فرد نمایان شود.

خط اخم باعث می‌شود سن افراد بیشتر به نظر برسد.

دلایل ایجاد خط اخم

قرار گرفتن در معرض نور خورشید

یکی از شایع‌ترین دلایل ایجاد این اختلال در صورت، قرار گرفتن در مقابل آفتاب و نور خورشید بدون محافظت و استفاده از ضد آفتاب به مدت زیاد است چرا‌ که اشعه‌ی خورشید باعث کاهش الاستین و کلاژن در پوست شده در نتیجه پوست صورت نازک خواهد شد و این خطوط نمایان می‌شوند. با بروز این مشکل پوست قابلیت استحکام و یکدست بودن خود را از دست می‌دهد.

افزایش سن

با افزایش سن و روند پیری، خط اخم تشکیل می‌شود که این اتفاق کاملاً طبیعی بوده زیرا با بالا رفتن سن کلاژن پوست کاهش می‌یابد و پوست حالت ارتجاعی و رطوبت خود را از دست می‎‌دهد؛ در لایه‌ی داخلی پوست (درمیس)، تکثیر سلولی کاهش می‌یابد در نتیجه پوست نازک شده و فرد با مشکلاتی از قبیل ایجاد چین و چروک و خطوط در چهره روبرو خواهد‌شد.

رژیم غذایی نامناسب

نداشتن رژیم غذایی مناسب و عدم نوشیدن آب کافی نیز دلایلی برای بوجود آمدن خط اخم و اختلال در پوست هستند.

سیگار کشیدن

کشیدن سیگار باعث پیری سریع‌تر پوست و تشکیل چین و چروک‌های پوستی می‌شود.

استرس و کم خوابی

داشتن استرس، افسردگی و کم‌خوابی، می‌تواند باعث بروز خط اخم بشود.

عادات حرکتی چهره

برخی از عادت‌های غلط مانند اخم کردن بی‌علت، در ایجاد این مشکل دخیل هستند.

درمان خط اخم

عوامل ژنتیکی

گاهی به دلایل ژنتیکی و ارثی، افراد دارای خط اخم هستند.

 

روشهای درمانی خط اخم

درمان خط اخم با آر اف فرکشنال

یکی از این روشها برای درمان خط اخم، لیزر RF فرکشنال است که در این متد درمانی اشعه‌های لیزر به عمق مشخصی از پوست نفوذ کرده و آسیب‌های جزئی به آن وارد می‌کنند تا کلاژن‌سازی را در پوست فعال نمایند؛ در نتیجه پوست به طور خودکار ترمیم و بازسازی خواهد‌ شد و این خطوط برطرف می‌شوند.

درمان خط اخم با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس روشی امن و موثر در رفع چین و چروک‌ و خطوط اخم است که با نتیجه‌ دهی بالا همراه خواهد‌ بود. در این متد درمانی از سم باکتری بوتولنیوم استفاده می‌شود که باعث فلج شدن موقت ماهیچه‌ها خواهد‌ شد. تزریق بوتاکس به دلیل به صرفه بودن، نتایج زودهنگام و راحت بودن اجرا، روشی پرطرفدار شناخته شده است.

روشهای درمانی خط اخم

تزریق ژل و درمان خط اخم

تزریق ژل بهترین درمان خط اخم عمیق است. با تزریق فیلرها که ساختاری مشابه ژل دارند و نوعی پرکننده و افزایش دهنده حجم پوستی هستند، حجم از دست رفته در زیر پوست جبران شده و چین و چروک‌ها رفع خواهند‌ شد. همچنین با تزریق ژل فضای خالی بوجود آمده زیر سطح پوست از بین رفته و پر می‌شود.

لیفت با نخ و رفع خطوط

لیفت با نخ نیز یکی دیگر از روشهای کم عارضه و بی ضرر درمان خط اخم است. در این روش با استفاده از نخهای قابل جذب و کارگذاری آنها در زیر پوست، خطوط اخم درمان می‌شوند. ماندگاری این روش دائمی می‌باشد ولی در اثر افزایش سن و تخریب پوست، ممکن است مجدداً خطوط اخم ظاهر شوند که در این صورت، نیاز به تکرار لیفت با نخ می‌باشد.

هزینه درمان خط اخم در تبریز

برای درمان خط اخم همانطور که به برخی از آنها اشاره شد، روشهای فراوانی وجود دارد که هر کدام هزینه خاص خود را خواهند داشت. به همین دلیل نمی‌توان مبلغ واحدی برای این عمل تعیین نمود.

اشتراک گذاری

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *